پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

تصویر روز ناسا؛ هواپیما، ابر، ماه، لکه‌ها، خورشید

2023-10-10T22:50:00+03:30

(۲۲:۵۰) ۱۴۰۲/۰۷/۱۸


ديجياتو

دیجیاتو/ اجرامی که مقابل خورشید دیده می‌شوند چه چیزی هستند؟ نزدیک‌ترین جرم هواپیما است که درست در زیر مرکز خورشید دیده می‌شود و کاملاً تصادفی ثبت شد. بعدی ابرهای موجود در جو زمین است که ردیف‌هایی از خطوط افقی تیره ایجاد کرده‌اند. دورتر از آن، ماه به‌صورت بخش بزرگ و تاریک دایره‌ای‌شکل در سمت راست بالا دیده می‌شود.

در تصویر امروز ناسا چه می‌بینیم؟
درست بالای هواپیما و زیر سطح خورشید لکه‌های خورشیدی قرار دارند. گروه مهمی از لکه‌های خورشیدی به نام AR 2192 که در تصویر مشاهده می‌شود، در سال 2014 یکی از بزرگ‌ترین گروه لکه‌های ثبت‌شده بود. این گروه از زمانی که به لبه‌ خورشید رسید درحال انفجار و متلاشی‌شدن همراه با شراره‌ها بود.
متأسفانه این نمایش اجرام ضد‌نور خورشیدی زودگذر بود و در عرض چند ثانیه هواپیما دور شد. درعرض چند دقیقه ابرها از بین رفتند و در مدت چند ساعت، خورشیدگرفتگی جزئی به پایان رسید. اما پای خورشید که وسط باشد، این به‌خط‌شدن‌های غیرمنتظره به‌طور شگفت‌آوری رایج هستند. شاید تصویر یکی از این هم‌خط‌شدن‌ها در روز شنبه، 14 اکتبر که خورشیدگرفتگی جزئی جدیدی از بیشتر مناطق آمریکای شمالی و جنوبی عبور می‌کند، ثبت شود.بازار


امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا