• خانه
  • ⬅️
  • خبرخوان
  • ⬅️
  • این ربات در حال پیاده روی عرق می‌کند/ ویدئو

این ربات در حال پیاده روی عرق می‌کند/ ویدئو

به نقل از دیلی‌میل، دانشمندان دانشگاه ایالتی آریزونا (ASU) رباتی را که توسط شرکت‌های پوشاک برای تجهیزات ورزشی استفاده می‌شود، دوباره طراحی کردند تا عملکردهای حرارتی بدن انسان را تقلید کند. ربات «اندی» پاسخ انسان به گرما را با منافذ مصنوعی تقلید می‌کند. این ربات به عنوان یک ماکت آزمایشی...

Article

Top-tech-news-ChatGPT-4-is-now-available-and-it-possesses-these-ten-almost-human-like-capabilities.-Alphabet-announced-plans-to-cut-approximately-12000-jobs-worldwide

به نقل از دیلی‌میل، دانشمندان دانشگاه ایالتی آریزونا (ASU) رباتی را که توسط شرکت‌های پوشاک برای تجهیزات ورزشی استفاده می‌شود، دوباره طراحی کردند تا عملکردهای حرارتی بدن انسان را تقلید کند.

ربات «اندی» پاسخ انسان به گرما را با منافذ مصنوعی تقلید می‌کند.

این ربات به عنوان یک ماکت آزمایشی می‌تواند به مطالعه در مورد مقابله انسان با گرمای شدید کمک کند. اولین آدمکی که پیاده روی می‌کند قابلیت تولید گرما، لرزیدن و نفس کشیدن را دارد.

اندی دارای منافذ مصنوعی برای تعریق و سنسورهای شار گرما در 35 سطح مختلف روی سطح بدنه ماکت است.

blank

سالانه هزاران نفر بر اثر بیماری های ناشی از گرما جان خود را از دست می دهند، این رقم به دلیل تغییرات آب و هوایی افزایش یافته است. محققان امیدوارند با انجام آزمایش‌هایی روی اندی این عدد را کاهش دهند تا درک بهتری از واکنش انسان به دمای شدید داشته باشند.

این آدمک حرارتی با کانال‌های خنک‌کننده داخلی سفارشی برای گردش آب خنک در سراسر بدنش می‌تواند عرق کند.

دانشمندان اعلام کردند یک بیمار دیابتی دارای تنظیم حرارتی متفاوت از یک فرد سالم است؛ بنابراین ما می‌توانیم تمام این تغییرات را با مدل‌های سفارشی‌سازی‌شده خود در نظر بگیریم. اندی می‌تواند برنامه‌ریزی شود تا بر اساس وزن، سن و سایر عوامل به صورت افراد مختلف واکنش نشان دهد.

این ربات می تواند در اتاق های گرم برنامه ریزی شده، جهت شبیه سازی سناریوهای مختلف گرمایی قرار بگیرد.

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post

مـــطالب مـشـــابه بیشتر...