پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

ساخت دستبند هوشمند برای زنان باردار

سونیا زهتابپ گفت: ایستادن بیش از حد زنان باردار منجر به عوارض جبران ناپذیری می‌شود. حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد از خانم‌های باردار دچار درد در قسمت پایینی کمر هستند و بسیاری از این زنان از درد پا شکایت می‌کنند.

او گفت: ایستادن طولانی مدت منجر به افزایش فشار خون می‌شود که برای هر فردی خطرناک است؛ اما برای مادران باردار می‌تواند حتی منجر به مرگ آن‌ها و جنین شود.

او گفت: ایستادن بیش از حد باعث کاهش رشد جنین، زایمان زودرس و پاره شدن کیسه آب، تشدید ورم پا و بروز درد در ناحیه لگن مادران باردار شده که درد زیادی در ناحیه لگن به ویژه استخوان آن ایجاد می‌کند و منجر به درد شدید کف لگن می‌شود. در این اختراع هدف ما کنترل ایستادن مادر و به دنبال آن حفظ سلامت مادر و جنین است.

او افزود: در حال حاضر هیچ دستگاهی با کاربرد کنترل کیفی و کمی ساعات ایستادن مادر و هشدار به او جهت نشستن و استراحت کردن پس از ایستادن وجود ندارد. از جمله مواردی که مادران در دوران بارداری باید رعایت کنند به این شرح است: ۱ـ کنترل ایستادن علی الخصوص در ماه‌های آخر دوران بارداری و ۲ـ کنترل علائمی مثل فشارخون و سایر علائم حیاتی.

زهتاب ادامه داد: بنابراین در این طرح به دو شیوه‌ مستقیم و غیرمستقیم این موارد کنترل خواهند شد. بدین صورت که با هشدار دستگاه از ایستادن بیش از حد مادر جلوگیری می‌شود و در ادامه به شکل غیرمستقیم از افزایش فشار خون و مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره شد که منجر به مرگ جنین یا مادرباردار و یا منجر به تولد جنینی با آسیب‌های مختلفی از جمله میکروسفالی شود، جلوگیری خواهد کرد. این اختراع به شکل یک دستبند هوشمند مچی است. در این دستبند با توجه به توصیه پزشکان، زمان سرپا ایستادن مادران باردار حداکثر ۳۰ دقیقه و زمان استراحت یا نشستن آن‌ها، حداقل ۱۵ دقیقه در نظر گرفته شده است. اگر مادر باردار بیشتر از ۳۰ دقیقه بایستد، دستبند هشدار می‌دهد و پس از شنیدن صدای هشدار باید ۱۵ دقیقه بنشیند.

او بیان کرد: اگر در این مدت مادر باردار استراحت نکرد، صدای هشدار دستبند و ویبره آن قطع نخواهد شد و همچنان تکرار می‌شود. این دستبند دارای باتری داخلی است که مادر باردار تا یک هفته از آن به صورت مداوم می‌تواند استفاده کند. نحوه‌ عملکرد این دستبند به این صورت است که کاربر بعد از بستن دستبند روی دست خود، آن را روشن می‌کند؛ بعد از روشن شدن، دستبند به صورت اتوماتیک فعال شده و در صورتی که مادر باردار بیش از استاندارد‌های لازم ایستاده باشد، دستبند به او هشدار می‌دهد که به استراحت بپردازد.

این مخترع اظهار کرد: این دستبند به ۲ صورت ویبره و صوت به مادر هشدار می‌دهد. این هشدارها از لحاظ ایمنی و سلامتی هیچگونه ضرری برای مادر و جنین نخواهند داشت.

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا