• خانه
  • ⬅️
  • خبرخوان
  • ⬅️
  • در میان تنش‌های هند و چین، برندهای گوشی‌های هوشمند چینی با مشکلات نظارتی روبرو هستند

در میان تنش‌های هند و چین، برندهای گوشی‌های هوشمند چینی با مشکلات نظارتی روبرو هستند

در حالی که برندهای چینی گوشی‌های هوشمند مانند Vivo به بازار پررونق موبایل هند نفوذ کرده‌اند، این شرکت‌ها به دلیل تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی بین دو کشور با زمین‌های صخره‌ای روبرو هستند. دسامبر گذشته، مقامات گمرک هند تقریباً 15 میلیون دلار از گوشی های هوشمند Vivo را توقیف کردند Vivo اخیراً...

Article

Top-tech-news-ChatGPT-4-is-now-available-and-it-possesses-these-ten-almost-human-like-capabilities.-Alphabet-announced-plans-to-cut-approximately-12000-jobs-worldwide

در حالی که برندهای چینی گوشی‌های هوشمند مانند Vivo به بازار پررونق موبایل هند نفوذ کرده‌اند، این شرکت‌ها به دلیل تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی بین دو کشور با زمین‌های صخره‌ای روبرو هستند.

دسامبر گذشته، مقامات گمرک هند تقریباً 15 میلیون دلار از گوشی های هوشمند Vivo را توقیف کردند

Vivo اخیراً تعهد خود را برای حمایت از چهار تن از مدیران خود که در هند دستگیر شده‌اند، اعلام کرده است. این به دنبال مجموعه ای از اقدامات مقامات هندی علیه شرکت های فناوری چینی، از جمله Vivo، Xiaomi، و هواوی، بیشتر به اتهام بی نظمی های مالی مانند پولشویی. Vivo قبلاً در دسامبر گذشته در آب گرم بود، زمانی که مقامات گمرک هند نزدیک به 15 میلیون دلار از تلفن های هوشمند آن را در فرودگاه دهلی نو توقیف کردند که بر برنامه های صادراتی آن تأثیر گذاشت.

Vivo logo

قابل توجه، Vivo یک بازیگر مهم در هند است و ۱۷ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد، که آن را درست پشت سر سامسونگ و جلوتر قرار می دهد. طبق تحقیقات Counterpoint شیائومی. با این حال، عملیات آنها به دلیل محیط نظارتی سختگیرانه هند که بخشی از اصطکاک های سیاسی مداوم شکل گرفته، ضربه می زند. پس از درگیری های مرگبار مرزی هیمالیا بین هند و چین در ژوئن 2020، هند بررسی دقیق شرکت های فناوری چینی را تشدید کرد و حتی چندین برنامه را به دلیل نگرانی های امنیت ملی ممنوع کرد.

دولت هند فقط به دستگیری ها و ممنوعیت ها اکتفا نمی کند. در اوایل سال جاری، آن‌ها مقررات جدیدی را پیشنهاد کردند که سازندگان گوشی‌های هوشمند را ملزم می‌کردند تا به کاربران اجازه دهند برنامه‌های از پیش نصب شده را حذف کنند و غربالگری دولتی را برای به‌روزرسانی‌های اصلی سیستم عامل الزامی کنند. این پیشرفت ها لایه دیگری از پیچیدگی را برای شرکت هایی مانند Vivo که در هند فعالیت می کنند اضافه می کند.

شیائومی همچنین با مشکلات حقوقی خود دست به گریبان است. این شرکت در حال مبارزه برای دسترسی مجدد به 676 میلیون دلاری است که در آوریل گذشته به دلیل اتهامات نقض ارز خارجی ضبط شده است.

در حالی که ویوو متعهد شده است که «تمام گزینه‌های قانونی موجود را اعمال کند»، این شرکت و همتایان چینی آن غیرقابل انکار در شرایط چالش برانگیزی هستند. آنها باید نه تنها در پویایی بازار محلی، بلکه در یک میدان مین نظارتی که هیچ نشانه ای از کاهش آن را نشان نمی دهد، حرکت کنند. و با تداوم این تنش‌ها، خطرات نه تنها برای شرکت‌ها، بلکه برای مصرف‌کنندگان هندی که به طور فزاینده‌ای به گوشی‌های هوشمند چینی متکی هستند، بالاست.

در حال حاضر، این غول‌های فناوری باید راهی بیابند تا تحت نظارت دقیق‌تر نظارتی عمل کنند و در عین حال موقعیت‌های بازار را که به سختی به دست آورده‌اند در هند حفظ کنند.

مرتبط:

(از طریق)

منبع : gizmochina

برچسب ها

0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post

مـــطالب مـشـــابه بیشتر...