• خانه
  • ⬅️
  • خودرو
  • ⬅️
  • درز اطلاعات تویوتا اطلاعات 2 میلیون مشتری را در معرض خطر قرار داد

درز اطلاعات تویوتا اطلاعات 2 میلیون مشتری را در معرض خطر قرار داد

تویوتا فاش کرد که اطلاعات خودروی تقریباً 2.15 میلیون مشتری در ژاپن برای تقریباً یک دهه در دسترس همه بوده است. این خودروساز ژاپنی اظهار داشت که این مشکل بر مشتریانی که مشترک پلتفرم‌های خدمات ابری اصلی آن هستند، تأثیر می‌گذارد. به دلیل خطای انسانی، سیستم ابری به جای خصوصی...

Article

درز اطلاعات تویوتا اطلاعات 2 میلیون مشتری را در معرض خطر قرار داد_6464840c3d245.jpeg

تویوتا فاش کرد که اطلاعات خودروی تقریباً 2.15 میلیون مشتری در ژاپن برای تقریباً یک دهه در دسترس همه بوده است.

این خودروساز ژاپنی اظهار داشت که این مشکل بر مشتریانی که مشترک پلتفرم‌های خدمات ابری اصلی آن هستند، تأثیر می‌گذارد.

به دلیل خطای انسانی، سیستم ابری به جای خصوصی روی عمومی تنظیم شد. اگرچه این باگ از نوامبر 2013 وجود داشته است، تویوتا تنها در اواسط آوریل سال جاری متوجه این اشکال شد.

به گزارش رویترز، سیستم ابری شامل اطلاعاتی مانند مکان خودرو و شماره شناسایی خودرو است. این اشکال بر مشتریانی تأثیر می‌گذارد که بین ۲ ژانویه ۲۰۱۲ تا ۱۷ آوریل ۲۰۲۳ برای این سرویس ثبت‌نام کرده‌اند.

کاربرانی که مشترک سرویس T-Connect تویوتا شده‌اند، که شامل اتصال خودکار به مراکز تماس برای مدیریت خودرو، پشتیبانی اضطراری در صورت تصادف و کمک رانندگی با دستورات صوتی با استفاده از هوش مصنوعی است، تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

صاحبان خودروهای Lexus – برند تویوتا – که از سرویس G-Link استفاده کرده‌اند نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

همچنین بخوانید › 9 کارهایی که باید قبل از خرید ماشین دست دوم انجام دهید

تسريب بيانات تويوتا عرّض معلومات 2 مليون عميل للخطر 1

تویوتا در حال انجام اقداماتی برای جلوگیری از بروز مشکل مشابه در آینده است. این سازمان می‌گوید که سیستمی برای ممیزی تنظیمات برای سرویس‌های ابری خود معرفی می‌کند و همچنین به دنبال آموزش بهتر کارمندان در مورد قوانین مدیریت داده‌ها و ایجاد سیستمی برای نظارت مستمر تنظیمات حیاتی ابر است.

سازنده اضافه کرد که در حال بررسی همه محیط‌های ابری است که توسط Toyota Connected Corp. اداره می‌شوند و اقداماتی برای مسدود کردن دسترسی خارجی پس از شناسایی مشکل انجام شده است.

و این تنها مشکلی نیست که در هفته‌های اخیر تویوتا را تحت تأثیر قرار داده است، زیرا در پایان ماه آوریل مشخص شد که شعبه دایهاتسو تویوتا پوشش داخلی درهای چهار مدل تست تصادف را اصلاح کرده است. تغییرات برای جلوگیری از تکه تکه شدن به قطعات با لبه های تیز انجام شده است.

توصیه مهم

کاربرانی که مشترک سرویس T-Connect تویوتا و G-Link Lexus شده اند، باید جزئیات خود را به روز کنند و رمز عبور خود را فوراً تغییر دهند.

آنها باید داده های شخصی خود را بررسی کنند و حساب های بانکی و بانکی خود را به دقت زیر نظر داشته باشند تا مطمئن شوند که در معرض هک یا بهره برداری غیرمجاز قرار نمی گیرند.

همچنین در Arab GT تماشا کنید بررسی دقیق Nissan Pathfinder 2023 strong

ماشين هاي فروش از وب سايت خودروي من

منبع: arabgt

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...