• خانه
  • ⬅️
  • تکنولوژی
  • ⬅️
  • ایلان ماسک از کنترل OpenAI توسط مایکروسافت انتقاد می کند و رئیس آن پاسخ می دهد

ایلان ماسک از کنترل OpenAI توسط مایکروسافت انتقاد می کند و رئیس آن پاسخ می دهد

مدیر عامل مایکروسافت، ساتیا نادلا، در پاسخ به انتقاد تاجر ایلان ماسک، که مدعی بود مایکروسافت شرکت را کنترل می کند، اتهامات اعمال کنترل بر شرکت هوش مصنوعی OpenAI، سازنده ChatGPT را رد کرد. اول از همه، من برای ایلان ماسک و هر کاری که انجام می دهد احترام زیادی...

Article

cool_318-506554

مدیر عامل مایکروسافت، ساتیا نادلا، در پاسخ به انتقاد تاجر ایلان ماسک، که مدعی بود مایکروسافت شرکت را کنترل می کند، اتهامات اعمال کنترل بر شرکت هوش مصنوعی OpenAI، سازنده ChatGPT را رد کرد.

اول از همه، من برای ایلان ماسک و هر کاری که انجام می دهد احترام زیادی قائل هستم. من فقط می گویم که این در واقع درست نیست.»

و افزود: آخرین باری که موضوع را بررسی کردم، ما تنها شرکت انتفاعی هستیم که با حضور یک شرکت غیرانتفاعی با هیئت مدیره راحت فعالیت می کنیم. از مدیرانی که این موضوع را اداره می کنند و از این سمت دیگران را نیز به این کار دعوت می کنم.»

در سال 2019، OpenAI از وضعیت غیرانتفاعی خود صرف نظر کرد و اعلام کرد که به یک شرکت “سرعتی” تبدیل شده است، ترکیبی از انتفاعی و غیرانتفاعی بودن. -شرکت انتفاعی

بر اساس این گزارش، ماسک در سال 2015، قبل از ترک هیئت مدیره آن در سال 2018، با استناد به تضاد منافع احتمالی، OpenAI را به همراه مدیر عامل شرکت سام آلتمن و دیگران تأسیس کرد. بیزینس اینسایدر.

فوریه گذشته، ایلان ماسک از این شرکت انتقاد کرد که تحت کنترل مایکروسافت قرار گرفته است، اما او در ملاقات خود با روزنامه نگار تاکر کارلسون در ماه آوریل تأیید کرد که این چیزی نبود که او قصد داشت. راه اندازی، توضیح می دهد: “در واقع، مایکروسافت در OpenAI دست برتر را دارد، اگر در حال حاضر کنترل کامل آن را نداشته باشیم.”

منبع: elbalad

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...