پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

تصاویر سه بعدی از لاشه کشتی تایتانیک در اندازه کامل

با گرفتن ۷۲۰۰۰۰ عکس از کشتی غرق شده تایتانیک در کف اقیانوس، تصاویر سه بعدی تولید شد.

در عرض ۲۰۰ ساعت، بیش از ۷۰۰۰۰۰ عکس از زوایای مختلف گرفته شد تا آن‌ها را با هم ادغام کرده و تصاویر سه بعدی از غرق شدن کشتی بدست آورند.

تصاویری با وضوح بالا از لاشه کشتی تایتانیک در روز چهارشنبه منتشر شد، که ممکن است به دانشمندان کمک کند تا شرایطی را که باعث غرق شدن کشتی در آوریل ۱۹۱۲ شد، بهتر تعیین کنند.

این تصاویر بی‌سابقه با وضوح بالا که توسط بی‌بی‌سی به نمایش گذاشته شده‌اند، جزئیات زیادی از جمله شماره سریال روی پروانه، اتاق تماس و عرشه را نشان می‌دهند.

دو شرکت “Megaline Ltd” که متخصص در نقشه برداری بستر دریا است و “Atlantic Production” این تصاویر را در تابستان ۲۰۲۲ گرفته اند.

گروهی از شناور‌های زیردریایی که توسط تیمی در یک کشتی تخصصی مدیریت می‌شوند، بیش از ۲۰۰ ساعت را صرف اسکن طول و عرض غرق کردند و بیش از ۷۰۰۰۰۰ عکس را از زوایای مختلف با هدف ادغام آن‌ها در تصاویر سه‌بعدی گرفتند.

پارکس استفنسون، مورخ و مهندس که سال‌ها بر روی پرونده تایتانیک کار می‌کرد، گفت که پس از دیدن این عکس جدید گیج شده است.

او به بی‌بی‌سی افزود: ما اکنون می‌توانیم تایتانیک را بدون توضیحی که توسط انسان‌ها ارائه شده است، اما مستقیماً از طریق شواهد و داده‌ها ببینیم، چیزی که ما واقعاً برای بازسازی آنچه من صحنه جنایت می‌نامم به آن نیاز داریم.

وی افزود: ما هنوز به درک درستی از شرایط برخورد کشتی با کوه یخ نرسیده ایم.

آنتونی گفن، رئیس مستندساز آتلانتیک پروداکشنز، می‌گوید: تصاویر قبلی تایتانیک اغلب به دلیل نور کم محدود می‌شدند و به بینندگان این امکان را می‌دادند که هر بار یک نقطه از کشتی را ببینند. او گفت که مدل سه بعدی فوتورئالیستی جدید هر دو بخش کمان و عقب را که در هنگام غرق شدن از هم جدا شده بودند، با جزئیات واضح – از جمله شماره سریال روی پروانه – ثبت می‌کند.

آنتونی گفت: تمام فرضیات ما در مورد نحوه غرق شدن تایتانیک و بسیاری از جزئیات تایتانیک، ناشی از حدس و گمان است، زیرا هیچ مدلی وجود ندارد که بتوانید آن را بازسازی کنید یا در فواصل دقیق کار کنید.

کشتی تایتانیک در اولین سفر خود از ساوتهمپتون انگلستان، به شهر نیویورک بود که در ۱۵ آوریل ۱۹۱۲ به کوه یخی در نزدیکی نیوفاندلند در اقیانوس اطلس شمالی برخورد کرد. این کشتی اقیانوس پیمای لوکس در عرض چند ساعت غرق شد و حدود ۱۵۰۰ نفر سرنشین آن کشته شدند.

این کشتی که در سال ۱۹۸۵ کشف شد، در حدود ۱۲۵۰۰ فوت (۳۸۰۰ متر) زیر دریا که در حدود ۴۳۵ مایلی (۷۰۰ کیلومتر) از سواحل کانادا قرار دارد.

تصاویر سه بعدی از لاشه کشتی تایتانیک در اندازه کامل

تصاویر سه بعدی از لاشه کشتی تایتانیک در اندازه کامل

تصاویر سه بعدی از لاشه کشتی تایتانیک در اندازه کامل

تصاویر سه بعدی از لاشه کشتی تایتانیک در اندازه کامل

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)

مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا