پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

رگولاتور بریتانیا تصرف مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد را تایید کرد

در ژانویه سال 2022، مایکروسافت اعلام کرد برنامه‌های خود را برای خرید Activation Blizzard در معامله‌ای به ارزش ۷ میلیارد دلار در صنعت –ga6. . این معامله دقیقاً مطابق با برنامه‌ریزی‌شده انجام نشد و تنظیم‌کننده‌هایی از ایالات متحده، اتحادیه اروپا و بریتانیا با این تصاحب مخالفت کردند. Microsoft managed to win a court injunction in the US and later received approval از سوی تنظیم‌کننده‌های اتحادیه اروپا که سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) را به عنوان تنها مانع بزرگ در برابر این معامله ترک کرد.

خب، این مانع اکنون برطرف شده است زیرا CMA به این معامله چراغ سبز نشان داده است.

UK regulator clears Microsoft takeover of Activision Blizzard

نکته کلیدی این است که مایکروسافت حقوق بازی های ابری عناوین Activision را به Ubisoft واگذار می کند که بزرگترین مشکل CMA را از این معامله از بین می برد. این بدان معناست که مایکروسافت نمی‌تواند در 15 سال آینده هیچ گونه حق بازی ابری را برای عناوین موجود یا آینده اکتیویژن بلیزارد مجوز دهد. CMA معتقد است که این منجر به بهبود رقابت می شود که برای مصرف کنندگان و رشد اقتصادی بهتر است.

فروش حقوق پخش ابری Activision به Ubisoft باعث می‌شود که توزیع محتوای مهم و محبوب – از جمله بازی‌هایی مانند Call of Duty، Overwatch و World of Warcraft – تحت کنترل مایکروسافت در رابطه با بازی‌های ابری قرار نگیرد. قرارداد بازسازی شده به طور قابل توجهی نگرانی هایی را که CMA پس از تحقیقات اولیه خود داشت، که در اوایل سال جاری به نتیجه رسید، برطرف کرد.

CMA نگرانی‌های باقی‌مانده محدود را در قرارداد جدید شناسایی کرد، اما مایکروسافت تعهداتی را به عهده گرفت که تضمین می‌کند شرایط فروش حقوق Activision به Ubisoft توسط CMA قابل اجرا باشد.

CMA در مورد این تعهدات مشورت کرد و راضی است که این شبکه ایمنی مورد نیاز برای اطمینان از اجرای صحیح این معامله را فراهم می کند.- بیانیه مطبوعاتی CMA

Activision Blizzard اکنون به بخشی از Microsoft Gaming تبدیل خواهد شد که مایکروسافت را بعد از Tencent و Sony به سومین شرکت بزرگ بازی تبدیل خواهد کرد.

منبع

منبع: Gsmarena

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا