• خانه
  • ◀️
  • خبرخوان
  • ◀️
  • با برترین چت بات های هوش مصنوعی آشنا شوید

📌 با برترین چت بات های هوش مصنوعی آشنا شوید

چت جی‌پی‌تی به عنوان اولین مورد، این یک گزینه‌ی بدیهی است، اما هیچ بحثی در مورد چت‌بات‌ها را نمی‌توان بدون ذکر نام اولین مورد موفقیت‌آمیز از شرکت OpenAI انجام داد. از زمانی که چت جی‌پی‌تی در ماه نوامبر سال ۲۰۲۲ توسعه یافت، ایده‌ی تولید متن با هوش مصنوعی به جریان اصلی تبدیل شد. این چت‌بات […]

خبرخوان یک نظر اضافه کنید 10 دقیقه زمان مطالعه
Blog article

blank
امتیاز بدید😊

چت جی‌پی‌تی

به عنوان اولین مورد، این یک گزینه‌ی بدیهی است، اما هیچ بحثی در مورد چت‌بات‌ها را نمی‌توان بدون ذکر نام اولین مورد موفقیت‌آمیز از شرکت OpenAI انجام داد. از زمانی که چت جی‌پی‌تی در ماه نوامبر سال ۲۰۲۲ توسعه یافت، ایده‌ی تولید متن با هوش مصنوعی به جریان اصلی تبدیل شد. این چت‌بات که دیگر یک پروژه‌ی تحقیقاتی نبود به یک موفقیت فراگیر تبدیل شد و به سرعت به سریع‌ترین برنامه‌ی فناوری در حال رشد در تمام دوران تبدیل شد و تنها طی چند ماه بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر جذب کرد. قدرت و دقت چت‌بات زبان طبیعی نکته اصلی است، اما رایگان بودن آن نیز اهمیت داشت.

با برترین چت‌بات‌های هوش مصنوعی آشنا شوید

چت جی‌پی‌تی یک مدل زبانی بزرگ(LLM) قدرتمند است که مکالمات طبیعی چشمگیری ایجاد می‌کند. البته دانش آن محدود به ۲۰۲۱ و پیش از آن است و بنابراین نمی‌تواند به اطلاعاتی مربوط به رویدادهای پس از آن دسترسی داشته باشد.

با این حال، چت جی‌پی‌تی به طور ویژه‌ای در متون خلاقانه خوب عمل می‌کند، بنابراین اگر از آن بخواهید داستان بنویسد یا سناریوهایی را متصور شود، این کار را به خوبی انجام می‌دهد. تا زمانی که چت جی‌پی‌تی از سلطنت خلع نشود، گزینه اصلی برای آزمایش چت‌بات‌های هوش مصنوعی، چه برای سرعت بخشیدن به کار یا صرفا برای سرگرمی باقی خواهد ماند.

چت جی‌پی‌تی پلاس (ChatGPT Plus)

با گذر از موفقیت چت جی‌پی‌تی، شرکت OpenAI به سرعت یک سرویس پولی به نام چت جی‌پی‌تی پلاس راه اندازی کرد. در آن زمان، به نظر می‌رسید که این یک راه ساده برای مردم برای جلو زدن در صف است که در ساعات اوج مصرف طولانی‌تر می‌شد. با این حال جی‌پی‌تی پلاس فراتر از این بود. هنگامی که GPT-۴ راه‌اندازی شد، به کاربران امکان دسترسی به چت‌بات‌های هوش مصنوعی بسیار قدرتمندتر را داد.

با برترین چت‌بات‌های هوش مصنوعی آشنا شوید

در مقایسه با نسخه‌ی GPT-۳.۵، این مدل پیشرفته‌تر به طور قابل توجهی قدرتمندتر از نسخه موجود در چت جی‌پی‌تی رایگان است. در واقع، به رغم جدید بودنش، مردم تا کنون کارهای شگفت‌انگیزی با آن انجام داده‌اند، از جمله برنامه‌نویسی یک بازی کامل از ابتدا تا به انتها. پلاگین‌ها یکی دیگر از مزایای اصلی چت جی‌پی‌تی پلاس هستند که قابلیت‌های آن را تا حد زیادی گسترش می‌دهند. برخی از بهترین پلاگین‌های چت جی‌پی‌تی به شما این امکان را می‌دهد تا چت‌بات‌های خود را بر اساس نیازهای خاص، مانند تعامل با فایل‌های PDF، انجام محاسبات، یا حتی جستجو در وب، تنظیم کنید.

هزینه استفاده از چت جی‌پی‌تی پلاس ۲۰ دلار در ماه است.

گوگل بارد(Google Bard)

خارج از جامعه‌ی OpenAI، گوگل اولین رقیب جدی است که با ایجاد گوگل بارد که هنوز هم توسط این شرکت تحت عنوان یک «آزمایش» طبقه‌بندی می‌شود، پا به عرصه گذاشت. با این حال، این چت‌بات شروع سختی داشت و در اولین پیش‌نمایش نسخه نمایشی در پاسخ به یک سوال دچار مشکل شد که وجهه بدی داشت و باعث مخدوش شدن سهام شرکت شد.

با برترین چت‌بات‌های هوش مصنوعی آشنا شوید

از آن زمان، این شرکت به آرامی به افراد بیشتری اجازه داده است تا در پیش‌نمایش رایگان این شرکت از طریق لیست انتظار حضور پیدا کنند. این درحالی است که حتی گوگل اعتراف می‌کند که تازه شروع به کار کرده است. ساندار پیچای(Sundar Pichai)، مدیر عامل گوگل، حتی آن را در مقایسه با چت جی‌پی‌تی پیشرفته‌تر خواند، در حالی که ادعاهایی مبنی بر اینکه این چت‌بات تا حدی با استفاده از چت جی‌پی‌تی آموزش دیده است را رد می‌کرد.

این وجهه خوبی برای شرکتی با اندازه‌ی گوگل نیست، اما به نظر می‌رسد گوگل مصمم است بارد را بهبود بخشد و آن را به رقیبی جدی برای چت جی‌پی‌تی تبدیل کند.

بینگ‌ چت(Bing Chat)

مایکروسافت اولین سرمایه‌گذار در موفقیت سریع چت جی‌پی‌تی بود و به سرعت مدل خود را بر اساس همان فناوری ارائه کرد. همانطور که از نامش می‌توان حدس زد، بینگ چت، هوش مصنوعی مولد زبان طبیعی شرکت OpenAI را در محصولات مایکروسافت ایجاد می‌کند.

با برترین چت‌بات‌های هوش مصنوعی آشنا شوید

از طریق بینگ، چت‌بات‌های هوش مصنوعی تنها یک کلیک با جستجوی معمولی بینگ فاصله دارند. مایکروسافت نیز تغییرات زیادی ایجاد کرده است، از جمله افزودن لینک‌های منبع، حالت‌های مختلف برای محدود کردن نتایج، درخواست‌های پیگیری پیشنهادی و حتی Edge Copilot که چت‌بات هوش مصنوعی را بی آنکه مهم باشد در چه صفحه‌ی وبی هستید، با شما همراه می‌کند. مایکروسافت حتی به عرضه «تصویرساز بینگ» که یک افزونه عالی است، ادامه می‌دهد.

البته نکته‌ی مهم این است که باید آخرین نسخه مرورگر Edge را دانلود کنید. محدودیت‌های نسبتا شدیدی در مورد تعداد جلساتی که می‌توانید در روز داشته باشید، وجود دارد. با این حال، مایکروسافت همچنان یکی از بزرگ‌ترین بازیگران این بازی است و مصمم است حالت‌های «Copilot» را در همه‌ی محصولات و برنامه‌های مهم خود، مانند Word یا Excel اجرا کند. در مقایسه با نسخه‌ی ساده‌تر چت جی‌پی‌تی، بینگ در دسترس‌ترین و کاربرپسندترین نسخه چت‌بات هوش مصنوعی است که می‌توانید داشته باشید.

هوش مصنوعی پرپلکسیتی(PerplexityAI)

بینگ و گوگل بارد جایگزین مستقیمی برای چت جی‌پی‌تی هستند، اما هوش مصنوعی پرپلکسیتی کاری کاملا متفاوت انجام می‌دهد.

درست است که این نیز یک چت‌بات است اما یک عنصر اجتماعی جالب اضافی دارد. از این چت‌بات نه تنها می‌توانید هر سوالی که می‌خواهید بپرسید بلکه می‌توانید جستجوها و «رشته‌های» محبوبی را نیز کشف کنید که به شما ایده خوبی از آنچه در حال حاضر در جهان می‌گذرد، می‌دهد.

با برترین چت‌بات‌های هوش مصنوعی آشنا شوید

پرپلکسیتی از GPT-۳ استفاده می‌کند، بنابراین اگرچه به اندازه‌ی چت جی‌پی‌تی دقیق یا قدرتمند نیست، یک مدل زبانی بزرگ قانونی دارد.

این چت‌بات همچنین مجهز به سوالات پیشنهادی بعدی برای کاوش عمیق‌تر و همچنین پیوندهایی به منابع برای اعتبار دادن به پاسخ‌هایش است. مهم‌تر از همه، برنامه‌ی رایگان نسخه iOS آن به عنوان یک جایگزین عالی برای چت جی‌پی‌تی عمل می‌کند.

هوش مصنوعی جسپر (JasperAI)

اگر شرکت یا سازمان شما به دنبال چیزی برای کمک به نیازهای خلاقانه حرفه‌ای است، هوش مصنوعی جسپر یکی از بهترین گزینه‌ها است.

این چت‌بات به متخصصان خلاق بیشترین کمک را می‌کند زیرا قادر است دقیقا نوع متنی را که به دنبال آن هستید مشخص کند. برای پست اینستاگرام به کپشن نیاز دارید؟ یک ایمیل حرفه‌ای، یک توضیح برای فیلم یوتیوب یا حتی یک پست وبلاگی کامل؟ این پلتفرم‌ها و قالب‌های خاص همان چیزی است که هوش مصنوعی جسپر ادعا می‌کند در آن تولید آن‌ها برتری دارد.

با برترین چت‌بات‌های هوش مصنوعی آشنا شوید

در حالی که جسپر بر موارد استفاده حرفه‌ای متمرکز است، این شرکت همچنین دارای یک افزونه‌ی کروم رایگان است که به شما امکان می‌دهد متن تولید شده توسط هوش مصنوعی را در بخش‌های معمولی‌تر، مانند نوشتن ایمیل‌های شخصی یا پست‌های فیس‌بوک، استفاده کنید.

کولوسال چت(ColossalChat)

نسخه‌های اولیه چت جی‌پی‌تی یک چت‌بات‌ کاملا منبع باز هوش مصنوعی را متصور می‌شد اما حرکت به سمت یک شرکت خصوصی این هدف را تغییر داد. کلوسال چت یک تازه وارد در صحنه است که فضای باز اینترنت را بازیابی می‌کند. استفاده از آن رایگان است و در حال حاضر در مرورگرها موجود است، که آن را به یک جایگزین قوی برای چت جی‌پی‌تی در زمانی که ظرفیت آن تکمیل است تبدیل می‌کند. این چت‌بات می‌تواند به زبان چینی و انگلیسی صحبت کند و حتی کد بنویسد.

با برترین چت‌بات‌های هوش مصنوعی آشنا شوید

ماهیت منبع باز کلوسال چت چیزی است که آن را مهم می‌کند. این چت‌بات مبتنی بر LlaMa(مدل زبانی بزرگ Meta AI) است، که مدل زبان طبیعی متن باز متا است که نزدیک‌ترین مورد به نسخه‌ی کاملا متن‌باز چت ‌جی‌پی‌تی است که در دسترس است. این موضوع باعث می‌شود که کلوسال چت برای توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی اهمیت زیادی داشته باشد اما اکنون آماده است که هر کسی آن را امتحان کند.

یوچت(YouChat)

مرورگر یو از سال ۲۰۲۱ یک جایگزین کمتر شناخته شده برای گوگل بوده است، اما همچنین یکی از پیشگامان اولیه در پیاده‌سازی متن تولید شده توسط هوش مصنوعی در محصولات خود بوده است. یورایت(YouWrite) به هوش مصنوعی اجازه می‌دهد متن خاصی را برای شما بنویسد، در حالی که یوچت یک شبیه‌سازی مستقیم‌تر از چت‌ جی‌پی‌تی است.

با برترین چت‌بات‌های هوش مصنوعی آشنا شوید

یوکد(YouCode) برای کدنویسی و یوایمجین(YouImagine) برای تولید تصویر نیز وجود دارد. همه‌ی این برنامه‌ها بر اساس مدل‌های GPT-۳ هستند. البته یوایمجین از «Stable Diffusion» استفاده می‌کند. این بدان معناست که در تولید متن خلاقانه یا پاسخ دادن به سوالات پیچیده کاملا ماهر است اما به اندازه‌ی چت جی‌پی‌تی که در حال حاضر مبتنی بر نسخه‌ی GPT-۳.۵ است، مفید نیست.

بنابراین اگرچه ممکن است این چت‌بات چندان چشمگیر نباشد، اما اگر به دنبال جایگزینی هستید، تجربه‌ای مشابه چت‌ جی‌پی‌تی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

امتیاز بدید😊
برچسب ها: هوش مصنوعی
این مقاله را به اشتراک بگذارید

نویسنده: تحریریه کارینت✅

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | 🚀 ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیگر مقالات این نویسنده را هم بخوانید
نظر بدهید

جدیدترین مقالات

محتوای حمایت شده

جدیدترین ویدیوها

similar content

👌 مطالب زیر را هم مطالعه کنید

همکاری ال جی و اپل در پروژه خودروی الکتریکی اپل کار

ال جی ممکن است تبدیل به یکی از تامین‌کنندگان خودرو الکتریکی اپل

0 دقیقه زمان مطالعه

آموزش ۸ روش رفع ارور ISDone.dll در ویندوز ۱۱

آیا تا به حال برای شما پیش آمده حین نصب بازی یا

0 دقیقه زمان مطالعه

فروش خودروی فرمول یک TDF وان با قیمت هنگفت ۱.۵ میلیون دلار!

واضح است که دستیابی به خودرویی با قابلیت‌های فراوان در پیست هزینه‌بر

0 دقیقه زمان مطالعه

وعده دروغین Chat GPT/ چت جی پی تی نمایش چیزی شبیه به ابتذال شر

چت بات‌ها یا بیش از حد تولید می‌کنند (هم حقایق و هم

1 دقیقه زمان مطالعه

حقیقت ازدواج ایلان ماسک با ربات چیست؟

صفحات و حساب‌های منتشر شده در "> منبع: akhbaralaan

0 دقیقه زمان مطالعه

ویدیو | گیم پلی از مود جدید بازی The Division Heartland

گیمپلی از حالت (Mode) جدید بازی The Division Heartland که در دست

0 دقیقه زمان مطالعه

شگفتی بزرگ: گوشی Redmi Note 13 Pro دارای یک پردازنده شگفت انگیز Snapdragon 7s Gen 2 و یک دوربین 200 مگاپیکسلی است!

شیائومی از گوشی Redmi Note 13 Pro با دوربین 200 مگاپیکسلی و

2 دقیقه زمان مطالعه

عناصر این سیارک در جدول تناوبی پیدا نمی‌شوند

زومیت/ عنصرهای فوق‌سنگین خارج از جدول تناوبی احتمالا عامل چگالی بالای یک

4 دقیقه زمان مطالعه

این صفحه را به اشتراک بگذارید😊

با اشتراک گذاری مطالب ما از ما حمایت کنید