• خانه
  • ⬅️
  • تکنولوژی
  • ⬅️
  • برنامه های اندروید در ویندوز 11 آنچه را که گوگل همیشه وعده داده بود، ارائه می دهند

برنامه های اندروید در ویندوز 11 آنچه را که گوگل همیشه وعده داده بود، ارائه می دهند

ما باید Android و Chrome را در هر صفحه‌ای که به کاربران علاقه دارد ارائه دهیم. این ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل بود که در Google I/O 2014 صحبت می کرد. هفت سال بعد، ممکن است چشم انداز پیچای سرانجام به ثمر بنشیند، اما شاید نه آنطور که او تصور...

Article

برنامه های اندروید در ویندوز 11 آنچه را که گوگل همیشه وعده داده بود، ارائه می دهند

ما باید Android و Chrome را در هر صفحه‌ای که به کاربران علاقه دارد ارائه دهیم. این ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل بود که در Google I/O 2014 صحبت می کرد. هفت سال بعد، ممکن است چشم انداز پیچای سرانجام به ثمر بنشیند، اما شاید نه آنطور که او تصور می کرد.


أندرويد

Google با برنامه های Android در ویندوز به وعده خود عمل کرد

تلاش مشترک آمازون و مایکروسافت برای آوردن هسته اصلی تجربه اندروید – برنامه های مهم – به میلیون ها کاربر دیگر با ارائه پشتیبانی از برنامه های اندرویدی بومی در ویندوز 11 انجام شد. راه حل یک تغییر بالقوه برای روش کاربران است. با برنامه‌ها و تلفن‌های هوشمند و رایانه‌های مورد علاقه‌شان تعامل داشته باشید، اما گیج‌کننده است که این ابتکار نه توسط Google بلکه توسط یکی از بزرگترین رقبای آن انجام شده است.

همچنین بخوانید:  ایسوس تأیید می‌کند که Zenfone 8 به زودی به هند می‌رود

Google درباره مزایای نرم افزار منبع باز در قلب Android و مزایای پلتفرم های باز برای هدایت نوآوری و ارائه فناوری به توده ها صحبت کرده است.

نقل قول دوباره از پیچای

«وقتی پلتفرمی را در مقیاس اجرا می‌کنید، باید مطمئن شوید که واقعاً باز است. به این ترتیب، نه تنها شما کارتان را خوب انجام می دهید، بلکه افراد دیگر نیز این کار را انجام می دهند.»


تطبيقات أندرويد على ويندوز 11 تمنحنا ما وعدت به جوجل طوال الوقت 1

یک شریک بزرگ برای موفقیت چشمگیر

این مطمئناً درست است. گوشی‌های هوشمند، خانه‌های هوشمند و محصولات تلویزیون گوگل، اکوسیستم‌های یکپارچه موفقی را در بین دستگاه‌های امروزی بدون مشارکت گسترده و همکاری دوجانبه سودمند نخواهند بود. همکاری اخیر بین گوگل و سامسونگ برای Wear OS 3.0 تنها نمونه ای از این موضوع است. با توجه به اینکه Google بارها و بارها نشان داده است که نمی توان به آن اعتماد کرد تا به درستی مجموعه غول خدمات خود را در دستگاه های خود ادغام کند، خوب است که غول جستجو ظاهراً آماده ادغام با دیگران است.

Google و شاخص‌های باز بودن در رقابت ادامه دارد

با این حال، اقدامات شرکت در دهه گذشته اغلب نتوانسته است این اخلاق را برآورده کند. از یک سو، گوگل موعظه باز بودن و رقابت است، اما از سوی دیگر، کنترل نرم افزاری خود را حفظ می کند. این به ویژه در مورد Android و بزرگترین رقبای فناوری آن صادق است.

برای یافتن نمونه‌هایی از رویکرد غیرهمکاری Google برای اکوسیستم‌های رقیب، نیازی به جستجوی دور ندارید. نزدیک به آغاز دهه گذشته، گوگل به طرز بدنامی برنامه یوتیوب مایکروسافت را برای تلفن های ویندوزی مسدود کرد. برای نمونه‌های جدیدتر، ظاهراً گوگل شرکای Android TV را از انجام تجارت با دیگر فورک‌های اندروید مسدود می‌کند. Mountain View همچنین برای به روز رسانی برنامه های خود کمی عقب نشینی کرده است تا با برچسب های حریم خصوصی فروشگاه App جدید اپل مطابقت داشته باشد.


تطبيقات أندرويد على ويندوز 11 تمنحنا ما وعدت به جوجل طوال الوقت 2

آیا Google Android را کنترل می‌کند؟

جنجال‌برانگیزترین و قدرتمندترین ابزاری که Google از طریق آن تسلط خود را بر Android و سیستم برنامه مرتبط با آن نشان می‌دهد، سرویس‌های تلفن همراه Google (GMS) است. GMS مجموعه‌ای از ویژگی‌های برنامه‌نویسی (API) برای توسعه‌دهندگان است تا از ابزارهای Android برای داده‌های موقعیت مکانی، پرداخت‌ها، امنیت و سایر ویژگی‌های بسیار محبوب که توسط برنامه‌های منبع بسته Google و نرم‌افزارهای شخص ثالث استفاده می‌شوند، استفاده کنند.

شما باید طبق قوانین Google بازی کنید

Android ممکن است منبع باز باشد، اما اگر می‌خواهید به بزرگترین اکوسیستم فروشگاه برنامه دسترسی داشته باشید، باید طبق قوانین Google عمل کنید.
با این حال، مجوزهای GMS فقط برای دستگاه‌هایی اعطا می‌شود که با سند تعریف سازگاری (CDD) مطابقت داشته باشند. ) گوگل و تست های مرتبط. این به این معنی است که شما باید از تمام خدمات Google مانند تبلیغات و فروشگاه پشتیبانی کنید، حتی اگر فقط بخواهید از API مکان Google استفاده کنید. حتی در این صورت نیز اخذ مجوز الزامات سختگیرانه ای دارد. توافقنامه مجوز Play Store در سال 2013 شرکت ها را ملزم می کرد که هیچ اقدامی را که منجر به “تجزیه اندروید” شود انجام ندهند. مانند توسعه یک سیستم عامل فورکی. رقابت خوب است، اما فقط زمانی که Google سود می برد.

قوانین به دلیل جریمه تغییر کرد

اینگونه درخواست‌ها در اتحادیه اروپا ناعادلانه تلقی می‌شد که منجر به جریمه هنگفت ۵ میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۸ شد. این حکم باعث شد که شرکت در نهایت الزامات اتحادیه اروپا برای خدمات Google در Android را در سال ۲۰۱۸ تغییر دهد. البته، این تغییر نکرد. وضعیت موجود در بازارهای دیگر از جمله، به ویژه، ایالات متحده.

همچنین بخوانید: سامسونگ گلکسی M21 2021 عرضه می شود، اما مدل قدیمی M21 عرضه می شود هنوز خوب

بازاریابی GMS و خدمات خود Play

Big G خدمات GMS و Play خود را به‌عنوان ابزارهایی برای اطمینان از تجربه‌های کاربر با کیفیت بالا در برنامه‌ها و دستگاه‌ها به بازار عرضه می‌کند. تا حدودی این درست است. با این حال، این ابزاری است که با آن می توان سازندگانی را که جرات دارند اندروید را به سمت خود هدایت کنند، تحریک و مجازات کرد. و به یاد داشته باشید، Google در نهایت تصمیم می‌گیرد و آنچه را که در پروژه منبع باز اصلی Android قرار می‌گیرد، حفظ می‌کند.

در حالی که Android برای هر کسی که می‌خواهد آزاد است، تنها دستگاه‌های سازگار با Android از اکوسیستم کامل Android بهره می‌برند.
مهمتر از همه، بدون GMS، دستگاه شما نمی‌تواند برنامه‌های خود Google یا سایر برنامه‌های وابسته به آن را اجرا کند. خدمات و APIها.

فروشگاه Google Play ضروری است

از دست دادن فروشگاه Google Play بدون شک بزرگترین ضرر احتمالی است، اما ویژگی‌های دیگری مانند مکان‌های Uber یا ویژگی پشتیبان‌گیری WhatsApp Drive وجود دارد که برای عملکردهای اولیه به GMS متکی هستند. به همین دلیل است که آمازون و هوآوی – که شاهد فروپاشی امپراتوری گوشی‌های هوشمند خود در خارج از چین بدون دسترسی به GMS بوده‌اند – فروشگاه‌های اپلیکیشن و مجموعه‌ای محدود از نرم‌افزار در نسخه‌های فورک شده سیستم‌عامل اندروید خود دارند. و بله، همچنین به این معنی است که ویندوز 11 همه برنامه‌هایی را که احتمالاً عادت دارید در اکوسیستم Google استفاده کنید، ارائه نمی‌کند.

چرا این همه مهم است؟

برای شروع، نشان می‌دهد که چگونه Google ابزارهای توسعه‌دهنده، پلتفرم‌های توزیع، و حتی دستگاه‌هایی را که تحت اکوسیستم آن قرار دارند، کنترل می‌کند. این یک ساختار قدرتی است که Google به راحتی از آن جدا نمی شود، به خصوص برای رقیبی مانند مایکروسافت.

نتیجه

است

رویکردی متناقض برای همکاری باز. این شرکت مدت‌هاست که از مزایای نرم‌افزار باز و استانداردها تبلیغ می‌کند، اما به شدت با رقابت در حاشیه اکوسیستم خود مخالف است. گوگل می‌توانست برای آوردن کتابخانه کامل برنامه‌های خود به ویندوز و سایر اکوسیستم‌ها موافقت کند و GMS را در دسترس‌تر قرار دهد، اما این کار را نکرد. درست مانند نحوه آوردن Play Store به سیستم عامل Chrome، اما نه به طور کلی به Linux.

کنایه این است

Google برای سال‌ها پیام درست را منتقل می‌کند، اما رویکرد واقعی آن به طور فزاینده‌ای ناقص می‌شود. مصرف‌کنندگان به احتمال زیاد از پلتفرم‌هایی استقبال می‌کنند که آنها را قادر می‌سازد نرم‌افزار یکسان را در چندین دستگاه اجرا کنند. در حالت ایده‌آل، من می‌خواهم همان برنامه‌های پیام‌رسان و بانکی با ویژگی‌های یکسان در همه دستگاه‌های من اجرا شوند. پشتیبانی از برنامه های اندروید آمازون در ویندوز گام بزرگی در جهت این واقعیت است. به طور مشابه، روند مشابهی در اپل وجود دارد که به سرعت به دنبال یکسانی بین برنامه‌ها و دستگاه‌ها در iOS، iPad و Mac است.

رویکرد ناسازگار Google برای همکاری باز مانع از ارائه برنامه‌ها و خدمات به میلیون‌ها دستگاه و کاربران دیگر می‌شود.

Google با از دست دادن شتاب بین پلتفرمی مواجه است در حالی که بزرگترین رقیبش در حال سود بردن است. آمازون از فروش اپلیکیشن و قرار گرفتن در معرض بیشتر پلتفرم مایکروسافت سود می برد. تعجب نمی کنم اگر تلویزیون آمازون فایر، تبلت ها و محصولات خانه هوشمند نیز شاهد افزایش فروش باشند. در همین حال، ویندوز 11 از مجموعه کاملی از برنامه‌های جدید در سرتاسر پلتفرم‌ها سود می‌برد و نشان‌دهنده گام دیگری در خارج از پایگاه سنتی این سیستم‌عامل ارجمند فقط برای رایانه شخصی است.

بیانیه Paños Panay

مدیر ارشد محصولات Windows اخیراً گفت که همه فروشگاه‌ها و برنامه‌ها در ویندوز قابل استقبال هستند و اشاره می‌کند که این شرکت همچنان برای همکاری با Google باز است. اما اگر حرکت آمازون واقعاً چیزها را تغییر ندهد، به نظر می‌رسد که گوگل بخواهد کنترل اکوسیستم برنامه اندروید خود را کم کند و چشم‌انداز محاسباتی را که مدت‌ها در مورد آن صحبت می‌کردم، به ما بدهد.

همچنین بخوانید: آیفون 13 در آستانه ورود است

منبع: Android Authority

منبع: 3arrafni

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...