• خانه
  • ⬅️
  • تکنولوژی
  • ⬅️
  • خرید لنوو موتورولا سرانجام با فروش قوی در اروپا و آمریکای لاتین نتیجه داد

خرید لنوو موتورولا سرانجام با فروش قوی در اروپا و آمریکای لاتین نتیجه داد

اگرچه موتورولا برخی از دستگاه های ارزان قیمت را روانه بازار کرد، اما نتوانست تأثیر زیادی در بازار داشته باشد. Lenovo موتورولا چند سال پیش، این شرکت هنوز مزایای این خرید را ندیده بود. با وجود خرید موتورولا، تلفن های همراه لنوو در مسیر نزولی مرگبار قرار گرفته اند. با...

Article

خرید لنوو موتورولا سرانجام با فروش قوی در اروپا و آمریکای لاتین نتیجه داد

اگرچه موتورولا برخی از دستگاه های ارزان قیمت را روانه بازار کرد، اما نتوانست تأثیر زیادی در بازار داشته باشد. Lenovo موتورولا چند سال پیش، این شرکت هنوز مزایای این خرید را ندیده بود. با وجود خرید موتورولا، تلفن های همراه لنوو در مسیر نزولی مرگبار قرار گرفته اند. با این حال، به نظر می رسد که این شرکت در بازارهای خاص، به ویژه بازارهای اروپا و آمریکای لاتین، عملکرد خوبی دارد.

طبق گفته Canalys، یک شرکت تحقیقات بازار، Lenovo تلفن های همراه در بازارهای بزرگی مانند اروپا و آمریکای لاتین روند را شکست داده اند. این شرکت همچنین در برزیل که یکی از پنج بازار بزرگ تلفن همراه در جهان است، عملکرد بسیار خوبی دارد. این اولین بار در شش سال گذشته است که لنوو به پنج رتبه برتر در یک بازار بزرگ راه پیدا می کند. این دستاوردها عمدتاً به دلیل خرید موتورولا توسط Lenovo است و عبارت “Motorola بازگشته است” اکنون محبوب شده است.

Lenovo در اروپا

از نظر سهم بازار، این شرکت در جایگاه پنجم قرار گرفت. این بهترین جایگاهی است که لنوو از سه ماهه سوم سال 2017 تاکنون کسب کرده است. تنها در لهستان، رشد تلفن همراه لنوو به دو رقمی افزایش یافته است. در کشورهای اروپای شرقی رومانی، بلغارستان و ایتالیا، نرخ رشد تلفن همراه Lenovo از 10% فراتر رفته است.

Lenovo در آمریکای لاتین و برزیل

محموله‌های تلفن همراه لنوو در آمریکای لاتین و برزیل به ترتیب 7 و 5 درصد در سال افزایش یافت. همچنین، سهم بازار آن به ترتیب با 21 درصد و 31 درصد در رتبه دوم قرار دارد. ممکن است بدانید که در همان دوره زمانی، محموله‌های تلفن همراه در اروپا، آمریکای لاتین و برزیل به ترتیب 12، 10 و 9 درصد سال به سال کاهش یافت.

اخبار هفته گیزچینا

در واقع، در هشت سال گذشته، لنوو دومین جایگاه بزرگ تلفن‌های همراه را در آمریکای لاتین داشته است. در شش سال گذشته، سهم بازار آن دو برابر شده است. این کشور با سهم بازار تا 40 درصد در آرژانتین، یکی دیگر از بازیگران اصلی آمریکای لاتین، رتبه اول را دارد. همچنین، تلفن‌های همراه Lenovo در آمریکای شمالی در جایگاه سوم قرار گرفتند.

لنوو برای افزایش سرمایه گذاری

بر این اساس، لنوو اعلام کرد که سرمایه گذاری در بازارهای آمریکا و اروپا را افزایش می دهد و رشد سهم خود را حفظ می کند. لنوو، برای مثال از برزیل، سالانه تقریباً 200 میلیون ریال برزیل (40.9 میلیون دلار) در تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری می‌کند. اکنون با 14 سازمان و مدرسه تحقیقاتی برزیل کار می کند و بیش از 1500 محقق دارد. یک آزمایشگاه تحقیقاتی 5G با مشارکت یک دانشگاه فدرال ساخته شده است.

علاوه بر این، تلفن های همراه لنوو چند ویژگی منحصر به فرد را ارائه می دهند. برای مثال، تلفن آن اولین است که از دو زبان بومی منطقه‌ای که به شدت در خطر انقراض هستند پشتیبانی می‌کند. در برزیل، جایی که بسیاری از کاربران تلفن حساب بانکی ندارند، لنوو حساب‌های بانکی دیجیتالی را در تلفن‌های خود ایجاد کرد. به منظور برآورده کردن ترجیح کاربران محلی برای عطر، لنوو حتی دو تلفن همراه را به‌ویژه برای برزیل عرضه کرد.

Lenovo سرمایه گذاری زیادی در تلفن های همراه داشته است. ۷۹۳.۵ میلیون دلار در ووهان هزینه کرد. کارخانه ای که می تواند سالانه 30 تا 40 میلیون گوشی تولید کند. پیش‌بینی می‌شود که این شرکت در سال مالی که از اول آوریل آغاز شد، 80 میلیون تلفن همراه در سراسر جهان بفروشد. سود خالص لنوو با 53 درصد افزایش به 395 میلیون دلار و درآمد با افزایش 22 درصدی به 17.2 میلیارد دلار در سال 2020 رسید. 

تجارت موبایل لنوو برای اولین بار در ده سال گذشته به سود رسید. این شرکت مجبور شد از بسیاری از بازارهای خارج از چین خارج شود. این امر به شرکت فضای کافی برای تمرکز بر بازارهایی که آن را مهم می‌داند داد. «تلفن‌های همراه تمرکز بلندمدت ما هستند. Lenovo Holdings.

کلمات پایانی

لنوو سرمایه گذاری های اخیر در تلفن های همراه بسیار زیاد بوده است و این شرکت در چین و سایر مناطق موفق بوده است. در چند وقت اخیر، فروش آن در اروپا، آمریکای لاتین و برزیل بسیار خوب است. کسب و کار موبایل این شرکت برای اولین بار در ده سال گذشته به سود رسید. با وجود چند مشکل، این شرکت از بازار تلفن همراه عقب نشینی نمی کند.

منبع: gizchina

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...