پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

جیمز وب تصاویری نفس گیر از سحابی شکارچی ثبت کرد!

تلسکوپ فضایی جیمز وب یک تصویر خیره کننده کاملاً جدید از سحابی شکارچی می گیرد. سحابی شکارچی با نام مسیه 42 نیز شناخته می شود. سحابی شکارچی یکی از معدود اجرام کیهانی است که ستارگان در آن به طور فعال در حال شکل گیری هستند و آن را به یکی از ارزشمندترین اجرام در جهان تبدیل می کند. همچنین شامل خوشه ستاره ای جوان ذوزنقه است. تلسکوپ جیمز وب، که بعد کاملاً جدیدی به اکتشافات فضایی می‌افزاید، چشم‌انداز وسیع‌تری از Messier 42 با آخرین تصویر خود ارائه داد و به تحقیقات ستاره‌شناسان در فضا کمک کرد. در اینجا جزئیات است…

تلسکوپ جیمز وب معمای سحابی شکارچی را روشن می کند!

یک سحابی که به عنوان ابر نیز شناخته می شود، ابر عظیمی از غبار و گاز در فضا است. سحابی شکارچی به لطف روشنایی خود، هدف تلسکوپ وب قرار گرفت. این سحابی یکی از درخشان‌ترین سحابی‌های آسمان شب است، اما در فاصله 1344 سال نوری از زمین قرار دارد. در قسمت جنوبی منطقه صورت فلکی شکارچی در کهکشان راه شیری قرار دارد.

Orion Nebula

برخی سحابی ها توسط گاز و غبار آزاد شده توسط ستارگان در حال مرگ، معروف به ابرنواخترها، تشکیل می شوند، در حالی که برخی دیگر در مناطقی یافت می شوند که ستارگان جدید در حال شکل گیری هستند. این سحابی برای زمین اهمیت زیادی دارد زیرا در نزدیک‌ترین نقطه به ما قرار دارد و به عنوان راهنمای ستاره‌شناسان در درک شکل‌گیری ستاره‌ها عمل می‌کند. در طول سال‌ها، مشاهدات ناحیه سحابی شکارچی و تصاویر به درک بهتری از روند تشکیل ستاره کمک کرده است.

The Webb Space Telescope captures two breathtaking photographs!

تلسکوپ فضایی وب عکس می گیرد دو عکس نفس گیر!

دارای ارزشمند ناسا، تلسکوپ فضایی وب، دو عکس خیره کننده از سحابی حلقه گرفته است. این هم تصاویر…

با این حال، ستاره شناسان اکنون نوع جدیدی از تشکیل سیاره را کشف کرده اند که نباید وجود داشته باشد. آنها این اشیاء باینری جرمی Jovian یا JuMBO را می نامند. این JuMBOها در واقع اجرام شناور آزاد هستند که در سحابی شکارچی شناسایی شده اند. از نظر اندازه، آنها شباهت زیادی به مشتری، غول گازی در منظومه شمسی خودمان دارند.

نکته جالب‌تر این است که ده‌ها مورد از این سیاره‌ها به دور یکدیگر می‌چرخند. متأسفانه، دانشمندان کاملاً مطمئن نیستند که آنها چگونه شکل گرفته اند و حتی چرا وجود دارند. ساموئل پیرسون از آژانس فضایی اروپا (ESA) که روی مشاهدات کار می کرد، اشاره کرد که این سیارات جدید از طریق آخرین تصاویر از سحابی شکارچی که توسط تلسکوپ وب گرفته شده است، کشف شده اند.

محققان درگیر در این مطالعه همچنین خاطرنشان کردند که این تصاویر که به لطف تلسکوپ وب به دست آمده اند، بهترین تصاویر گرفته شده از سحابی شکارچی تا به امروز هستند. آنها بر این باورند که این تصاویر به کشف بیشتر بخش مرموز و به شدت مطالعه شده آسمان شب کمک می کند.

منبع

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا