پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

رویای متاورز زاکربرگ کوتاه مدت است؟ اخراج ها شروع می شود

شایعه شده است که متا در Reality Labs، شرکتی که بر روی فناوری‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده کار می‌کند، تغییرات عملیاتی ایجاد کرده است. بر این اساس، گزارش شده است که صدها نفر از واحد تولید تراشه‌های سیلیکونی موسوم به فیس‌بوک Agile Silicon Team (FAST) اخراج شدند.

متا اخراج کارکنان Reality Labs را آغاز می کند

متا کار نرم افزاری و سخت افزاری خود را برای دنیای AR/VR از طریق Reality Labs انجام می دهد. FAST، یکی از زیرمجموعه‌های این شرکت، اخطار اخراج 600 کارمند را ارسال کرد. FAST مسئول تولید تراشه برای دستگاه‌های Quest است.

این شرکت در حال حاضر با شرکت هایی مانند Qualcomm برای تامین تراشه های عینک های واقعیت مجازی مانند سری Quest همکاری می کند. با این حال، گفته شد که کار تراشه متا بازسازی شده است. بر این اساس، پردازنده های تخصصی رقیب در داخل شرکت وجود دارد.

New way to edit photos: Introduced Meta AI Studio!

روش جدید برای ویرایش عکس‌ها: Meta AI معرفی شد استودیو!

متا در رویداد Meta Connect 2023 استودیوی هوش مصنوعی با پشتیبانی از هوش مصنوعی را معرفی کرد. بنابراین، AI Studio چه کاری انجام می دهد؟

اخراج‌ها به ابتکارات متاورس متا نیز ضربه زده است. از جمله پروژه هایی که می تواند تحت تأثیر قرار گیرد، فناوری AR است که مورد علاقه مارک زاکربرگ است. پیشرفت در چنین دستگاه های نسل بعدی می تواند با اخراج کارکنان در تیم FAST کند شود.

دور 600 اخراج کارکنان به دنبال اظهارات قبلی زاکربرگ است. مدتی پیش گفته شده بود که متا قصد دارد راه خود را با 10 هزار نفر جدا کند و گفته شد که این کار را در یک سال انجام خواهد داد. همچنین ادعا شد که برخی از مدیرانی که در واحدهای هوش مصنوعی مبتنی بر تراشه کار می‌کنند، شغل خود را ترک کردند.

از دست دادن شغل در تیم FAST احتمالاً باعث کاهش سرعت فناوری‌های کلیدی برای اهداف متا می‌شود. با این حال، هنوز هیچ بیانیه رسمی از سوی این شرکت وجود ندارد.

پس نظر شما در مورد این موضوع چیست؟ فراموش نکنید که نظرات خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید!

منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا