• خانه
 • ⬅️
 • تکنولوژی
 • ⬅️
 • با نحوه افزایش سرعت ویندوز 11 از داخل سیستم آشنا شوید

با نحوه افزایش سرعت ویندوز 11 از داخل سیستم آشنا شوید

با نحوه افزایش سرعت ویندوز 11 از داخل سیستم آشنا شوید..ویندوز 11 یکی از سریع ترین سیستم های ویندوزی است که راه اندازی شد یا به عبارت دقیق تر، بعد از ویندوز 7، 8 و 10 معرفی شد! و ویندوز 11 با ویژگی ها و اضافات زیادی عرضه شد که...

Article

با نحوه افزایش سرعت ویندوز 11 از داخل سیستم آشنا شوید

با نحوه افزایش سرعت ویندوز 11 از داخل سیستم آشنا شوید..ویندوز 11 یکی از سریع ترین سیستم های ویندوزی است که راه اندازی شد یا به عبارت دقیق تر، بعد از ویندوز 7، 8 و 10 معرفی شد! و ویندوز 11 با ویژگی ها و اضافات زیادی عرضه شد که تجربه کاربری را بهبود می بخشد، و حتی به روشی روانتر و سریعتر ارائه شد، اما آیا می توان نرمی و سرعت آن را افزایش داد؟ آیا می توان ویندوز 11 را از داخل خود سیستم تسریع کرد؟ حقیقت می تواند این باشد که سیستم ویندوز 11 در حین استفاده کند می شود و این احتمال وجود دارد که در همه سیستم عامل ها اتفاق بیفتد و در ادامه یاد می گیریم که چگونه سرعت ویندوز 11 را از داخل سیستم با نشان دادن مواردی که ممکن است باعث شما شود را افزایش دهیم. سیستم برای کاهش سرعت! برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب بروید.

تعرف على كيفية تسريع ويندوز 11 من داخل النظام

چه چیزی می تواند باعث کند شدن ویندوز 11 شود؟

دلایل احتمالی زیادی برای کندی ویندوز 11 وجود دارد که از طریق آنها ممکن است به دلایل زیر در معرض این مشکل قرار گیرد:

RAM:

مثل تلفن‌ها و هر دستگاهی که به RAM یا حافظه دسترسی تصادفی وابسته است، می‌تواند حداکثر در معرض پر بودن RAM قرار گیرد که باعث می‌شود دستگاه نتواند با استفاده شما و باز کردن برنامه‌ها و برای ویندوز هماهنگ باشد. 11، سپس بخشی از حافظه داخلی به عنوان حافظه مجازی استفاده می شود.. و این دقیقاً همان چیزی است که باعث کند شدن ویندوز 11 می شود، بنابراین همیشه می گوییم که ویژگی افزایش رم در گوشی ها در دراز مدت کاربردی نیست!

حافظه داخلی دستگاه پر است:

مشکل کامل بودن فضای ذخیره سازی داخلی یکی از مشکلاتی است که به طور کلی باعث کندی سخت افزار می شود، خواه رایانه شما کند باشد و در نتیجه کند باشدenerx=”Windows1aQ” در مورد گوشی ها، این همان چیزی است که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم، بنابراین مراقب باشید که دستگاه خود را در معرض فضای ذخیره سازی داخلی کامل قرار ندهید، زیرا این کار روی سرعت سیستم شما تأثیر نمی گذارد! و آنچه را که نمی‌خواهید یا غیرضروری می‌دانید حذف کنید، یا موارد مهم را به یک رسانه ذخیره‌سازی که نگه می‌دارید انتقال دهید تا مقداری فضا در دستگاهتان آزاد شود.

ویروس ها

و چند راه می توانید در معرض ویروس های سیستم ویندوز خود قرار بگیرید! بدافزارها و ویروس‌ها یکی از دلایل اصلی مشکل کندی ویندوز 11 هستند که اگر فرآیند انتقال فایل بین دستگاه شما و یک رسانه ذخیره‌سازی بدون بررسی آن یا بدون اینکه در وهله اول قابل اعتماد باشد یا دانلود برنامه‌ها، بازی‌ها انجام شود، می‌توانید آن را دریافت کنید. یکی از برنامه‌های غیرقابل اعتمادی است که از طریق آن می‌توانید در معرض ویروس‌ها قرار بگیرید که سپس باعث کند شدن سیستم شما می‌شود.

آیا ویندوز را به روز می کنید؟

به‌روزرسانی‌ها مهم‌ترین چیزی است که می‌توانیم در مورد سیستم ویندوز صحبت کنیم، زیرا دلایل زیادی برای به‌روزرسانی‌ها برای محافظت در برابر آسیب‌پذیری‌های امنیتی کشف شده و رفع مشکلات سیستم ویندوز شما وجود دارد که ممکن است باعث کند شدن ویندوز 11 شود. پایین! و اضافه کردن ویژگی های اضافی می تواند در وهله اول به شما کمک کند سرعت سیستم خود را افزایش دهید! بنابراین، مراقب باشید که سیستم را به آخرین نسخه هایی که دارید به روز کنید.

با نحوه افزایش سرعت ویندوز 11 از داخل سیستم آشنا شوید

راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید ویندوز 11 خود را از داخل خود سیستم به روش‌های زیر افزایش دهید:

سیستم را به روز کنید


تعرف على كيفية تسريع ويندوز 11 من داخل النظام 1

سیستم‌های عامل به طور کلی، طبیعتاً دارای ویژگی پیر شدن در طول زمان هستند و در صورت کشف آسیب‌پذیری می‌توانند هک شوند و در صورت بروز مشکلات داخلی در سیستم عامل شما، می‌توانند سرعت آن‌ها را کاهش دهند. مثلاً آنچه ما هستیم صحبت در مورد ویندوز 11 است، شما باید آن را روشن نگه دارید آخرین به روز رسانی هایی که برای شما ارسال می شود تا سرعت ویندوز 11 را افزایش دهید و همچنین از هک شدن و قرار گرفتن آسان در معرض ویروس ها جلوگیری کنید.

جلوهای بصری را غیرفعال کنید


تعرف على كيفية تسريع ويندوز 11 من داخل النظام 2

افکت‌های بصری یکی از موارد خاصی هستند که می‌توانند در هنگام استفاده از ویندوز تجربه‌ای سرگرم‌کننده و منحصربه‌فرد را برای شما به ارمغان بیاورند، اما مقدار زیادی از منابع سیستم شما را مصرف می‌کنند و همین امر باعث کند شدن سیستم می‌شود! با افزایش فشار روی واحد پردازش گرافیکی که مسئول جلوه های بصری و به طور کلی گرافیک دستگاه شما است، بنابراین جلوه های بصری را غیرفعال کنید تا بتوانید سرعت ویندوز 11 را افزایش دهید.

 • جلوه های بصری را در کادر جستجوی سیستم تایپ کنید


تعرف على كيفية تسريع ويندوز 11 من داخل النظام 3

 • سپس تمام تنظیمات جلوه های بصری را با دکمه خاموش غیرفعال کنید


تعرف على كيفية تسريع ويندوز 11 من داخل النظام 4

اجرای خودکار برنامه های غیر ضروری را متوقف کنید

برخی از برنامه‌ها هستند که با باز کردن ویندوز 11 در دستگاه خود به‌طور خودکار پیکربندی می‌شوند، که کش شما را اشغال می‌کنند و بر عملکرد سیستم تأثیر می‌گذارند! بنابراین، کاری که باید انجام دهید این است که راه‌اندازی خودکار آن دسته از برنامه‌هایی را که فکر می‌کنید لازم نیست به صورت خودکار اجرا شوند، از طریق مراحل زیر خاموش کنید تا بتوانید سرعت ویندوز 11 را افزایش دهید:

 • روی نوار وظیفه (راست کلیک کنید) کلیک کنید. سپس Task manager را انتخاب کنید.


تعرف على كيفية تسريع ويندوز 11 من داخل النظام 5

 • سپس منوی برنامه های راه اندازی را انتخاب کنید


تعرف على كيفية تسريع ويندوز 11 من داخل النظام 6

 • سپس برنامه‌ای را که می‌خواهید غیرفعال کنید انتخاب کنید و Disaple را فشار دهید


تعرف على كيفية تسريع ويندوز 11 من داخل النظام 7

حذف فایل های موقت

فایل‌های موقت در سیستم رایانه مانند فایل‌های موقت در تلفن‌ها هستند، زیرا در این صورت مواردی مانند سابقه مرور اینترنت، کوکی‌ها و حافظه پنهان خود را حذف می‌کنید که به خوبی بر عملکرد سیستم شما تأثیر می‌گذارد که باعث نجات شما می‌شود. از مشکل کندی ویندوز 11 برای اینکه بتوانید سرعت ویندوز 11 را از داخل سیستم افزایش دهید.. از طریق مراحل زیر:

 • به تنظیمات سیستم بروید و سپس به سیستم بروید و از آنجا تنظیمات ذخیره سازی را انتخاب کنید


تعرف على كيفية تسريع ويندوز 11 من داخل النظام 8

 • سپس فایل های موقت
 • را انتخاب کنید


تعرف على كيفية تسريع ويندوز 11 من داخل النظام 9

 • سپس گزینه remove all.. را انتخاب کنید تا بعداً ویندوز 11 را افزایش دهید.


تعرف على كيفية تسريع ويندوز 11 من داخل النظام 10

برنامه های غیر ضروری و غیر مهم را حذف نصب کنید


تعرف على كيفية تسريع ويندوز 11 من داخل النظام 11

به احتمال زیاد همه برنامه های شما به اندازه کافی مهم نیستند که برای مدت طولانی روی سیستم شما نصب شوند! بنابراین، برای افزایش سرعت ویندوز 11 خود، به حذف برنامه های غیر ضروری بروید.

فایل های غیر ضروری و ناخواسته را در سیستم حذف کنید


تعرف على كيفية تسريع ويندوز 11 من داخل النظام 12

همانطور که توصیه می‌شود برنامه‌های غیرضروری را حذف کنید، باید فایل‌های غیرضروری روی سیستم را نیز حذف کنید تا به افزایش سرعت ویندوز 11 کمک کنید. در حال حاضر، یا اگر نمی‌خواهید برای همیشه فایل‌ها را از دست بدهید، می‌توانید به یک رسانه پشتیبان خارجی انتقال دهید! این برای افزایش سرعت ویندوز 11 است.

همچنین بخوانید: با ویژگی اتصال Metered در ویندوز 10 آشنا شوید

منبع: 3arrafni

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...