پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

برای تشکیل کلنی انسانی در مریخ به چند نفر نیاز است؟

سیناپرس/ تعداد ۲۲ نفر کافی است تا بتوان کلنی از پیشگامان را به اندازه کافی برای حضور انسان در مریخ حفظ کنند. این نتیجه یک مطالعه جدید توسط تیمی از محققان در ایالات متحده است که از مدل ‌سازی و شبیه ‌سازی برای تعیین حداقل اندازه اولیه جمعیت برای یک ایجاد یک کلنی مریخی موفق استفاده کرده است.
این میزان محاسبه شده بسیار کمتر از تخمین قبلی یعنی ۱۱۰ نفر است. شاید فکر کنید هر چه تعداد افراد بیشتر باشد بهتر است، اما تحقیقات نشان می دهد؛ افزایش جمعیت صورت حساب سفر به سیاره سرخ را بالا می برد.
به گفته محققان، اما فقط تعداد افراد مهم نیست. محققان دریافتند کلنی مریخ شبیه ‌سازی شده باید ترکیب مناسبی از تیپ‌های شخصیتی مختلف را برای کار با هم برای مدت طولانی در یک محیط بسیار ایزوله داشته باشد، در غیر این صورت ممکن است همه چیز از بین برود.
محققان می گویند: فراتر از استخراج چند ماده معدنی اساسی و آب، مهاجران به تامین نیازها از طریق ابزارهای تکنولوژیکی، یعنی تقسیم آب مریخ به اکسیژن برای تنفس و هیدروژن برای سوخت، وابسته خواهند بود. فراتر از چالش های فنی و مهندسی، مریخ نشینان آینده با چالش های روانی و رفتار انسانی نیز مواجه خواهند شد. هدف ما درک بهتر تعاملات رفتاری و روانی مستعمره نشینان آینده مریخی از طریق یک رویکرد مدل سازی مبتنی بر عامل (شبیه سازی ABM) است.

مدل سازی مبتنی بر عامل تکنیکی است که معمولاً در تحقیقات بهداشتی یا اقتصادی استفاده می شود. اساساً، آنها شبیه ‌سازی‌های رایانه ‌ای هستند که برای مطالعه تعاملات عامل ‌های تصمیم‌ گیری مستقل در یک سیستم طراحی شده ‌اند. اگرچه این سیستم معمولاً روی افراد متمرکز است، اما می ‌تواند شامل اشیا، مکان و گذر زمان نیز باشد.

مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | ???? ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا