• خانه
 • ⬅️
 • تکنولوژی
 • ⬅️
 • [راهنما] در اینجا نحوه دوام بیشتر باتری آیفون خود آورده شده است

[راهنما] در اینجا نحوه دوام بیشتر باتری آیفون خود آورده شده است

هر بار که یک به‌روزرسانی جدید iOS منتشر می‌شود، بسیاری از کاربران ناگزیر با کاهش سریع عمر باتری خود مواجه می‌شوند. آخرین iOS 16 نیز از این مشکل مصون نیست، زیرا در درجه اول به فرآیندهای پس زمینه مانند همگام سازی و نمایه سازی نسبت داده می شود که کاربران...

Article

[راهنما] در اینجا نحوه دوام بیشتر باتری آیفون خود آورده شده است

هر بار که یک به‌روزرسانی جدید iOS منتشر می‌شود، بسیاری از کاربران ناگزیر با کاهش سریع عمر باتری خود مواجه می‌شوند. آخرین iOS 16 نیز از این مشکل مصون نیست، زیرا در درجه اول به فرآیندهای پس زمینه مانند همگام سازی و نمایه سازی نسبت داده می شود که کاربران قادر به کنترل آن نیستند. در حالی که برخی از دلایل این عمر باتری سریع تخلیه می شود در مقالات مختلف یافت می شود، این مشکل گاهی اوقات بیش از حد انتظار باقی می ماند.

در شرایطی که افزایش عمر باتری بسیار مهم است، مانند هنگام مسافرت، مهم است که بدانید چگونه تنظیمات آیفون خود را بهینه کنید. MacRumors چندین نکته ارائه کرده است که می تواند به بهبود عمر باتری در iOS 16 بدون غیرفعال کردن اکثر ویژگی های اصلی آن کمک کند. به خاطر داشته باشید که یافتن تعادل مناسب بین خاموش و روشن کردن برخی ویژگی‌ها، کلید تضمین ماندگاری باتری است.

نکات و ترفندهایی برای افزایش عمر باتری آیفون

1. غیرفعال کردن بازخورد لمسی صفحه کلید می تواند باتری آیفون شما را طولانی تر کند

غیرفعال کردن بازخورد لمسی برای صفحه‌کلید می‌تواند مقداری از عمر باتری را ذخیره کند. زیرا نیاز دستگاه شما به ارائه ارتعاشات یا بازخورد لمسی هنگام تایپ را برطرف می کند.

به‌روزرسانی iOS 16 که اخیراً از اپل منتشر شده، ویژگی جدیدی دارد. این بازخورد لمسی هنگام استفاده از صفحه کلید روی صفحه نمایش است. با این حال، این ویژگی باتری زیادی را مصرف می کند. Apple پشتیبانی ارائه کرده است سندی که نشان می دهد لمس صفحه کلید می تواند بر عمر باتری تأثیر بگذارد. توجه به این نکته ضروری است که این ویژگی به طور پیش فرض فعال نیست. اگر آن را روشن کرده اید و می خواهید آن را غیرفعال کنید، در اینجا مراحلی وجود دارد که باید دنبال کنید. ابتدا برنامه تنظیمات را در دستگاه خود باز کنید. سپس بر روی گزینه Sounds & Haptics کلیک کنید. پس از آن بر روی Keyboard Feedback کلیک کنید. در نهایت، می‌توانید برای صرفه‌جویی در مصرف باتری، گزینه بازخورد Haptic را غیرفعال کنید.

2. Live Activities را خاموش کنید تا باتری آیفون شما بیشتر دوام بیاورد

غیرفعال کردن فعالیت‌های زنده، مانند تصاویر پس زمینه زنده و سایر محتوای پویا، می‌تواند فشار روی باتری شما را کاهش دهد.

iOS 16.1 ویژگی جدیدی به نام Live Activities را معرفی کرد. این ویژگی به برنامه‌ها امکان می‌دهد تا یک نوتیفیکیشن مداوم و به‌روز شده را در صفحه قفل یا جزیره پویا آیفون 14 پرو دریافت کنند. با این حال، اگر نگران حفظ عمر باتری خود هستید، ممکن است این ویژگی را غیرفعال کنید.

برای غیرفعال کردن Live Activities، باید چند مرحله ساده را دنبال کنید. ابتدا اپلیکیشن Settings را در آیفون خود باز کنید. سپس به بخش Face ID & Passcode بروید و رمز عبور خود را وارد کنید تا قفل دستگاهتان باز شود. پس از انجام این کار، به پایین بروید تا گزینه Live Activities را ببینید و آن را خاموش کنید.

اگر می‌خواهید Live Activities را برای برنامه‌های خاص غیرفعال کنید، می‌توانید این کار را با رفتن به تنظیمات هر برنامه و غیرفعال کردن ویژگی جداگانه انجام دهید. شایان ذکر است که در حالی که غیرفعال کردن Live Activities امکان پذیر است، نمی توانید Dynamic Island را به طور کامل غیرفعال کنید. با این حال، می‌توانید روی هر انیمیشن در حال اجرا انگشت خود را به چپ بکشید تا آن را خاموش کنید و عمر باتری خود را بیشتر حفظ کنید.

3. حذف ابزارک های صفحه قفل

حذف ویجت‌ها از صفحه قفل می‌تواند با کاهش تعداد فرآیندهای در حال اجرا در پس‌زمینه، به صرفه‌جویی در مصرف باتری کمک کند.

ابزارک‌ها یک ویژگی مفید در دستگاه‌های iOS هستند که به کاربران اجازه می‌دهند به سرعت به اطلاعات دسترسی پیدا کنند و بدون نیاز به باز کردن برنامه، وظایف خود را انجام دهند. این ویجت ها را می توان برای دسترسی آسان به صفحه قفل و صفحه اصلی اضافه کرد. با این حال، توجه به این نکته مهم است که ویجت ها می توانند انرژی باتری را مصرف کنند. به خصوص اگر دائماً در پس‌زمینه به‌روزرسانی شوند.

اگر در موقعیتی قرار گرفتید که باید عمر باتری را حفظ کنید، ممکن است ایده خوبی باشد که یک صفحه قفل بدون ابزارک ایجاد کنید. این را می توان به راحتی در انجام داد iOS 16، زیرا این به‌روزرسانی اکنون از چندین صفحه قفل پشتیبانی می‌کند که به راحتی می‌توان بین آنها جابجا شد. به این ترتیب، می‌توانید یک صفحه قفل با ویجت‌ها در مواقعی که به آن‌ها نیاز دارید و یک صفحه قفل سازگار با باتری در زمانی که ندارید.

توجه به این نکته نیز مهم است که ویجت ها می توانند در صفحه اصلی شما ظاهر شوند. این قابلیتی است که قبل از ویژگی iOS 16 وجود داشت. با این حال، استفاده از ویجت ها در صفحه اصلی نیز می تواند باتری شما را خالی کند. در نتیجه، اگر می‌خواهید عمر باتری را حفظ کنید، توصیه می‌کنیم از ویجت‌ها در صفحه اصلی استفاده نکنید.

4. خاموش کردن صفحه نمایش همیشه روشن می تواند باتری آیفون شما را طولانی تر کند

در حالی که ویژگی همیشه روشن می‌تواند راحت باشد، عمر باتری را نیز مصرف می‌کند. خاموش کردن آن می تواند به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک کند.

آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس دارای ویژگی جدیدی به نام نمایشگر همیشه روشن هستند. این ویژگی به گونه ای طراحی شده است که صفحه نمایش را همیشه روشن نگه می دارد، حتی زمانی که دستگاه خاموش است. این بدان معناست که کاربران همچنان می‌توانند تصویر زمینه، ویجت‌ها و فعالیت‌های زنده خود را در صفحه قفل بدون نیاز به باز کردن قفل دستگاه ببینند.

5. از iCloud Shared Photo Library

استفاده نکنید

استفاده از iCloud Shared Photo Library می‌تواند باعث همگام‌سازی مداوم دستگاه شما شود که منجر به تخلیه سریع باتری می‌شود. در صورت امکان از استفاده از این ویژگی خودداری کنید.

کتابخانه عکس مشترک iCloud یکی از ویژگی‌های iOS 16.1 است که به کاربران امکان می‌دهد کتابخانه عکس خود را با حداکثر پنج نفر دیگر به اشتراک بگذارند. این بدان معناست که همه اعضای کتابخانه مشترک می توانند عکس های ذخیره شده در کتابخانه را آپلود، ویرایش و حذف کنند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که استفاده از این ویژگی ممکن است منجر به همگام‌سازی عکس‌های سایر اعضا با iPhone شما در زمان‌های نامناسب شود که می‌تواند عمر باتری شما را کاهش دهد.

برای جلوگیری از این مشکل، می‌توانید تنظیمات خود را طوری تنظیم کنید که فقط از طریق WiFi همگام‌سازی شود. برای انجام این کار، باید تنظیمات آیفون خود را باز کرده و به قسمت «تصاویر» بروید. پس از رسیدن به آنجا، باید روی «داده تلفن همراه» ضربه بزنید و آن را خاموش کنید. این کار آپلودها و بارگیری‌ها را فقط به WiFi محدود می‌کند و تضمین می‌کند که عکس‌های به اشتراک‌گذاشته‌شده با شما زمانی که فقط یک اتصال تلفن همراه دارید در دستگاه شما دانلود نمی‌شوند.

با انجام این مرحله، می‌توانید مطمئن باشید که عمر باتری خود را برای همگام‌سازی عکس‌های ناخواسته تلف نمی‌کنید. در عوض، می‌توانید از مزایای کتابخانه عکس اشتراک‌گذاری شده iCloud بدون تخلیه غیرضروری منابع تلفن خود لذت ببرید. بنابراین، اگر فردی هستید که دوست دارید عکس‌ها را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید، مطمئن شوید که تنظیمات خود را بر اساس آن تنظیم کرده‌اید تا از این ویژگی بیشترین بهره را ببرید.

6. از حالت های فوکوس

استفاده کنید

iOS 16 حالت‌های فوکوس را معرفی می‌کند که به شما امکان می‌دهد تنظیمات اعلان خود را بر اساس فعالیت‌ها یا زمان‌های خاص روز سفارشی کنید. استفاده از این حالت‌ها می‌تواند با محدود کردن اعلان‌های غیرضروری به کاهش تخلیه باتری کمک کند.

با استفاده از حالت فوکوس، می‌توانید تعداد اعلان‌هایی را که در طول روز به شما می‌رسد کاهش دهید. این مفید است زیرا اعلان‌های کمتر به این معنی است که فرصت کمتری برای برنامه‌ها وجود دارد که دائماً صفحه شما را وزوز کنند و باتری شما را خالی کنند. حالت فوکوس به شما امکان می‌دهد انتخاب کنید کدام برنامه‌ها و افراد بتوانند در زمان‌های خاص برای شما اعلان ارسال کنند. به عنوان مثال، در ساعات کاری، فقط می توانید اعلان های کاری را دریافت کنید. و در زمان شخصی، می‌توانید اعلان‌های کاری را خاموش کنید. به این ترتیب، می‌توانید از قطع شدن اعلان‌هایی که به وضعیت فعلی شما مرتبط نیستند جلوگیری کنید.

اخبار هفته گیزچینا

علاوه بر این، حالت فوکوس همچنین به شما امکان می‌دهد اعلان‌ها را هنگام رانندگی، ورزش و خواب، از جمله دیگر سناریوهای زندگی روزمره خود محدود کنید. با استفاده از فیلترهای فوکوس، می‌توانید انواع خاصی از اعلان‌ها مانند پیام‌های ایمیل، پیام‌های iMessage و تقویم‌های خاص را فیلتر کنید. این بدان معنی است که می توانید اعلان هایی را که برای شما مهم هستند اولویت بندی کنید و از اعلان های غیر ضروری اجتناب کنید.

وقتی حالت فوکوس به پایان می رسد، همه اعلان های خود را در یک هشدار دریافت خواهید کرد. در حالی که خاموش کردن اعلان‌های ناخواسته از برنامه‌ها همچنان بهترین راه برای صرفه‌جویی در مصرف باتری است، حالت فوکوس به شما امکان می‌دهد اعلان‌ها را روشن نگه دارید و در عین حال تعداد دریافتی خود را کاهش دهید. اپل راه‌اندازی حالت‌های فوکوس را در iOS 16 آسان‌تر کرده است. و می‌توانید از طریق بخش Focus تنظیمات، آن‌ها را مطابق میل خود سفارشی کنید. این ویژگی می‌تواند به صرفه‌جویی در مصرف باتری در iOS 16 کمک کند. در عین حال به شما امکان می‌دهد اعلان‌های خود را به طور مؤثرتری مدیریت کنید.

7. از Application Summary

استفاده کنید

ویژگی Application Summary نمای کلی از میزان مصرف باتری هر برنامه را ارائه می دهد. مرور منظم این خلاصه می‌تواند به شما در شناسایی و رسیدگی به برنامه‌های تخلیه باتری کمک کند.

اگر می‌خواهید مقداری در مصرف باتری گوشی هوشمند یا رایانه لوحی خود صرفه‌جویی کنید، بهتر است به اعلان‌هایی که از برنامه‌های مختلف دریافت می‌کنید نگاهی بیندازید. برخی از برنامه‌ها ممکن است اعلان‌هایی برای شما ارسال کنند که واقعاً چندان مهم یا فوری نیستند. این اعلان‌ها می‌توانند عمر باتری شما را به طور غیرضروری کاهش دهند.

برای رفع این مشکل، ممکن است بخواهید این برنامه‌ها را به خلاصه برنامه منتقل کنید. خلاصه برنامه قابلیتی است که اعلان ها را ذخیره می کند و یک یا دو بار در روز برای شما ارسال می کند، به جای اینکه فوراً برای شما ارسال شود. به این ترتیب، همچنان می‌توانید با اعلان‌های خود به‌روز بمانید، اما لازم نیست نگران دریافت مداوم اعلان‌هایی باشید که چندان مهم نیستند.

برای فعال کردن خلاصه برنامه، باید به بخش اعلان‌ها در تنظیمات دستگاه خود دسترسی داشته باشید. وقتی در بخش اعلان‌ها قرار گرفتید، می‌توانید برنامه‌هایی را که می‌خواهید به خلاصه برنامه منتقل کنید، انتخاب کنید. با انجام این کار، می‌توانید مقداری در مصرف باتری صرفه‌جویی کنید و مطمئن شوید که فقط اعلان‌هایی را دریافت می‌کنید که واقعاً مهم هستند.

8. زمان و نحوه دسترسی برنامه ها به مکان

را تعیین کنید

تنظیم تنظیمات سرویس‌های مکان برای برنامه‌های جداگانه می‌تواند به حفظ عمر باتری کمک کند. تعداد برنامه‌هایی را که به مکان شما دسترسی دارند محدود کنید یا دسترسی آنها را فقط زمانی که در حال استفاده هستند محدود کنید.

برای صرفه جویی در مصرف باتری دستگاه خود، بهتر است دسترسی برنامه ها به مکان خود را محدود کنید و تعداد دفعات دسترسی آنها به این داده ها را محدود کنید. برای انجام این کار، می توانید چند مرحله ساده را دنبال کنید.

ابتدا، برنامه تنظیمات را در دستگاه خود باز کنید. از آنجا گزینه Privacy را انتخاب کنید و سپس روی Location Services کلیک کنید. با این کار فهرستی از همه برنامه‌های موجود در دستگاه شما که درخواست دسترسی به موقعیت مکانی شما را داده‌اند ظاهر می‌شود.

برای تنظیم تنظیمات هر برنامه، روی نام برنامه در لیست کلیک کنید. چهار گزینه تنظیمات مکان ممکن برای هر برنامه را خواهید دید. اگرچه هر چهار گزینه برای هر برنامه در دسترس نخواهد بود، بسته به کاری که آنها انجام می دهند.

اولین و بهترین گزینه تنظیم دسترسی به موقعیت مکانی روی “هرگز” است. با این کار برنامه از دسترسی کامل به موقعیت مکانی شما جلوگیری می‌کند و بیشترین میزان مصرف باتری را ذخیره می‌کند.

گزینه دوم این است که “زمان بعدی بپرس” را انتخاب کنید. با این تنظیم، برنامه دفعه بعد که مکان شما را از شما می خواهد یک پنجره بازشو نشان می دهد. به شما اجازه می دهد با آن موافقت کنید. دسترسی به سایت تا زمانی که به صراحت از طریق پنجره بازشو اجازه داده نشود، متوقف خواهد شد.

گزینه سوم “هنگام استفاده از برنامه” است. که به برنامه اجازه می دهد مکان شما را تنها زمانی که برنامه باز است شناسایی کند. اگر برنامه را ببندید یا به برنامه دیگری بروید، دسترسی به سایت به پایان می رسد.

در نهایت، گزینه “همیشه” به برنامه اجازه می دهد تا همیشه به مکان شما دسترسی داشته باشد، صرف نظر از اینکه باز یا بسته باشد. این کار بیشترین میزان مصرف باتری را کاهش می دهد.

توجه به این نکته مهم است که می‌توانید خدمات موقعیت مکانی را برای همه برنامه‌ها به طور همزمان خاموش کنید. اما این توصیه نمی شود. انجام این کار می‌تواند بر برنامه‌های مهمی مانند Maps تأثیر بگذارد، که برای عملکرد صحیح به داده‌های مکان متکی هستند.

9. محدود کردن برنامه‌هایی که از بلوتوث استفاده می‌کنند می‌تواند باتری آیفون شما را طولانی‌تر کند

برخی برنامه‌ها ممکن است از بلوتوث در پس‌زمینه استفاده کنند که منجر به تخلیه باتری می‌شود. محدود کردن دسترسی این برنامه‌ها به بلوتوث می‌تواند به افزایش عمر باتری کمک کند.

آیفون دارای ویژگی است که هر زمان که برنامه ای درخواست اتصال بلوتوث را داشته باشد به شما اطلاع می دهد. لازم به ذکر است که تعداد زیادی برنامه وجود دارد که به دلایل مختلف می خواهند به بلوتوث دسترسی داشته باشند. مانند ردیابی مکان یا جستجو برای دستگاه‌هایی مانند Chromecast. با این حال، برخی از این دلایل ممکن است بی فایده باشند.

برای اطمینان از اینکه هیچ برنامه ی دزدکی بدون اجازه شما به منابع بلوتوث متصل نمی شود و باتری شما را خالی می کند، بررسی اینکه کدام برنامه ها از بلوتوث استفاده می کنند مفید است. می توانید این کار را با رفتن به تنظیمات بلوتوث طی مراحل زیر انجام دهید: برنامه تنظیمات را در آیفون خود باز کنید. روی گزینه Privacy کلیک کنید. سپس روی گزینه بلوتوث ضربه بزنید.

شایان ذکر است که برخی از برنامه‌ها بیشتر اوقات به دسترسی بلوتوث نیاز دارند. بنابراین، بهتر است هر برنامه‌ای را که برای کار کردن نیازی به اتصال بلوتوث ندارد، خاموش کنید. اگر یک ویژگی را در برنامه‌ای که کار نمی‌کند خاموش کنید، همیشه می‌توانید فوراً آن را دوباره روشن کنید.

در حالی که خاموش کردن بلوتوث یک گزینه است، اما ممکن است برای اکثر افرادی که از AirPods، Apple Watches و سایر لوازم جانبی استفاده می کنند، ناخوشایند باشد. در نتیجه، خاموش کردن کامل بلوتوث ممکن است بهترین گزینه نباشد.

10. والپیپرهای غیر متحرک را انتخاب کنید تا باتری آیفون شما بیشتر دوام بیاورد

والپیپرهای متحرک می توانند انرژی بیشتری نسبت به تصاویر استاتیک مصرف کنند. انتخاب تصاویر پس زمینه غیر متحرک می تواند به صرفه جویی در مصرف باتری کمک کند.

با پیروی از این نکات، می‌توانید عمر باتری iPhone خود را در iOS 16 بهینه کنید. و اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما در شرایطی که به عمر باتری طولانی‌تری نیاز است، بیشتر دوام می‌آورد. به یاد داشته باشید، یافتن تعادل مناسب بین خاموش و روشن کردن عملکردهای خاص برای به دست آوردن بهترین عملکرد ممکن باتری بسیار مهم است.

اپل با انتشار ‌iOS 16. این تصاویر پس زمینه فقط تصاویر ثابت نیستند، بلکه متحرک نیز هستند. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که یک تصویر زمینه متحرک انرژی باتری بیشتری نسبت به یک تصویر استاتیک مصرف می کند. بنابراین، توصیه می شود تصویر زمینه متحرکی را انتخاب کنید که همیشه اجرا نشود.

یکی از گزینه‌ها تصویر زمینه آب و هوا است که بر اساس شرایط آب و هوایی فعلی تغییر می‌کند و تجربه‌ای عالی ارائه می‌دهد. گزینه دیگر قابلیت Photo Shuffle است. این امکان را به کاربران می دهد تا چندین عکس را انتخاب کنند و آنها را در طول روز تغییر دهند. هر بار که قفل دستگاه را باز می کنید ظاهری تازه ارائه می دهد.

در نهایت، پس زمینه نجوم یکی دیگر از گزینه های عالی است. این والپیپر بر اساس شرایط فعلی تغییر می کند. به کاربران امکان می دهد هر بار که قفل دستگاه خود را باز می کنند، نمایی متفاوت از ستارگان و سیارات را مشاهده کنند. در نتیجه، در حالی که تصاویر پس زمینه متحرک می توانند از نظر زیبایی شناختی دلپذیر باشند، ضروری است که یکی را انتخاب کنید که باتری را بیش از حد خالی نکند. والپیپرهای Weather، Photo Shuffle و نجوم همه گزینه‌های خوبی هستند که باید در نظر بگیرید.

 نکات اضافی برای دوام بیشتر باتری آیفون:

 1. روشنایی صفحه را کاهش دهید.
 2. بازخوانی برنامه پس‌زمینه را غیرفعال کنید.
 3. از حالت کم مصرف استفاده کنید.
 4. پخش ایمیل را خاموش کنید.
 5. در صورت امکان به جای داده تلفن همراه از Wi-Fi استفاده کنید.
 6. اعلان‌ها را محدود کنید.
 7. از دمای شدید اجتناب کنید.
 8. از حالت هواپیما در مناطق کم سیگنال استفاده کنید.
 9. به جای بلندگوی تلفن از هدفون استفاده کنید.
 10. ویژگی “Hey, Siri” Siri را غیرفعال کنید.
 11. دانلودهای خودکار را خاموش کنید.
 12. از ویژگی «شارژ باتری بهینه شده» استفاده کنید.
 13. از استفاده از تلفن در هنگام شارژ شدن خودداری کنید.
 14. از جعبه باتری استفاده کنید.
 15. تلفن و برنامه های خود را به روز کنید.

منبع: gizchina

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...