تفاوت Hibernate و Sleep در ویندوز

اگر ویندوز را بدون مراقبت رها کنید، وارد حالت کم مصرف به نام Sleep می شود. ویندوز یک حالت کم مصرف مشابه به نام Hibernate دارد. مانند حالت خواب، کاربران این گزینه را دارند که به صورت دستی سیستم را از منوی پاور در حالت خواب زمستانی قرار دهند. Hibernate...

Article

تفاوت Hibernate و Sleep در ویندوز

اگر ویندوز را بدون مراقبت رها کنید، وارد حالت کم مصرف به نام Sleep می شود. ویندوز یک حالت کم مصرف مشابه به نام Hibernate دارد. مانند حالت خواب، کاربران این گزینه را دارند که به صورت دستی سیستم را از منوی پاور در حالت خواب زمستانی قرار دهند.


الفرق بين Hibernate و Sleep في ويندوز 1

Hibernate در مقابل Windows Sleep

بسیاری از کاربران خواب زمستانی را با حالت خواب اشتباه می گیرند. شباهت هایی بین این دو حالت وجود دارد و سیستم شما وارد این حالت ها نمی شود مگر اینکه آن را مجبور کنید یا مدتی است که از آن استفاده نکرده باشید. سوال این است که کدام بهتر است و چه تفاوتی بین این دو وجود دارد.

تفاوت اصلی بین خواب زمستانی و خواب در نحوه یا مکان ذخیره داده ها است.

همچنین بخوانید: مشکل ناپدید شدن گزینه Sleep در منوی پاور ویندوز را برطرف کنید

ذخیره وضعیت

 • وقتی سیستم شما به حالت خواب می رود، فایل هایی که باز کرده اید (و داده هایی که در آنها ذخیره نشده اند) در RAM ذخیره می شوند.
 • وقتی سیستم شما به حالت خواب زمستانی می رود، فایل هایی که باز کرده اید (و تاریخ ذخیره نشده در آنها) روی دیسک نوشته می شوند.

مصرف برق

 • زمانی که سیستم شما در حالت خواب است، از انرژی بسیار کمی برای ادامه کار استفاده می کند.
 • وقتی سیستم شما در حالت Hibernate است، اصلاً برق مصرف نمی کند. اساساً سیستم را خاموش می کند.

در دسترس بودن ویژگی

 • حالت خواب در همه رایانه های شخصی ویندوز 10 وجود دارد و به طور پیش فرض فعال است.
 • Hibernate در همه رایانه های ویندوز 10 در دسترس نیست، برای مثال، اگر سیستم شما InstantGo داشته باشد، در دسترس نخواهد بود. ممکن است به طور پیش فرض فعال نباشد حتی اگر در سیستم موجود باشد.


الفرق بين Hibernate و Sleep في ويندوز 2

خرابی SSD

 • حالت خواب به SSD آسیب نمی رساند یا عمر آن را کوتاه نمی کند.
 • حالت Hibernate برای خراب کردن و حذف سریع درایوهای SDD نسل اول شناخته شده است. SSD های جدیدتر این مشکل را ندارند.

همچنین بخوانید: نحوه غیرفعال کردن حالت خواب در دستگاه‌های macOS

خرابی هارد دیسک

 • خواب یا خواب زمستانی نمی تواند به هارد دیسک آسیب برساند.

نشانگر سخت افزار

 • زمانی که سیستم شما در حالت خواب است، ممکن است چراغ‌های سیستم همچنان به چشمک زدن ادامه دهند تا وضعیت آن را نشان دهند، برای مثال، ممکن است دکمه روشن/خاموش چشمک بزند یا اگر نشانگر خواندن/نوشتن SSD/HDD دارید، ممکن است چشمک بزند. در حالی که سیستم خواب است.
 • وقتی سیستم شما در حالت خواب زمستانی است، همه چراغ ها/نشانگرها خاموش خواهند شد. با نگاهی به سیستم خود، تا زمانی که دکمه روشن/خاموش را فشار ندهید، نمی‌توانید تشخیص دهید که خاموش است یا در حالت خواب زمستانی.

از سرگیری کار

 • ویندوز 10 خیلی سریعتر از حالت خواب زمستانی از خواب بیدار می شود. تفاوت زمانی بسیار زیاد است.
 • با فشار دادن دکمه روشن/خاموش، کلیک کردن روی یک کلید روی صفحه‌کلید یا کلیک کردن روی ماوس، می‌توان سیستم را از حالت خواب بازگرداند.
 • با فشار دادن دکمه روشن/خاموش می توان سیستم را از حالت خواب زمستانی از سر گرفت.

برای ویندوز باید بخوابید یا Hibernate؟

حالت‌های خواب و خواب زمستانی اغلب در یک سیستم وجود دارند. شما می توانید آنچه را که می خواهید استفاده کنید به صلاحدید خود انتخاب کنید اما به طور کلی

 • اگر می خواهید برای مدت بسیار کوتاهی از سیستم خود دور باشید، مثلاً پانزده دقیقه یا یک ساعت، باید از حالت خواب استفاده کنید.
 • اگر می‌خواهید برای مدت طولانی از سیستم خود دور باشید، اما همچنان می‌خواهید به جای راه‌اندازی مجدد سیستمتان، از جایی که متوقف کرده‌اید ادامه دهید، باید از حالت Hibernate استفاده کنید.

به طور کلی ویندوز برای از سرگیری از حالت خواب زمستانی مشکل بیشتری دارد

به هر حال ممکن است سیستم را مجدداً راه اندازی کنید. به همین دلیل، حتی اگر قصد دارید برای مدت طولانی از سیستم دور باشید، حالت خواب ممکن است بهترین گزینه باشد.

به جای خواب یا خواب زمستانی ویندوز را خاموش کنید

 • اگر گزینه خاموش کردن روی میز است، یعنی شما آماده خاموش کردن سیستم خود هستید، بهتر است این کار را انجام دهید تا اینکه آن را در حالت خواب زمستانی قرار دهید.
 • دلیل اجتناب از استفاده از حالت Hibernate این است که زمان زیادی طول می کشد تا سیستم خارج شود. ممکن است سیستم شما سریعتر بوت شود.
 • برای داده‌های ذخیره‌نشده، خاموش کردن اقدامی است که کاربر آغاز می‌کند، به این معنی که از شما خواسته می‌شود کار خود را قبل از خاموش کردن سیستم ذخیره کنید.
 • عیب اصلی بستن سیستم این است که باید برنامه ها و فایل های خود را دوباره باز کنید. Hibernation وضعیت فعلی سیستم را ذخیره می کند، بنابراین شما مجبور به انجام این کار نیستید.

الفرق بين Hibernate و Sleep في ويندوز 3

خواب ترکیبی

ویندوز 10 حالت سومی به نام خواب هیبریدی دارد. این ترکیبی از خواب زمستانی و خواب است که در آن ;

داده‌ها به جای RAM روی دیسک سخت نوشته می‌شوند.
سیستم حافظه را به‌صورت دوره‌ای تازه‌سازی می‌کند.
رزومه سیستم سریع‌تر از خواب زمستانی است اما کندتر از خواب است.
سیستم به مصرف خود ادامه می‌دهد. وقتی در حالت خواب ترکیبی هستید.

نتیجه گیری

اگر به خاطر آوردن تفاوت بین و بخواب، سرنخ بگیرید از نام آنها . خواب زمستانی یک حالت خواب بسیار عمیق تر است در حالی که خواب در مقایسه با آن سبک است. اگر سیستم شما دائماً در تلاش است تا از حالت خواب زمستانی خارج شود، ممکن است یک برنامه مقصر داشته باشید. می‌توانید برنامه را حذف کنید، به استفاده از حالت خواب ادامه دهید یا سیستم را خاموش کنید.

همچنین بخوانید: نحوه جلوگیری از ورود رایانه به حالت خواب

منبع: 3arrafni

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...