پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
تکنولوژی

جنگ زیردریایی ها!! ادغام هوش مصنوعی در نیروی دریایی استرالیا برای شناسایی زیردریایی های چینی

  • استرالیا از ادغام هوش مصنوعی در نیروی دریایی استرالیا برای نظارت بر زیردریایی های چینی خبر داد .
  • این حرکت به عنوان بخشی از اتحاد اوکس است که در سال 2021 تأسیس شد .
  • هم آمریکا و هم بریتانیا قصد دارند مواد هسته ای لازم را برای رفع نیازهای استرالیا فراهم کنند .

استرالیا اعلام کرده است که قصد دارد هوش مصنوعی را در نظارت زیردریایی ادغام کند. هدف مقابله با تهدیدات احتمالی برای استفاده چین از سونار در دریا است. این تصمیمات در پی جراحات گزارش شده به پرسنل نیروی دریایی استرالیا ناشی از آنچه استفاده ناایمن از آن نامیده می شود، اتخاذ شده است. سونار توسط نیروی دریایی چین در منطقه انحصاری اقتصادی دریایی ژاپن.

این گام بخشی از Plan Oaks، یک اتحاد امنیتی است که در سال 2021 توسط استرالیا، آمریکا و بریتانیا تشکیل شد. این اتحاد بر روی دستیابی استرالیا به زیردریایی‌های هسته‌ای متمرکز بود، زیرا آمریکا متعهد شد تا 5 زیردریایی را از سال 2023 به استرالیا بفروشد. و تحولات اخیر تلاش بزرگی را نشان داد: ادغام هوش مصنوعی با زیردریایی ها، به ویژه برای پردازش داده های سونار.

هدف این اتحاد ایجاد یکی از بزرگترین مشارکت‌های صنعتی دفاعی با هدف ارائه فناوری پیشرفته به استرالیا است. انتظار می‌رود زیردریایی پیشنهادی کلاس SSN-AUKUS یک پلت فرم پیشرفته باشد.در حالی که استرالیا یک کشور غیرهسته‌ای باقی می‌ماند، آمریکا و برنامه بریتانیا برای تامین مواد هسته ای برای رفع نیازهای استرالیا.

فرآیند ادغام هوش مصنوعی در نظارت زیردریایی ها بر اشتراک فناوری و افزایش قابلیت های کشورهای عضو متمرکز است و این مرحله به دلیل نگرانی های ابراز شده توسط کارشناسانی است که انتظار دارند زیردریایی ها تا سال 2050 با افزایش قابلیت تشخیص مواجه شوند و با افزایش تنش ها در منطقه اقیانوس آرام، هوش مصنوعی را در نیروی دریایی استرالیا ادغام می‌کند و به تهدیدات چین در منطقه می‌پردازد.

‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | ???? ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا