• خانه
 • ⬅️
 • تکنولوژی
 • ⬅️
 • راه هایی برای اشتراک گذاری اینترنت در رایانه های macOS

راه هایی برای اشتراک گذاری اینترنت در رایانه های macOS

MacBooks و macOS اشتراک گذاری اینترنت و HotSpot از رایانه را ندارند اتصال به اینترنت، و بنابراین زمانی که می‌خواهید اتصال اینترنت رایانه‌تان را با دستگاه‌های دیگر به اشتراک بگذارید تا این دستگاه‌ها روی یک شبکه اینترنت با هم کار کنند، مشکل می‌شود. دستگاه‌های اپل از کار کردن با یکدیگر...

Article

راه هایی برای اشتراک گذاری اینترنت در رایانه های macOS_646481f3f0f54.jpeg

MacBooks و macOS اشتراک گذاری اینترنت و HotSpot از رایانه را ندارند اتصال به اینترنت، و بنابراین زمانی که می‌خواهید اتصال اینترنت رایانه‌تان را با دستگاه‌های دیگر به اشتراک بگذارید تا این دستگاه‌ها روی یک شبکه اینترنت با هم کار کنند، مشکل می‌شود.

دستگاه‌های اپل از کار کردن با یکدیگر در یک شبکه اینترنتی سود زیادی می‌برند، زیرا این روش به شما امکان می‌دهد از مزایای حساب iCloud خود به بیش از یک روش استفاده کنید، مانند پاسخ دادن به تماس‌های تلفنی از طریق رایانه یا ارسال فایل‌های بزرگ و متنوع از طریق فناوری AirDrop. مستقیماً بدون نیاز به اتصال دستگاه‌ها به یکدیگر، اما برای فعال‌سازی و بهره‌مندی از این ویژگی‌ها، باید از یک اتصال اینترنتی مشترک بین تمام دستگاه‌های Apple که استفاده می‌کنید استفاده کنید.

مراحل اشتراک‌گذاری اینترنت در رایانه‌های macOS و فعال‌سازی ویژگی Hotspot

در حالی که رایانه‌های macOS مستقیماً ویژگی HotSpot را ندارند، سیستم دارای ویژگی مشابهی به نام اشتراک‌گذاری اینترنت است و این ویژگی جایگزین مستقیم ویژگی HotSpot است، اما نمی‌توانید از آن با اتصال اینترنت بی‌سیم استفاده کنید، بنابراین اگر می خواهید اینترنت را از طریق آن به اشتراک بگذارید، رایانه شما باید با استفاده از یک اتصال سیمی معمولی به اینترنت متصل باشد.

می‌توانید این ویژگی را مستقیماً با دنبال کردن این مراحل فعال کنید:

 • ابتدا به تنظیمات سیستم در رایانه خود بروید و سپس تنظیمات اشتراک‌گذاری را انتخاب کنید.
 • پس از آن، روی Enable Internet Sharing از منوی سمت چپ کلیک کنید و اتصال سیمی را در لیست منبع اتصال یا مکانی که اینترنت را از آن به اشتراک می گذارید، انتخاب کنید.


طرق مشاركة الإنترنت عبر حواسيب macOS 1

 • سپس روش اشتراک‌گذاری را انتخاب کنید تا از طریق اتصال Wifi باشد، و گزینه دیگری وجود دارد که به شما امکان می‌دهد در صورت تمایل اینترنت را از طریق اتصال ThunderBolt رایانه‌های Mac به اشتراک بگذارید.
 • سپس روی گزینه‌های شبکه Wifi جدید کلیک کنید، نام و رمز عبور آن را انتخاب کنید و روش رمزگذاری آن را انتخاب کنید.


طرق مشاركة الإنترنت عبر حواسيب macOS 2

 • سپس با کلیک بر روی کادر کنار گزینه اشتراک گذاری اینترنت، اتصال را فعال کنید.

سپس خواهید دید که شبکه Wi-Fi جدیدی که ایجاد کرده اید برای اتصال به همه دستگاه های اطراف آن در دسترس است، اما توجه داشته باشید که سرعت شبکه Wi-Fi ممکن است زیاد نباشد یا نتوانید به طور کامل از آن بهره مند شوید. از همه ویژگی های آن.

اینترنت را بین رایانه macOS و iPhone از طریق بلوتوث به اشتراک بگذارید

این روش منحصراً بین رایانه‌های مک‌بوک و تلفن‌های آیفون کار می‌کند، به این معنی که نمی‌توانید اتصال اینترنت را بین رایانه‌های مک‌بوک و تلفن‌های اندرویدی از طریق بلوتوث به اشتراک بگذارید، زیرا این یکی از ویژگی‌های سیستم یکپارچه اپل است که با هم کار می‌کنند.

شما می‌توانید از این ویژگی برای اشتراک‌گذاری هر نوع اتصال اینترنتی، خواه اتصال اینترنت بی‌سیم یا اتصال اینترنت کابلی استفاده کنید.

این روش اقتصادی‌تر از ایجاد نقطه اتصال از شبکه تلفن همراه و استفاده از آن با رایانه‌های Macbook در نظر گرفته می‌شود، زیرا این روش بسته اینترنت بی‌سیم را ذخیره و نگهداری می‌کند.

می توانید با دنبال کردن این مراحل در Macbook خود این کار را انجام دهید:

 • مطمئن شوید که اتصال بلوتوث رایانه و تلفن شما فعال است و می توان آن را پیدا کرد
 • پس از آن، در تلفن خود، به منوی تنظیمات، سپس بلوتوث بروید و سپس رایانه MacBook را از لیست دستگاه‌های دیگر در پایین صفحه انتخاب کنید.
 • ممکن است تلفن از شما بخواهد که یک شماره تأیید وارد کنید تا بتوانید تلفن و رایانه را به هم مرتبط کنید و ارتباط بین آنها را تأیید کنید.
 • سپس به رایانه Mac خود بروید و System Preferences و سپس Connection Sharing را انتخاب کنید.
 • در لیست انتخاب منبع اتصال، شبکه Wi-Fi و لیست روش اتصال را انتخاب کنید، فناوری بلوتوث را انتخاب کنید و سپس دکمه شروع را فشار دهید تا فرآیند اشتراک‌گذاری اتصال بین تلفن و رایانه آغاز شود.

شما می‌توانید از این روش برای اشتراک‌گذاری اینترنت، چه از طریق Wi-Fi یا اتصال اینترنت سیمی استفاده کنید، اما این روش ممکن است با برخی از رایانه‌های مک‌بوک جدید که از پردازنده‌های اپل استفاده می‌کنند، کار نکند، بنابراین باید خودتان آن را امتحان کنید تا مطمئن شوید. کار می کند یا نه.

/p>

اشتراک گذاری رمز عبور بین رایانه های macOS و iPhone

شما می توانید به راحتی رمزهای عبور را بین رایانه ها و دستگاه های مختلف Apple مانند تلفن همراه یا رایانه لوحی به اشتراک بگذارید.

این روش به لطف ویژگی زنجیره کلید متصل به حساب iCloud از اپل کار می کند، بنابراین نیازی به انجام هیچ اقدامی برای استفاده از آن ندارید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که همه دستگاه‌ها و تلفن‌های خود را با استفاده از یک حساب iCloud به هم پیوند دهید، و سپس به شبکه مورد نظر خود متصل شوید و همه شبکه‌های ذخیره شده در حساب iCloud خود را پیدا کنید.

نحوه به‌روزرسانی Mac قدیمی خود به جدیدترین سیستم عامل

منبع: 3arrafni

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...