• خانه
  • ⬅️
  • خودرو
  • ⬅️
  • جشنواره موتور دره: مسابقه شبیه سازی و واقعیت افزوده ابزار توسعه ضروری در ورزش موتوری هستند

جشنواره موتور دره: مسابقه شبیه سازی و واقعیت افزوده ابزار توسعه ضروری در ورزش موتوری هستند

پروژه‌های موتورسیکلت نیز از این جنبه زمینه مناسبی برای گسترش بیشتر یافته‌اند، در حالی که ورزش‌های الکترونیکی در سال گذشته توانستند یک میلیارد دلار سود داشته باشند. همچنین به لطف پوشش رسانه‌ای، دسته‌هایی مانند مسابقات قهرمانی جهانی GT این دو جهان را به هم نزدیک کرده است که توسعه نرم‌افزاری...

Article

جشنواره موتور دره: مسابقه شبیه سازی و واقعیت افزوده ابزار توسعه ضروری در ورزش موتوری هستند_646488c8a40d5.jpeg

پروژه‌های موتورسیکلت نیز از این جنبه زمینه مناسبی برای گسترش بیشتر یافته‌اند، در حالی که ورزش‌های الکترونیکی در سال گذشته توانستند یک میلیارد دلار سود داشته باشند.

همچنین به لطف پوشش رسانه‌ای، دسته‌هایی مانند مسابقات قهرمانی جهانی GT این دو جهان را به هم نزدیک کرده است که توسعه نرم‌افزاری برای عموم مردم و در عین حال توسعه پلتفرم‌ها و پلتفرم‌ها نیز به این امر کمک کرده است. ایستگاه‌هایی که اکنون به یک کلوپ هواداران تبدیل شده‌اند. طرفداران می‌توانند اجراها و جهان‌های جدیدی خلق کنند.

در واقع، رونق در مسابقات سیم‌کارت فقط نوک کوه یخ در دنیایی با برنامه‌ها و پیشرفت‌های مختلف است.

همه این موارد در میز بحث جشنواره Motor Valley اختصاص داده شده به مسابقه شبیه سازی، واقعیت افزوده و مجازی و جنبه های کاربرد آنها مورد بحث قرار گرفت.

“با توجه به قرنطینه جهانی، ما این شانس را داشتیم که رانندگان واقعی را در دنیای مجازی همراه با نام‌های بزرگ موتوراسپورت مانند والنتینو روسی، تونی پارک و چارلز لکلرک در مسابقات کاملاً سازمان‌یافته و پیچیده داشته باشیم. رونق Alessio Ciccolari، مدیر عامل AK Informatica گفت: “که بلافاصله گسترش یافت و رویدادهای واقعی را در دنیای مجازی ایجاد کرد و از خود رانندگان پیروانی به دست آورد.

وی افزود: در پشت دنیای مسابقات الکترونیک، استعدادهای حرفه ای وجود دارد که ممکن است در حرفه های واقعی مانند مدیریت ورزشی مردود شده باشند، بنابراین به همین ترتیب، نام های حرفه ای در سطوح سازمانی و اداری وجود دارد. جایی برای خود پیدا کردند، مانند رانندگان، مدیران تیم و مهندسان پیست.”

از سوی دیگر و با فرصتی که شرایط جهانی و توسعه مستمر فراهم کرده بود، همگرایی بین دنیای مجازی و واقعی، نه تنها از نظر مشارکت رانندگان واقعی، بلکه از نظر قهرمانی نیز به وجود آمد. . مثال قهرمانی جهانی GT نشان می‌دهد که چگونه یک آخر هفته تعیین‌کننده معمولاً شامل یک مسابقه مجازی در وسط پادوک با 24 شبیه‌ساز بود.

“ساختمان 500 متر مربعی با 24 شبیه ساز و یک راننده برای هر تیم. امتیاز برای هر تیم و 6000 یورو برای برنده وجود دارد. مهمترین چیز تلاش سازنده ها بود. کارخانه ای مانند فراری می داند که این یک راه جدید برای نشان دادن خود در همان زمان آن رسیده است که به دنیای مسابقه نگاه کنیم.” اما سازماندهی چنین رویدادی به صورت آنلاین به چه معناست؟

“تقریباً پیچیده‌تر از چیز واقعی است. شما باید با اتصالات از سراسر جهان سر و کار داشته باشید. فناوری‌های زیادی با هم ترکیب شده‌اند، و همه آنها باید به طور همزمان کار کنند و هر راننده از زمان پاسخ آهسته استفاده می‌کند.” یا کم، بسته به اینکه از چه سیستم و تجهیزاتی نیز استفاده می‌کنید.»

و در مورد نحوه تمرین راننده مسابقه الکترونیکی، جوان با استعداد فراری، جیووانی دی سالوو، به ما پاسخ می دهد و می گوید: “البته، تلاش بدنی یک راننده واقعی بسیار بیشتر است، به خصوص با نیروهای گرانشی که او دارد. در معرض آن قرار می گیرد، زیرا او باید قدرت و همچنین تناسب اندام داشته باشد.” آمادگی جسمانی مناسب، زیرا این باعث تفاوت در سطوح بالای رقابت می شود.

و اضافه کرد: “از طرف دیگر، راننده مسابقه مجازی باید مهارت های واکنش عالی را توسعه دهد، به خصوص زمانی که شما در یک نبرد میلی ثانیه ای هستید. ما تمرینات خاصی را در این جنبه انجام می دهیم، برخلاف رانندگان واقعی که در حال تست ماشین هستند. در تمرین روز جمعه است، تقریبا هر روز تمرین می کنیم.”

و از نظر رانندگی، بسیار شبیه است، زیرا شباهت‌ها بسیار بیشتر از تفاوت‌ها است. تصادفی نیست که حتی رانندگان واقعی از شبیه‌سازها برای یادگیری خطوط جدید، نقاط ترمز و مواردی از این دست استفاده می‌کنند.”

>

در دنیایی که در میان چیزهای دیگر، طیف رو به رشدی از برنامه‌های کاربردی در دنیای مسابقه‌ای دارد، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده اکنون یک گام اساسی در توسعه دنیای خودرو هستند.

Giacomo Danesi از Danesi Technical Simulation گفت: “استفاده از تکنیک های شبیه سازی برای محصولات واقعی بسیار محبوب است.”

و اضافه کرد: “این امر ضروری شده است زیرا باعث صرفه جویی در زمان و در نتیجه در هزینه ها می شود. برخی از محصولات امروزه آنقدر پیچیده شده اند که مواجهه و توسعه آن میزان پیچیدگی در دنیای واقعی غیرممکن است. در زمانی که شما مجبور هستید با ایده های روشن به دنیای واقعی برسید، و اینجاست که تکنیک های شبیه سازی بسیار مهم هستند.”

“فناوری های شبیه سازی به یکی از جنبه های اساسی طراحی، توسعه و ترویج فناوری ها تبدیل شده اند. این اکنون یک واقعیت است. از سوی دیگر، شبیه سازی به یک ستون اصلی در دنیای سرگرمی و تبلیغ سری های مسابقه ای و همچنین در جهان تبدیل شده است. رودی باسو، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل E1Series، گفت: بازی‌های ویدیویی وجود دارند که به این امکان می‌دهند تا برای پناهندگان غذا بخرند، در حالی که شما بازی خود را انجام می‌دهید.

در دنیایی که در داخل مرزهایش هنوز چیزهای زیادی برای کاوش وجود دارد، و با تأثیری مطلق که از نظر غوطه وری و جامعیت و از طریق واقعیت افزوده بسیار مهم است، ما چیزی داریم که می تواند آخرین برگ برنده را نشان دهد و اجازه می دهد. ما می‌توانیم کاربردهای آن را در زمینه پزشکی نیز وارد کنیم، جایی که اتاق‌های شبیه‌سازی پزشکی با کمک‌های مالی بزرگ سازمان‌هایی مانند Grisini Racing امکان‌پذیر شده است.

از مسابقه‌های شبیه‌سازی گرفته تا مدل‌سازی تا فناوری‌هایی که می‌توانند سیستم‌های سلامت ما را بهبود بخشند، ما در دنیای به هم پیوسته بین واقعی و مجازی غوطه ور هستیم.

منبع: motorsport

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...