پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

سامسونگ در حال حاضر حق دارد ایده احمقانه تاشوهای ارزان را کنار بگذارد

برای طولانی‌ترین زمان شایعه شده بود که سامسونگ در حال کار بر روی تلفن‌های تاشو ارزان قیمت است. حتی شایعاتی وجود داشت مبنی بر اینکه هدف سری گلکسی A می تواند قابلیت تاشو داشته باشد. در حال حاضر، گوشی های تاشو سامسونگ به طور انحصاری از طریق سری گلکسی Z ارائه می شوند. آنها کاملاً در قلمرو پرچم‌دار قرار دارند، ارزان‌ترین گزینه گلکسی زد فلیپ 5 با قیمت 999 دلار و گلکسی زد فولد 5 با قیمت 1799 دلار گران‌ترین گزینه است.

سامسونگ با این فاکتورهای شکلی که اکنون در چهارمین نسخه خود هستند پیشرفت کرده است. هر ساله بدون زحمت مدل های جدیدی را با پیشرفت های معنی داری در عملکرد و دوام عرضه می کند. جدیدترین مدل‌ها در تقویت باور مشتریان مبنی بر اینکه این دستگاه‌ها می‌توانند به‌عنوان درایورهای روزانه استفاده شوند، بسیار پیشرفت کرده‌اند. سامسونگ هدف بلندپروازانه ای را برای فروش گوشی های تاشو خود در سال جاری در نظر گرفته است و دلیلی وجود ندارد که به آن دست پیدا نکند.

اگرچه سامسونگ در حال حاضر به دلیل مزیت اولین حرکت خود بر بازار گوشی‌های هوشمند تاشو تسلط دارد، اکنون رقابت بسیار بیشتری را شاهد بودیم، عمدتاً از سوی تولیدکنندگان چینی. در حالی که آنها به دنبال به چالش کشیدن تسلط خود در بازارهای سراسر جهان هستند، ایالات متحده عملاً برای اکثر آنها از محدودیت ها خارج است، بنابراین سامسونگ از چشم انداز نسبتاً کمتر رقابتی در یکی از پرسودترین بازارهای جهان برخوردار است.

وقتی تولیدکنندگان چینی درگیر می‌شوند، ناگزیر مسابقه‌ای به پایان می‌رسد. ما این بازی را در بخش های رده پایین و میان رده دیده ایم. آن‌ها گوشی‌هایی را با قیمت‌های تهاجمی با مشخصاتی عرضه کردند که می‌توانستند بهترین رقبای خود از جمله سامسونگ را حداقل بر روی کاغذ داشته باشند. مشتریان آگاه از قیمت در بیشتر بازارها به طور طبیعی به سمت این محصولات جذب می شوند. سامسونگ به خاطر حفظ پیشتازی خود در بازارهای عمده ای مانند هند و در سراسر آسیا، آفریقا و خاورمیانه، که علیرغم رقابت بی امان از سوی تولیدکنندگان چینی OEM، دستگاه های گلکسی آن همچنان جایگاه خود را حفظ می کنند، شایسته این اعتبار است.

فقط زمان زیادی است که ما شاهد یک مسابقه مشابه تا پایین در بخش تاشوها باشیم. این OEM ها به دنبال دستیابی به سهم بیشتری از بازار خواهند بود، بنابراین همان تاکتیک هایی را که قبلاً استفاده می کردند را به کار می گیرند تا در رقابت پیش بیایند. این احتمالاً یکی از دلایلی است که چرا شایعات زیادی وجود دارد که سامسونگ می‌خواهد تلفن‌های تاشو مقرون‌به‌صرفه بسازد تا بتواند اساساً در برابر هجوم تلفن‌های تاشو ارزان‌تری که احتمالاً در سال‌های آینده شاهد آن‌ها خواهیم بود، محافظت کند.

یک شایعه اخیر ادعا کرده بود که سامسونگ ممکن است روی گوشی‌های تاشو کار کند در محدوده 400-500 دلار. برای قرار دادن این موضوع، قیمت Galaxy A54 5G 449 دلار تصور کنید در حال خرید یک گوشی تاشو با این قیمت هستید. کمی بیش از حد غیر واقعی به نظر می رسد. پانل تاشو و لولا دو تا از گران ترین اجزای یک دستگاه تاشو هستند. بین این مشخصات و مشخصات قابل احترامی که باید ارائه کند، هیچ راهی وجود ندارد که یک گوشی تاشو در این رنج قیمت، بدون اینکه سامسونگ در برخی زمینه‌های کلیدی کوتاهی کند، منطقی به نظر می‌رسد.

سامسونگ گوشی‌های تاشو را فقط به خاطر ساخت گوشی‌های تاشو نمی‌سازد. یک چشم انداز پشت این ماموریت وجود دارد. این شرکت می‌خواهد نحوه درک مردم از گوشی‌های هوشمند را تغییر دهد و موارد استفاده جدیدی را که در شکل نوارهای آب نبات معمولی امکان‌پذیر بود، باز کند. برای اینکه این اتفاق بیفتد باید یک خط پایه از کیفیت و قابلیت مشخصی وجود داشته باشد. فقط نمی تواند گوشی هایی با کیفیت پایین تولید کند که تنها خوبی آنها این است که از وسط تا می شوند.

شاید به همین دلیل است که سامسونگ بیرون آمد و تأیید کرد که «تلفن‌های تاشو با قیمت متوسط ​​هستند و آخرین شایعات بی‌اساس هستند» تولید نخواهد کرد. می‌خواست این گوشی را تنظیم کند. مستقیماً ثبت کنید که چشم انداز آن برای گوشی های تاشو بسیار فراتر از پیوستن به سایرین در یک مسابقه به سمت پایین است و در عین حال فراموش می کند که چرا راه را برای صنعت به سمت تحقق پتانسیل تلفن های تاشو هدایت کرده است.

حداقل برای آینده قابل پیش‌بینی، سامسونگ می‌خواهد گوشی‌های تاشوی خود همچنان محصولات درجه یک باقی بمانند. این دستگاه‌ها تجربه‌ای رده بالا را با جدیدترین فناوری ارائه می‌کنند و در نتیجه تسلط کامل خود را در بازار تاشوی رده بالا تقویت می‌کنند. در حالی که دیگران در حال تلاش برای جبران هستند، هنوز دستگاه های زیادی وجود نداشته اند که بتوانند واقعاً با جذابیت مدل های Galaxy Z Flip و Galaxy Z Fold آن مطابقت داشته باشند.

این بدان معنا نیست که سامسونگ هرگز نباید گوشی‌های تاشو مقرون به صرفه‌تر تولید کند. این فناوری به سادگی هنوز وجود ندارد. ممکن است چندین سال طول بکشد تا کارایی کافی در زنجیره تامین و حاشیه در قطعات وجود داشته باشد تا سامسونگ یک گوشی تاشو با قیمت مقرون به صرفه‌تر را در نظر بگیرد که به نظر نمی‌رسد فقط برای ساختن یک گوشی تاشو ارزان ساخته شده است. به همین دلیل است که در حال حاضر، تصمیم خوبی است که سامسونگ این ایده احمقانه ساخت یک گوشی ارزان قیمت تاشو در آینده نزدیک را کنار بگذارد.

شرکت باید در زمان مناسب این کار را انجام دهد. از آنجایی که به طور موثر کل صنعت گوشی‌های هوشمند را به سمت گوشی‌های تاشو سوق می‌دهد، ناگفته نماند که سامسونگ احتمالاً اولین کسی خواهد بود که در آن زمان می‌داند. تا آن زمان، باید به استراتژی فعلی خود برای عرضه هر سال دو مدل جدید پایبند باشد. حداکثر، می‌تواند سعی کند فضایی برای جابجایی پیدا کند تا قیمت مدل‌های Galaxy Z Fold را کمی پایین بیاورد. قیمت مدل‌های گلکسی زد فلیپ کاملاً از 999 دلار شروع می‌شود، زیرا با این نرخ، خرید یک گوشی تاشو رده بالا حتی از خرید برخی از گوشی‌های پرچمدار اندرویدی دیگر ارزان‌تر است.

همچنین لازم به ذکر است که سامسونگ همچنان خرید گوشی‌های تاشو گران‌قیمت خود را برای مشتریان آسان‌تر می‌کند. می‌توانید برخی از بهترین ارزش‌های مبادله را بیابید فقط برای دستگاه موجود شما در Samsung.com. به عنوان مثال، ارزش معاملاتی برای مدل‌های گلکسی زد فولد می‌تواند تا 1000 دلار افزایش یابد. شما می توانید فوراً بخش قابل توجهی از قیمت خرید را به سادگی با معامله یک دستگاه موجود کاهش دهید. اغلب مشوق‌های دیگری نیز وجود دارد، مانند اعتبارات فوری، که وقتی روی هم قرار می‌گیرند معمولاً می‌توانند هزینه‌های شما را برای خرید گوشی تاشو درجه یک فقط با چند صد دلار کاهش دهند.

وقتی سامسونگ تمام این ابزارهای مختلف را برای ترغیب مشتریان به خرید دستگاه‌ها در اختیار دارد، اصلاً فایده‌ای ندارد که سامسونگ از ایده‌ای احمقانه برای ارزان‌تر کردن مجموعه‌های تاشو خود پیروی کند.

منبع: sammobile

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا