پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

بزرگترین موشک جهان در نیمه راه منفجر شد/ ویدئو

این موشک بدون سرنشین که قرار است فضانوردان را در اوایل سال ۲۰۲۵ به ماه ببرد، به مدار نرسید، اما اوج گیری آن در آسمان واکنش و خوشحالی اتاق کنترل را به همراه داشت.

170320833

پرتاب پروژه ایلان ماسک کلان سرمایه دار آمریکایی به فضا پس از آن اتفاق افتاد که روز دوشنبه به دلیل یخ زدن یک دریچه در این موشک بزرگT پرتاب آزمایشی آن به تعویق افتاد.

اسپیس‌ ایکس پس از ماهها توانست مجوز اولین پرتاب مداری خود را برای ۲۸ فروردین‌ ماه از سازمان هوانوردی آمریکا (FAA) دریافت کند. اما تنها ۹ دقیقه مانده به پرتاب، اسپیس‌ ایکس از اشکالی در سیستم فشار سوخت بوستر سوپرهوی خبر داد و این پرواز برای سه روز به تاخیر افتاد.

اسپیس ایکس گفت: «انگار که این پرواز آزمایشی به اندازه کافی هیجان‌انگیز نبود، استارشیپ قبل از رسیدن به مرحله جداسازی، دچار یک جداسازی سریع برنامه‌ریزی نشده شد.»

این شرکت اعلام کرد: «تیم‌ها به بررسی داده‌ها و کار بر روی پرواز آزمایشی بعدی ادامه خواهند داد.»

موشک فضایی استار شیپ شرکت اسپیس ایکس بزرگ ترین موشک جهان است. ۳۳ موتور مرحله اول آن نیرویی برابر با ۷۳٫۵ میلیون نیوتن تقریبا دو برابر بیشتر از رکورددار قبلی یعنی ابرراکت سامانه پرتاب فضایی ناسا (SLS) در لحظه پرتاب تولید کردند.

آژانس فضایی آمریکا اعلام کرده ایپیس ایکس را برای فرود نخستین فضانوردان روی سطح ماه از سال ۱۹۷۲ انتخاب کرده است. این یک پیروزی بزرگ برای شرکت ایلان ماسک است. او دارنده شرکت خودروسازی برقی تسلا است. این قرارداد به ارزش ۲.۹ میلیارد دلار شامل نمونه اولیه فضاپیمای استارشیب است که در مرکز اسپیس ایکس در جنوب تگزاس در حال آزمایش است.

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)

مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا