پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
کسب و کار

بتن اکسپوز

بتن اکسپوز به بتن اطلاق می شود که سطح آن بخشی قابل مشاهده از طراحی معماری و داخلی ساختمان است. به بیان دقیق، این به سطوح بتنی اشاره دارد که هنگام تولید با پوسته قالب در تماس بودند.

این کد چهار دسته از بتن اکسپوز را تعریف می کند:

SB1 مربوط به بتن اکسپوز با نیازهای کم است، همانطور که در دیوارهای زیرزمین یا مناطقی که عمدتاً کاربری تجاری دارند.

SB2 مربوط به بتن اکسپوز با نیازهای معمولی است، مانند راه پله ها یا دیوارهای حائل.

SB3 مربوط به بتن اکسپوز با الزامات خاص است که برای مثال در نماها در ساخت و ساز ساختمان یافت می شود.

SB4 مطابق با بتن اکسپوز با الزامات بالا است، همانطور که در اجزای ساختمانی نماینده استفاده می شود.

طبقات تعریف شده را می توان برای ارزیابی کیفیت بتن اکسپوز در طول برنامه ریزی، اجرا و پذیرش استفاده کرد. این سند همچنین اطلاعات مربوط به برنامه ریزی، مناقصه، اجرا و ارزیابی سطوح بتنی اکسپوز را جمع آوری می کند. با تعریف واضح شرایط و الزامات اجرا، هدف تسهیل ارتباط شفاف بین کارفرمایان، معماران، برنامه ریزان و پیمانکاران و به حداقل رساندن خطر اختلافات حقوقی است. بنابراین توصیه می شود که این سند به عنوان بخشی از قرارداد گنجانده شود.

هنگام استفاده از بتن اکسپوز، علاوه بر مشخصات دقیق عملکرد، باید به ساختار پوسته قالب، انتخاب مواد و رنگ‌آمیزی، تکمیل سطح بتن، سطوح آزمایش و مرجع و طراحی سازه توجه شود.

نکته: درصورت بتن ریزی در هوای سرد حتما ازضدیخ بتن استفاده کنید .که درشرکت بتن شیمی زرین انواع ضد یخ بتن تولید می کند.

ضدیخ بتنbs780

ضدیخ ملات

پوسته قالب بتن اکسپوز:

تأثیر تعیین کننده بر ظاهر و کیفیت بتن اکسپوز توسط پوسته قالب اعمال می شود: قالب های ساخته شده از پانل های OSB یا چوب تصفیه نشده ظاهر بسیار متفاوتی را برای سطح بتن در معرض دید ایجاد می کند و خود نوع چوب نیز بر ظاهر تأثیر می گذارد.

قالب سیستم اغلب در تولید بتن اکسپوز استفاده می‌شود که اندازه‌های قاب و مکان‌های ثابتی را برای اتصال قالب‌ها تجویز می‌کند.

با استفاده از قالب تیر می توان از تأثیر بصری حاصل جلوگیری کرد – در حالت ایده آل، برنامه ریزان باید قبلاً این را در مشخصات تعریف کنند. مالک و پیمانکار می توانند به طور مشترک جزئیات قالب را در فرآیند ساخت و ساز بر اساس مناطق آزمایش و در نتیجه منطقه مرجع تعریف کنند.

ترکیب بتن نیز برای کیفیت بتن اکسپوز مهم است. در هنگام ساخت و ساز و تراکم باید از پدیده مانند جدا شدن اجتناب کنند. پردازنده های بتن می توانند از چند قانون اساسی پیروی کنند که خود را در عمل ثابت کرده اند.

اینها شامل مقدار ملات به اندازه کافی بالا، محتوای سیمان ≥ 300 کیلوگرم بر متر مکعب و نسبت آب به سیمان ≤ 0.55 است. قوام مناسب را می توان با استفاده از یک افزودنی مایع کننده به دست آورد. به منظور تأثیر منفی بر رنگ، نباید از آب باقیمانده یا بتن باقی مانده استفاده شود.

هنگام اختلاط مواد خام، تغییرات دوز باید تا حد امکان کم باشد، زیرا حتی انحرافات کوچک نیز می تواند تأثیر محسوسی بر روشنایی بتن داشته باشد.

تمام تولیدات بتن باید در طول ساخت و ساز با استفاده از همان کارخانه تولیدی و مواد اولیه یکسان انجام شود. برای مثال می توان رنگ ها را با سیمان سفید، سنگدانه های رنگی یا رنگدانه ها ایجاد کرد.

مناطق آزمایش بتن اکسپوز:

با قرار دادن و متراکم کردن بتن به صورت یکپارچه می توان از درزهای ضایعاتی جلوگیری کرد. همانطور که قبلا ذکر شد، پوسته قالب بر طراحی سطح بتن اکسپوز تأثیر می گذارد. علاوه بر قالب های چوبی و پانل های چوبی، می توان از ماتریس ها برای طراحی سطح سطوح بتنی اکسپوز استفاده کرد.

استفاده از ماتریس با بتن اکسپوز بالاترین کلاس بتن اکسپوز نیز امکان پذیر است و کیفیت مورد نیاز سطح بتن را تضمین می کند.

برای مثال می توان با قالب های الاستیک مانند 2/81 Plafond یک سطح بتنی کاملاً صاف تولید کرد. از آنجایی که بر رئولوژی بتن تأثیر مثبت می گذارد، سطحی ایجاد می کند که الزامات بتن اکسپوز کلاس 4 را برآورده می کند.

فرم لاینر با بافت می تواند به صاف کردن عیوب جزئی مانند لکه ها یا تفاوت های رنگی کمک کند و ظاهری همگن ایجاد کند. پس از کندن قالب، بتن اکسپوز را می توان با پردازش های بعدی، مانند شستشو، انفجار یا فرآوری سنگ تراشی، از نظر بصری اصلاح کرد.

توصیه می شود الزامات را دقیقاً در مشخصات توصیف کنید و مناطق آزمایش را نه تنها به دلایل برنامه ریزی و امنیت قرارداد، بلکه برای پذیرش سطوح بتنی در معرض دید نیز ایجاد کنید. آئین نامه عملکرد بتن اکسپوز تولید مناطق آزمایش را برای مقاصد مقایسه از قبل برای بتن اکسپوز کلاس SB2 توصیه می کند.

کیفیت را می توان بر اساس یک منطقه مرجع انتخاب شده از آن تعیین کرد، اجرا را آزمایش کرد و هزینه را تعیین کرد. سپس به عنوان استانداردی عمل می کند که در آن کارفرما و پیمانکار برای پذیرش کار توافق می کنند. علاوه بر عواملی مانند یکنواختی رنگ، تشکیل منافذ و درزهای پوسته قالب، در اینجا نیز توافق شده است که نمی توان از تحمل جزئی در بافت و سایه در تولید بتن و به ویژه بتن اکسپوز اجتناب کرد.

بتن سنگدانه اکسپوز نوعی سنگفرش تزئینی برای راهرو، پیاده رو یا پاسیو و دیگر فضاهای بیرونی شماست. این سبک از یک پایه بتنی با لایه بالایی در معرض استفاده می‌کند. این لایه رویی می تواند ترکیب مورد نظر شما از ماسه، سیمان و عناصر تزئینی مانند سنگ، سنگریزه، گرانیت یا شن باشد. این می تواند یک انتخاب همه کاره به جای بتن کسل کننده و ساده باشد.

شما می توانید از بین بافت ها و اندازه های مختلف انتخاب کنید. با این نوع سنگفرش می توانید نمای بیرونی خود را با نمای کلی خانه خود هماهنگ کنید.

طبق گفته بتن‌سازان، سنگ‌دانه‌های اکسپوز در مقایسه با سایر اشکال روسازی مانند آسفالت یا دال بتنی آسان‌تر و ارزان‌تر است.

دوام سنگدانه های اکسپوز چقدر است؟

یکی از مزایای استفاده از بتن سنگدانه اکسپوز نسبت به سایر انواع روسازی دوام است. سنگدانه ای که به خوبی در معرض دید قرار گرفته است، به خوبی تحت هر ترافیکی قرار می گیرد. در واقع، سنگدانه های اکسپوز روش ارجح سنگفرش برای فضاهای پرتردد در مکان های تاریخی در سراسر جهان است.

این نوع پرداخت می تواند برای چندین دهه بدون نیاز به تعمیر و نگهداری عمده یا تمیز کردن کار کند. سنگدانه های در معرض هوا در برابر آب و هوای شدید عالی هستند. این سطح در برابر سرمای یخبندان و در تابستان با نور مستقیم خورشید و دمای بالا مقاومت می کند.

یکی از مقالات پیشنهادی ما انواع ترک در بتن هست که حتما مطالعه نمایید.

طرح ریزی بتن اکسپوز:

برای درک بهتر اینکه چرا باید بتن سنگدانه اکسپوز را در نظر بگیرید، به روند نحوه انجام این روسازی نگاهی بیندازید.

ابتدا در مورد ترکیب مورد نظر خود از سیمان، ماسه و سنگدانه تصمیم بگیرید. برای انجام صحیح این کار با بتن سازان حرفه ای مشورت کنید. این سه عنصر بسته به نیاز شما متناسب با هم مخلوط شوند. سنگدانه استاندارد رایج ترین نوع پرداخت سنگدانه است. اگر تصمیم به پرداخت استاندارد سنگدانه دارید، مواد بر اساس نسبت مورد نظر مخلوط می شوند.

کل این مخلوط روی سطحی که روی آن کار می شود ریخته می شود. پس از آن، سطح باید برای رسیدن به یک روکش یکنواخت تراز شود.

مرحله بعدی شامل «شناور گاو» برای خلاص شدن از شر لبه های در معرض دید و سایر عیوب است.

مخلوط بتن گذاشته شده به حال خود رها می شود تا نیمه گیر شود. سپس از بازگیرنده سطحی استفاده می شود. هدف آن این است که اجازه دهید مخلوط بتن زیر به خشک شدن ادامه دهد در حالی که سطح نسبتاً مرطوب و قابل جابجایی بماند. قبل از اینکه کاملاً خشک شود، این زمان برای تنظیم عناصر دیگر است.

آخرین و احتمالاً هیجان‌انگیزترین مرحله، جدا کردن شیلنگ از سطح برای آشکار کردن مخلوط مصالح داخلی است.

به غیر از سنگدانه استاندارد، می توانید روش های دیگری مانند دانه دانه یا سنگدانه صیقلی را انتخاب کنید.

توجه: شرکت بتن شیمی زرین هم اکنون تولید کننده افزودنی های بتن ، چسب های ساختمانی و عایق های ساختمانی و اسپیسر و واتراستاپ است که با کد انحصاری BS به بازار عرضه می گردد.

سنگدانه های دانه دار :

در سنگدانه های دانه دار، مخلوط سنگدانه ها روی یک پایه سیمان مرطوب و ماسه ریخته می شود. این ممکن است آسان به نظر برسد، اما اجرای این پایان سخت ترین است. فقط با بتن کاران مجرب و با مهارت و چشم هنری برای انجام این نوع سنگدانه ها برخورد کنید.

سنگدانه هارا می تواند انتخاب شما باشد اگر:

برای شکاف ها طرح و رنگی در ذهن دارید.

مصالح را برای مطابقت با دیوارها و سایر ویژگی های موجود انتخاب کنید.

از روشنایی یا بافت مناسب برای سایت استفاده کنید. به عنوان مثال، کناره های استخر به بافت ظریف تری نیاز دارند تا افراد بتوانند با خیال راحت روی آن پابرهنه راه بروند.

سنگدانه جلا داده شده:

همانطور که از نام آن پیداست، این نوع سنگدانه شامل صیقل دادن با سنباده و سایر تجهیزات صاف کننده است. این نوع مصالح ترجیحی برای فضاهای داخلی مانند کف گاراژ است.

انواع سنگدانه جلا شده:

سنگدانه گرانیت – این یکی از رایج ترین نوع است و معمولاً در رنگ های مختلفی مانند خاکستری، سفید، قرمز و حتی صورتی وجود دارد.

شن یا سنگدانه های بالاست – معمولاً از بستر رودخانه های طبیعی، بستر دریا یا از معادن استخراج می شوند.

بتن سنگدانه اکسپوز احتمالاً بیشترین مزیت را نسبت به سایر اشکال پرداخت موجود دارد. این می تواند یک پوشش زیبا اما بادوام برای سطوح شما ارائه دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر با بتن سازان متخصص ما صحبت کنید.

بتن سنگدانه اکسپوز چیست؟

سنگدانه اکسپوز نوعی پوشش بتن شسته است که دارای سنگدانه های قابل رویت مانند سنگریزه، سنگ و ماسه است.

تمام بتن را می توان با برداشتن لایه سطحی برای نمایان شدن سنگدانه های ناهموار زیر آن، یک سنگدانه در معرض دید قرار داد. بتن اکسپوز به اندازه بتن معمولی صاف نیست و بنابراین کشش بیشتری دارد. این همان چیزی است که آن را برای جاده ها و مناطق بیرونی محبوب می کند، زیرا در باران کمتر لغزنده است.

سنگدانه‌های اکسپوز یکی از محبوب‌ترین پرداخت‌های بتن در استرالیا، به ویژه در فضای باز است. سنگ‌دانه‌های در معرض دید در اطراف استخرها، راهروها، نقاشی‌های دیواری، مسیرها و مناطق تجاری مانند انبارها یا مراکز خرید بزرگ رایج است.

به بتن شسته و بتن اکسپوز نیز معروف است. اخیراً، مصالح در معرض رونق برای استفاده داخلی دیده شده است زیرا طراحان زیبایی شناسی را درک می کنند.

مانند همه انواع بتن، سنگدانه های اکسپوز بسیار بادوام هستند. اگر به درستی نگهداری شود، سنگدانه های در معرض دید می توانند تا 30 سال دوام بیاورند. این تقریباً به اندازه بتن معمولی بادوام است، اگرچه سطح بافتی سنگدانه های در معرض دید ممکن است تا حدودی سریعتر ساییده شود.

نحوه انجام بتن سنگدانه اکسپوز :

انجام DIY یک طبقه یا مسیر در معرض سنگدانه ممکن است، اما آسان نیست. همچنین یک فرآیند زمان بر است. برای اینکه بدون ابزارهای حرفه ای یک لایه سنگدانه شسته شده به دست آورید، باید لایه بالایی سیمان را در حالی که هنوز خیس است با دست برس بزنید.

این بدان معنی است که هر اینچ از سطح بتن باید به صورت دستی برس خورده شود، بنابراین بهتر است آن را برای پروژه های کوچک رها کنید. برای آب بندی سنگدانه های در معرض به احتمال زیاد نیاز به اسید شویی پس از عمل آوری بتن دارید. این می تواند بسیار دشوار باشد. اگر قبلاً تجربه اختلاط سیمان و بتن ریزی را نداشته اید، ممکن است این پروژه برای شما مناسب نباشد.

مزایای بتن سنگدانه شسته شده:

بتن سنگدانه اکسپوز معمولاً حدود 100 تا 150 دلار در هر متر مربع با احتساب هزینه کار نصب هزینه دارد. این تقریباً دو برابر قیمت بتن معمولی است. با این حال، سنگدانه در معرض فواید بی‌شماری دارد که آن را به گزینه‌ای جذاب تبدیل می‌کند. مزایای اصلی سنگدانه در معرض:

دوام:

سنگدانه های در معرض بسیار سخت هستند و برای چندین دهه بدون نیاز به نگهداری یا تمیز کردن شدید دوام خواهند داشت. بتن استاندارد سطح ضعیف تری دارد که بیشتر در معرض آسیب آب و ترک خوردن است.

ایمنی:

سنگدانه در معرض سطحی ناهموارتر از بتن استاندارد است، که باعث می شود کشش را بسیار آسان تر کند. این برای راهروها مهم است زیرا چرخ‌های خودرو باید به جای چرخیدن به بیرون، بتوانند آن را در دست بگیرند. همچنین به این معنی است که سنگدانه های در معرض راه رفتن ایمن تر است، زیرا درجه لغزش پایین تر است. این موضوع در باران دوچندان صادق است، زیرا بتن استاندارد می تواند مانند یخ لغزنده شود.

نصب آسان:

سنگدانه‌های بدون پوشش به اندازه سایر روکش‌های بتنی به ابزارهای تخصصی زیادی نیاز ندارند (مثلاً بتن صیقلی). سنگدانه های در معرض حتی می توانند توسط افراد غیر حرفه ای نصب شوند، اگرچه باید بسیار مراقب باشید. سهولت نصب آن را نسبت به سایر انواع بتن مقرون به صرفه تر می کند، اگرچه هنوز هم گران تر از بتن استاندارد است.

جذابیت زیبایی‌شناختی:

سنگ‌دانه در معرض ظاهری کمی ناهموار و پویا دارد که بسیاری از آن لذت می‌برند. همچنین تنوع بسیار زیادی در رنگ ها، انواع و سبک های موجود وجود دارد. هیچ دو طبقه در معرض سنگدانه یکسان نیستند، بنابراین می توانید مطمئن باشید که ظاهری منحصر به فرد به دست می آورید و با بتن خود تکمیل می کنید.

اخلاقی:

سنگدانه های در معرض دید را می توان با تعدادی از مواد بازیافتی ساخت. حتی می توان آن را با محصولات صنعتی دور ریخته شده مانند سرباره ساخت که به کاهش ضایعات کمک می کند. در پایان عمر آن، می‌توان آن را به جاده‌های آسفالتی تغییر کاربری داد یا محصول بتونی بیشتری ایجاد کرد.

سنگدانه سیمان اکسپوز:

سنگدانه های اکسپوز صیقلی:

بتن صیقلی در داخل مرکز خرید طرح سنگدانه در معرض دید
بتن صیقلی در داخل مرکز خرید طرح سنگدانه در معرض دید

فضاهای داخلی سنگدانه های مدرن تقریباً همه از بتن صیقلی ساخته شده اند. بتن جلا بتنی است که در یک فرآیند چند مرحله ای با الماس رزین-باند آسیاب، پردازش و صیقل داده شده است. این فرآیند باعث می شود بتن نور را منعکس کند و براق به نظر برسد. کف‌های بتنی سنگدانه‌های صیقلی در مناطق تجاری بزرگ مانند مراکز خرید در سراسر استرالیا، از آدلاید تا پرث، رایج هستند

رنگ سفید سنگدانه اکسپوز:

رنگ سفید خالدار برای سنگ‌دانه‌های اکسپوز کمتر رایج است، که آن را خاص‌تر می‌کند. بتن سفید دارای ظرافت پیچیده ای است که در خانه در کنار یک استخر مجلل به نظر می رسد.

رنگ خاکستری سنگدانه اکسپوز:

خاکستری یک رنگ کلاسیک برای سنگدانه های اکسپوز است. خنثی و بی تکلف است و آن را به انتخابی ایده آل برای راهروهای مدرن تبدیل می کند.

سنگدانه اکسپوزرنگارنگ :

سنگدانه های اکسپوز می توانند از نظر رنگ بسیار متفاوت باشند، از رنگ های گرم تا سرد. رنگی را در نظر بگیرید که با نمای خانه و تعهدات کلی طراحی مطابقت داشته باشد.

سنگدانه اکسپوزبراق:

کلیه بتن باید پس از عمل آوری به منظور حفظ شرایط خود آب بندی شود. آب بندی همچنین می تواند ظاهر و پرداخت بتن را از مات به براق تغییر دهد. مطمئن شوید که درزگیر بتن مناسب برای محافظت طولانی مدت را پیدا کرده اید.

کف های بتنی اکسپوز:

کف‌های بتنی اکسپوز بادوام، سخت پوشیده و برای انواع کاربردها از انبارها گرفته تا گالری‌های هنری و گاراژها تا اتاق‌های نشیمن خانگی مفید هستند. آنها به ویژه برای بارهای سنگین یا ترافیک یا در صورت ترکیب با گرمایش از کف، برای گرمایش مداوم و کارآمد فضا مفید هستند. به عنوان یک پایان، بسته به مواد انتخابی و تکنیک های نصب، می توانند مفید یا لوکس به نظر برسند.

از نظر فنی، وجه فوقانی یک کف بتنی، در مقابل وجوه بتنی شکل‌دار که شکل و بافت خود را از قالب‌ها یا قالب‌هایی که در آن ریخته‌گری می‌شوند، به‌دست می‌آورند، وجه «شکل‌نخورده» نامیده می‌شود. صورت های بدون فرم معمولاً صاف هستند و برای دستیابی به بافت مورد نیاز به تکنیک های پس از اتمام نیاز دارند.

رایج‌ترین بافت یا پرداخت برای کف‌های بتنی اکسپوز داخلی صیقل داده می‌شود – یا با ماله برقی برای ظاهری صاف و جامد، یا با سنگ الماس برای نمایان شدن سنگ‌دانه‌ها. یک نیاز برای مقاومت بیشتر در برابر لغزش، اغلب یک محرک برای بررسی گزینه‌های دیگر است، مانند گنجاندن مواد بازدارنده یا شات بلاست. برخی از تکنیک‌هایی که معمولاً برای سطوح خارجی استفاده می‌شوند، مانند قلم‌زنی یا برس زدن، می‌توانند برای جلوه زیبایی در داخل نیز استفاده شوند.

بر خلاف دال کف سازه‌ای، «کش‌های پوشاننده» (که قبلاً «روکش‌های بتنی با استحکام بالا» نامیده می‌شد) معمولاً پس از بسته شدن فضا نصب می‌شوند. آنها به طور خاص طراحی شده اند تا به عنوان یک کفپوش عمل کنند، اغلب دارای لوله هایی برای گرمایش از کف هستند و برای اجرای صحیح نیاز به مراقبت و تخصص دارند.

استفاده از بازدارنده های سطحی:

کندکننده های سطحی روش کنترل شده تری برای افشای سنگدانه ها ارائه می دهند. مایع بازدارنده سطحی بر روی سطح بتن مرطوب پاشیده می شود و از گیرش بالاترین لایه (معروف به ملات) جلوگیری می کند و اجازه می دهد آن را شسته یا برس بکشد. عمق ملات برداشته شده و در نتیجه مقدار سنگدانه آشکار شده، با انتخاب بازدارنده تعیین می شود.

الگوهای بافت را می توان در سطح کف با استفاده از شابلون برای پوشاندن مناطقی از بتن قبل از اعمال کندگیر ایجاد کرد. نواحی محافظت شده در کنار بافت دانه دارتر که در جایی که سنگدانه در معرض دید باقی می ماند صاف می مانند. این اثر زمانی تشدید می شود که رنگدانه و/یا رنگ سیمان با ماسه ها و سنگدانه ها در تضاد باشد. مانند تمام تکنیک ها، زمان و مهارت برای اجرای موثر مهم است.

نصب بتن سنگدانه اکسپوز:

تکنیک‌های مختلفی برای نصب بتن سنگدانه‌های اکسپوز وجود دارد، اگرچه رایج‌ترین فرآیند شامل صاف کردن بتن ریخته‌شده با ماله قبل از پاشش مواد شیمیایی با فرمول خاص برای جلوگیری از سخت شدن لایه رویی است. این سطح مرطوب به مدت 24 ساعت قبل از شستشوی برقی، لایه بالایی بتن را جدا می کند و سنگدانه های زیر را در معرض دید قرار می دهد، محافظت می شود.

شکل ظاهری بتن سنگدانه اکسپوز:

روکش‌های اکسپوز با انتخاب‌های خلاقانه شما که ده‌ها گزینه کل را پوشش می‌دهد، طیف وسیع‌تری از کنترل را ارائه می‌دهد، از جمله:

  • بازالت
  • سنگ گرانیت
  • کوارتز
  • سنگ آهک
  • سنگ ریزه
  • سنگ خرد شده
  • شن و ماسه طبیعی
  • شیشه تغییر کاربری
  • صدف های دریایی
  • و خیلی خیلی بیشتر

این محدوده به این معنی است که سطح بتن شما می تواند چند رنگ باشد (به دلیل تنوع رنگ طبیعی در مصالح سنگی) و برای تکمیل طرح های خانه یا محوطه سازی شما استفاده شود. به عنوان مثال، سنگفرش شما ممکن است با رنگ بیرونی خانه شما جفت شود، یا سایر سطوح بتنی در فضای بیرونی شما تضاد داشته باشد. به زبان ساده، گزینه های رنگ و طرح بیشتری را ارائه می دهد.

طول عمربتن سنگدانه اکسپوز:

اگر بتن اکسپوز انعطاف‌پذیری طراحی بیشتری را ارائه دهد، از نظر طول عمر می‌تواند به چیزی شبیه به شمشیر دولبه تبدیل شود. آیا این بدان معناست که این نوع راهرو در عرض چند سال ترک می خورد و فرو می ریزد؟

قطعا نه.

این روکش ها به اندازه بتن ساده مقاوم و بادوام هستند. با این حال، یک سطح سنگدانه ممکن است بیشتر در معرض هوازدگی و خراب شدن در نتیجه سطح بافت قرار گیرد. از سنگدانه های خرد شده گرفته تا کثیفی و کثیفی که بین تغییرات سطحی ایجاد می شود، ممکن است در شرایط مشابه نسبت به یک سطح بتنی ساده، ترک و آسیب بیشتری را تجربه کنید.

مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | ???? ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا