• خانه
  • ⬅️
  • خبرخوان
  • ⬅️
  • توپی که همراهتان نفس می‌کشد تا آرامش پیدا کنید

توپی که همراهتان نفس می‌کشد تا آرامش پیدا کنید

فارس/ تمرین‌های تنفسی که در قالب آن فرد نفس‌های آهسته و عمیق می‌کشد، اضطراب را کاهش می‌دهد و حالا یک توپ هوشمند برای تسهیل این کار عرضه شده است. به نقل از نیواطلس، تمرکز بر تنفس در حالت عادی ممکن است دشوار باشد، اما توپ تنفسی PAWS این مشکل را...

Article

توپی که همراهتان نفس می‌کشد تا آرامش پیدا کنید

فارس/ تمرین‌های تنفسی که در قالب آن فرد نفس‌های آهسته و عمیق می‌کشد، اضطراب را کاهش می‌دهد و حالا یک توپ هوشمند برای تسهیل این کار عرضه شده است.
 به نقل از نیواطلس، تمرکز بر تنفس در حالت عادی ممکن است دشوار باشد، اما توپ تنفسی PAWS این مشکل را حل می‌کند.
نام این توپ مخفف عبارت «مصنوع فیزیکی برای حمایت از رفاه» است، این توپ به طور آزمایشی توسط الکس فارال، دانشجوی دکترای علوم کامپیوتر در دانشگاه باث بریتانیا ساخته شده است. این توپ به کاربران کمک می‌کند تا به طور متمرکز تنفس کنند.
برای استفاده از این توپ، حسگرهایی روی بدن کاربر نصب شده و الگوهای تنفسی وی را ردیابی می‌کند و این اطلاعات را از طریق یک رایانه سیم‌کشی شده به توپ منتقل می‌کنند. یک ابزار خاص در داخل توپ با پمپاژ هوا به داخل نسبت به داده های دریافتی از حسگر واکنش نشان می‌دهد و سپس به توپ اجازه می‌دهد تا حد لازم باد شود و سرعت و طول تنفس کاربر را به صورت آنی تکرار می‌کند.
این توپ با درک شیوه فیزیکی تنفس هر فرد، خودآگاهی و تعامل را افزایش می‌دهد و نتایج مثبتی را برای سلامت روان به همراه می آورد.
در استفاده آزمایشی از این توپ مشخص شد، ابزار مذکور به طور متوسط اضطراب را تا 75 درصد کاهش می دهد. محققان برای تجاری سازی این توپ در حال ارتقای برخی قابلیت های آن هستند.

برچسب ها

0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...