پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

این کشتی هوایی خورشیدی، بدون انتشار گازهای گلخانه‌ای دور دنیا می‌چرخد

حمل‌ونقل هوایی در فواصل طولانی و بدون انتشار گازهای گلخانه‌ای ممکن است… البته اگر عجله نداشته باشید. کشتی هوایی خورشیدی یک (Solar Airship One) در یک پرواز بدون انتشار گازهای گلخانه‌ای و در مدت ۲۰ روز مسافت ۴۰٬۰۰۰ کیلومتری دور استوا را می‌پیماید.

کل سطح بالایی ۴٬۸۰۰ متر مربعی این کشتی هوایی ۱۵۱ متری از فیلم خورشیدی پوشیده خواهد شد.

سیستم‌های پیشران الکتریکی این کشتی روزها با انرژی پنل‌های خورشیدی کار خواهند کرد. انرژی اضافی نیز با الکترولیز آب به هیدروژن برای پرواز در شب ذخیره خواهد شد. این هیدروژن شب‌ها مایع سلول‌های سوختی را تأمین می‌کند.

solar airship one

کشتی هوایی شب‌ها با انرژی هیدروژنی پرواز می‌کند که روزها ذخیره کرده است

کشتی هوایی خورشیدی یک سه خلبان خواهد داشت. میشل تونینی (Michel Tognini)، فضانورد و خلبان نیروی هوایی سابق فرانسوی، دورین بورنتون (Dorine Bourneton)، خلبان نمایشی، و برتراند پیکارد (Bertrand Piccard)، بالونیست و ماجراجوی سوئیسی، که در سال ۱۹۹۹ اولین گردش کامل به دور زمین را با بالن ثبت کرد.

انتظار می‌رود که تیم پرواز این کشتی هوایی اروپایی با سرعت میانگین ۸۳ کیلومتر بر ساعت سفر خود را انجام دهد. این کمتر از یک-دهم سرعت هواپیماهای سوخت فسیلی فعلی است. اما کشتی‌های هوایی مزیت‌های خود را دارند. برای مثال، می‌توانید بدون نیاز به هیچ باند پروازی سفر خود را از هر نقطه‌ای شروع کنید.

بسیاری باور دارند هواپیماهای مملو از هیدروژن آینده حمل‌ونقل بدون انتشار گاز گلخانه‌ای را تشکیل می‌دهند. این کشتی‌ها می‌توانند ۸ تا ۱۰ برابر بار یک هواپیمای باربری را با یک-چهارم قیمت حمل کنند و ۱۰ برابر سریع‌تر از کشتی‌های باری هستند.

کشتی هوایی خورشیدی یک

سفر کشتی هوایی خورشیدی حدوداً ۲۰ روز به‌طول خواهد انجامید

انرژی کشتی هوایی خورشیدی یک انرژی تجدیدپذیر است، اما یکی از اجزای کلیدی این هواپیما این ویژگی را ندارد. ساختار صُلب آن شامل ۱۵ محفظه جداگانه است که روی هم با ۵۰٬۰۰۰ مترمکعب هلیم پر می‌شوند. هلیم تنها عنصر روی زمین است که به‌طور کامل غیرقابل جایگزینی است. وقتی هلیوم وارد هوا بشود، از اتمسفر خارج و وارد فضا می‌شود.

تیم کشتی هوایی خورشیدی یک در حال آماده‌سازی اولین پرواز کربن-صفر به دور دنیا در سال ۲۰۲۶ است. این هواپیما در طول پرواز به خط استوا نزدیک می‌ماند و ارتفاعی حدود ۶٬۰۰۰ متر خواهد داشت.

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا