پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

خورشید گرفتگی حلقوی در ۱۴ اکتبر و آنچه در مورد آن باید دانست

باشگاه خبرنگاران/ در گزارشی جدید آمده است که خورشید در روز شنبه ۱۴ اکتبر، یک گرفتگی حلقوی را تجربه خواهد کرد؛ به گونه‌ای که ماه به صورت جزئی خورشید را خواهد پوشاند و با ایجاد خورشید گرفتگی حلقوی، ستاره ما به یک حلقه آتش شبهه کیهانی تبدیل می‌شود.

پدیده حلقه آتش برای کسانی که در مسیر این حلقه ۱۲۵ مایلی (۲۰۰ کیلومتری) هستند، قابل رؤیت خواهد بود. در مجموع ۱۰ کشور در امتداد این پدیده قرار خواهند داشت.
 
آن‌هایی که در نزدیکی یا خارج از مسیر این پدیده قرار دارند، در عوض یک خورشید گرفتگی جزئی را تجربه خواهند کرد؛ به گونه‌ای که به نظر می‌رسد ماه خورشید را گاز گرفته است.
 
دانشمندان از خورشید گرفتگی حلقوی که در ۱۴ اکتبر رخ می‌دهد، به عنوان یک دست گرمی برای خورشید گرفتگی کامل در ۸ آوریل ۲۰۲۴ تعبیر کرده اند. خورشید گرفتگی فرصتی منحصر به فرد برای دانشمندان حوزه اتمسفر و هلیوسفر فراهم می‌کند تا جو بیرونی خورشید را در دقایقی که تقریباً به طور کامل توسط ماه پنهان می‌شود، مطالعه کنند.
 بازار


دو خورشید گرفتگی آتی دانشمندان را به شدت هیجان زده کرده است؛ زیرا آن‌ها در یک دوره بسیار فعال در چرخه خورشیدی فعلی – چرخه خورشیدی ۲۵ – رخ می‌دهند، به گونه‌ای که فعالیت خورشیدی به حداکثر حجم انرژی خورشیدی مورد انتظار در سال ۲۰۲۴ می‌رسد.

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا