پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

جنگ غزه آتش نبرد بین هکرها و گروه های هکر در اینترنت را شعله ور می کند

جنگ جاری در نوار غزه بین فلسطین و اسرائیل، شدت نبرد بین هکرها و گروه های هک الکترونیکی در اینترنت.

گروه‌های هکر گفته‌اند که اهداف اسرائیلی را به صورت آنلاین آلوده می‌کنند. نمونه‌های آسیب جدی یا طولانی مدت کم هستند، اما این فعالیت نشان می‌دهد که چگونه زیرمجموعه‌ای از حامیان از ابزارهای دیجیتال برای آنلاین کردن جنگ استفاده می‌کنند.

شرکت اطلاعات سایبری Record Future گفت: “گروه های هکر قدیمی و جدید هر روز ده ها تلفات را گزارش می کنند.”

تحلیلگران امنیتی گزارش دادند که حملات انکار سرویس توزیع شده (DDoS) باعث اختلال در کار بیش از صد وب سایت در اسرائیل شده است.

او نشان داد “Bloomberg” برای هدف قرار دادن گروه‌های هک برخی وب‌سایت‌های وابسته به دولت اسرائیل و برخی رسانه‌ها که در ازای آن از فلسطین حمایت می‌کنند. برای تیم هک، نیروی سایبری هند به وب‌سایت‌های جنبش حماس و بانک ملی فلسطین که هنوز به حالت عادی بازنگشته‌اند، حمله کرد.

حملات روسیه

بلومبرگ توضیح داد که گروه روسی Killnet مسئولیت هدف قرار دادن یک وب سایت متعلق به دولت اسرائیل و وب سایت رسمی آژانس امنیت عمومی اسرائیل (شین بت) را با حملات انکار سرویس (DDoS) بر عهده گرفت که باعث شد این سایت ها در اینترنت وجود نداشته باشد و دسترسی کاربران به آنها را دشوار کند.

گروه هکر روسیه حملات اسرائیل به غزه را محکوم کرد و حمایت اسرائیل از ناتو و اوکراین را محکوم کرد.

گروه دیگری به نام سودان ناشناس در تلگرام گفت که زیرساخت های حیاتی اسرائیل را هدف قرار داده است، اگرچه شواهد کمی برای ادعاهای خود ارائه کرده است.

این سازمان اعلام کرد که پشت هک وب‌سایت روزنامه اسرائیلی “جروزالم پست” بوده است، در حالی که کارشناسانی که با “بلومبرگ” صحبت می‌کنند، گفته‌اند که نام سودانی برای این گروه “چیزی جز یک سرپوش نیست و وفاداری به آن است.” به روسیه است.”

آوی مایر، سردبیر روزنامه، در ایمیلی گفت: “حمله‌کنندگان توانستند ما را برای مدت‌های طولانی در چند روز گذشته آفلاین کنند. این یک حمله آشکار به آزادی مطبوعات است.”

>

اعلامیه های تهدید

گروهی از هکرهای حامی جنبش فلسطینی حماس، موسوم به “آنون گوست”، در رسانه های اجتماعی مدعی شدند که یک برنامه هشدار اضطراری اسرائیل را از جمله موارد دیگر غیرفعال کرده اند.

بلومبرگ آنچه را که محققان شرکت امنیت اطلاعات Group-IB در مورد حملات تیم AnonGhost به تعدادی از برنامه‌های تلفن همراه مورد استفاده اسرائیلی‌ها برای پخش هشدار حملات موشکی به اسرائیل کشف کردند، برجسته کرد.

AnonGhost از یک نقص امنیتی در برنامه ای استفاده کرد که بیش از یک میلیون بار در فروشگاه Google Play دانلود شده است تا “اعلان های جعلی تهدیدآمیز” را در تلفن های اسرائیل پخش کند که حاوی عباراتی مانند “مرگ بر اسرائیل” و “The بمب هسته‌ای در حال آمدن است،» همراه با نشان ستاره نازی.

تاثیر محدود

به نوبه خود، مدیر کارکنان شرکت امنیت اطلاعات اسرائیل چک پوینت، گیل مسینگ، تأثیر حملات الکترونیکی را کم اهمیت جلوه داد و گفت که “محدود است” و معتقد است که موضوع فراتر از انکار نیست- حملات سرویس.

اما مسینگ در همان زمان خاطرنشان کرد که این وضعیت “ویژگی های اولیه” جنبه سایبری درگیری فلسطین و اسرائیل است و توضیح داد که ممکن است با ادامه جنگ این وضعیت تغییر کند.

این نظر مورد موافقت راب جویس، مدیر امنیت سایبری در آژانس امنیت ملی ایالات متحده بود، که معتقد است جنبه سایبری این مناقشه تا کنون “نامحسوس” است و از حملات صرف که تلاش برای اعلام مواضع است فراتر نرفته است. حمایت از یک طرف درگیری، بدون آسیب جدی.

با این حال، جویس در طی یک کنفرانس امنیتی در جورجیا افزود: “ممکن است رویدادهای مهمی در راه باشد، هکرها و افراد بیشتری سلاح های سایبری را برای اهداف خود در دست بگیرند.”

منبع: asharq

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا