• خانه
  • ⬅️
  • خبرخوان
  • ⬅️
  • تویوتا و سوزوکی برای توسعه یک خودروی الکتریکی مینی همکاری خواهند کرد

تویوتا و سوزوکی برای توسعه یک خودروی الکتریکی مینی همکاری خواهند کرد

به نظر می‌رسد تویوتا به بخش کوچک‌تری از خودروی الکتریکی (EV). این شرکت که به خاطر جاه‌طلبی‌های بزرگ خود در بازار برق شناخته می‌شود، ممکن است در پروژه بعدی خود کم‌کم کند. بر اساس گزارش بدون منبع ژاپنی بهترین خودرو، تویوتا در حال همکاری با سوزوکی برای توسعه یک خودروی...

Article

به نظر می‌رسد تویوتا به بخش کوچک‌تری از خودروی الکتریکی (EV). این شرکت که به خاطر جاه‌طلبی‌های بزرگ خود در بازار برق شناخته می‌شود، ممکن است در پروژه بعدی خود کم‌کم کند. بر اساس گزارش بدون منبع ژاپنی بهترین خودرو، تویوتا در حال همکاری با سوزوکی برای توسعه یک خودروی الکتریکی کوچک است.

سوزوکی 1.31 میلیون دستگاه غیر الکتریکی در سال 2022 فروخت

چرا سوزوکی؟ بر اساس گزارش JATO Dynamics، این غول خودروهای کوچک در سال 2022، 1.31 میلیون دستگاه فروخت. این یک پایگاه مشتری بزرگ است که به دنبال انتقال به برق است. شایان ذکر است، سوزوکی اولین خودروی برقی خود، کانسپت کراس اوور eVX را در ژانویه 2023 پیش‌نمایش کرد و به جاه‌طلبی‌های الکتریکی خود اشاره کرد.

Toyota

تویوتا در پایان قصد دارد تا سال 2026 سالانه 1.5 میلیون دستگاه خودروی برقی باتری (BEV) تولید کند. اما این بار ، به جای بزرگ شدن، به نظر می رسد کوچک فکر می کند. شایعه شده است که مینی EV پیشنهادی شبیه تویوتا Aygo X 145 اینچی است که در اروپا پرفروش است.

هر دو شرکت مدتی است که سرحال بوده اند. سال گذشته، آنها افزایش مشارکت موجود خود را در توسعه خودروهای برقی فشرده اعلام کردند. اخیراً، در ماه مه 2023، آنها پروژه مشترکی را با تمرکز بر یک پلت فرم جدید EV برای ون های الکتریکی کوچک اعلام کردند.

نام مفهومی خودروی جدید چه چیزی است؟ یک پرونده با USPTO هفته گذشته نام “FT-3e” را ثبت کرد. برای کسانی که امتیاز را حفظ می کنند، “FT” مخفف Future Toyota است. با توجه به سابقه تویوتا در استفاده از این پیشوند برای خودروهای مفهومی، این مینی الکتریکی ممکن است آینده ای باشد که ما به آن نگاه می کنیم.

برای افزودن سوخت بیشتر به آتش (یا شاید الکترون های بیشتر به باتری)، تویوتا در مورد برخی از 15 کانسپت EV خود که در دسامبر گذشته به نمایش گذاشت آگاه بوده است. یکی از آنها به وضوح “کراس اوور الکتریکی کوچک bZ” نام داشت. آیا این پیش نمایشی از همکاری تویوتا و سوزوکی است؟ زمان نشان خواهد داد. برای نمایشگاه تحرک ژاپن که از 26 اکتبر شروع می شود، چشمان خود را بخوبی نگه دارید، جایی که ممکن است جزئیات جالبی درباره FT-3e اسرارآمیز به دست آوریم.

مرتبط:

(از طریق)

منبع : gizmochina

0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...