پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
تکنولوژی

اپ استور در مک کار نمی کند؟ 9 رفع

Apple Mac App Store Logo on a blue background

اگر App Store در مک شما کار نمی‌کند، راه‌حل‌های ممکن عبارتند از: خروج اجباری از آن، غیرفعال کردن VPN‌های در حال اجرا، راه‌اندازی مجدد مک، استفاده از حالت Safe Boot، به‌روزرسانی macOS، خروج از سیستم، بررسی Apple ID مرتبط و بازنشانی کلیدهای پیش فرض همچنین ممکن است سرورهای Mac App Store Apple از کار افتاده باشند.

برخی از برنامه‌ها را فقط می‌توان در ویترین فروشگاه اپل یافت، که وقتی App Store در مک شما کار نمی‌کند، و این کار را ناامیدتر می‌کند. روشن است که چرا در اینجا چند راه حل وجود دارد که می توانید امتحان کنید تا Mac App Store دوباره کار کند.

خروج اجباری از فروشگاه برنامه Mac

گاهی اوقات خروج از یک برنامه کافی نیست. macOS تمایل دارد به اطراف بچرخد و منتظر بماند تا برنامه کاری را که انجام می‌دهد (مثل ذخیره یک سند) قبل از خروج به پایان برساند. اگر برنامه اپ استور از کار افتاده باشد و کار نکند، ممکن است با استفاده از یک دستور ساده «خروج» هرگز بسته نشود. در این مورد، شما باید امور را به دست خود بگیرید.

روی نماد Mac App Store در داک خود کلیک راست کنید، سپس کلید “Option” را روی صفحه کلید خود نگه دارید. می‌بینید که «خروج» به «ترک اجباری» تغییر می‌کند که می‌توانید از آن برای حذف فوری برنامه استفاده کنید. همچنین می‌توانید برنامه‌ها را با استفاده از Activity Monitor اجباری ترک کنید اگر آنها کار نمی کنند.

پس از بسته شدن برنامه (دیگر نقطه ای در کنار نماد داک آن نمی بینید که نشان می دهد هنوز در حال اجرا است و دیگر در لیست فرآیندها در Activity Monitor ظاهر نمی شود) دوباره آن را باز کنید. اگر یک خرابی ساده باعث ایجاد مشکل شده است، Mac App Store باید دوباره کار کند.

VPN خود را غیرفعال کنید

یک VPN ترافیک شما را از طریق یک سرتاسر مسیریابی می کند “تونل” رمزگذاری شده برای پنهان کردن فعالیت مرور شما از ISP شما، مخفی کردن آدرس IP شما و سایر موارد مرتبط با حریم خصوصی. گاهی اوقات یک VPN می تواند مشکلاتی ایجاد کند، بنابراین اگر به نظر می رسد Mac App Store مشکل اتصال دارد، VPN خود را به طور کامل خاموش کنید.

برخی از کلاینت های VPN حتی به شما اجازه می دهند برای برخی از برنامه ها استثنا قائل شوید، جایی که ترافیک رمزگذاری نشده است. . این بستگی به این دارد که کدام سرویس و سرویس VPN را در Mac خود اجرا می کنید، اما اگر خاموش کردن VPN مشکل را برطرف کرد، ممکن است بخواهید در آینده آن را در نظر بگیرید.

Mac خود را مجددا راه اندازی کنید

راه‌اندازی مجدد رایانه‌تان انواع مشکلات را برطرف می‌کند و ممکن است یک فروشگاه برنامه کاربردی مک ناموفق یکی از آنها باشد. گاهی اوقات فرآیندهای پس‌زمینه از کار می‌افتند یا پاسخگو نمی‌شوند، که باعث ایجاد مشکلاتی برای برنامه‌ها یا سرویس‌های متکی به آن‌ها می‌شود. راه‌اندازی macOS از حالت سرد، همه این فرآیندها را مجدداً راه‌اندازی می‌کند، بنابراین همیشه ارزش امتحان کردن را دارد.

روی لوگوی “Apple” کلیک کنید، سپس “Restart” را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا Mac خود را راه اندازی مجدد کنید.

به جای آن یک چکمه ایمن امتحان کنید

راه‌اندازی مجدد Mac در حالت ایمن، macOS را مجبور می‌کند تا مشکلات باقی‌مانده را اسکن کند (و احتمالاً آنها را برطرف کند). همچنین از راه‌اندازی نرم‌افزارهایی مانند موارد راه‌اندازی به‌طور معمول جلوگیری می‌کند. ممکن است کمی بیشتر از یک بوت استاندارد طول بکشد، اما اگر با مشکلات غیرقابل توضیحی مواجه شدید که به نظر می‌رسد هیچ چیز دیگری نمی‌تواند آن را برطرف کند، این کار را انجام دهید.

فرایند راه‌اندازی Mac در حالت ایمن، بسته به مدلی که دارید، کمی متفاوت است. روی لوگوی اپل در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید، سپس «About This Mac» را انتخاب کنید و به توضیحات «Chip» توجه کنید.

اگر Apple Silicon Mac با M1 یا جدیدتر دارید (مدل‌های تولید شده بعد از 2020):

  1. از Apple > Shut Down برای خاموش کردن کامل مک خود استفاده کنید.
  2. هنگامی که رایانه شما خاموش است، دکمه روشن/خاموش (دکمه Touch ID) را فشار داده و نگه دارید تا «بارگیری گزینه‌های راه‌اندازی» ظاهر شود.
  3. صدای راه اندازی خود را انتخاب کنید، سپس کلید Shift را فشار داده و نگه دارید.
  4. برای ادامه راه‌اندازی ایمن، روی «ادامه در حالت ایمن» کلیک کنید.

اگر مک مبتنی بر اینتل دارید (تولید شده در سال 2020 یا قبل از آن):

  1. از Apple > Shut Down برای خاموش کردن کامل مک خود استفاده کنید.
  2. هنگامی که رایانه شما خاموش است، دکمه روشن/خاموش (دکمه Touch ID) را فشار دهید، سپس بلافاصله کلید Shift را فشار داده و نگه دارید.
  3. به طور معمول وارد سیستم شوید (ممکن است لازم باشد این کار را دو بار انجام دهید).

می‌توانید با کلیک بر روی نشان‌واره Apple در گوشه سمت چپ بالای صفحه، و سپس نگه داشتن دکمه «Option» روی صفحه‌کلید و انتخاب «System Information» از فهرست، تأیید کنید که در حالت Safe Mode هستید. روی عنوان “Software” در نوار کناری کلیک کنید، سپس “Safe” را در کنار “Boot Mode” جستجو کنید. (اگر «Normal» را مشاهده کردید، همچنان در حالت بوت استاندارد هستید؛ دوباره امتحان کنید.)

هنگامی که در حالت ایمن راه‌اندازی شدید، Mac خود را به طور معمول مجدداً راه‌اندازی کنید و دوباره Mac App Store را راه‌اندازی کنید.

macOS را به آخرین نسخه به‌روزرسانی کنید

به‌روزرسانی نرم‌افزار Mac می‌تواند انواع مشکلات مربوط به App Store و سایر مواردی که در macOS کار نمی‌کنند را برطرف کند. (به‌روزرسانی‌ها می‌توانند گاهی مشکلات جدیدی را ایجاد کنند، همچنین.) می‌توانید این کار را در قسمت تنظیمات سیستم > عمومی > به‌روزرسانی نرم‌افزار در macOS 13 Ventura یا تنظیمات برگزیده سیستم > به‌روزرسانی نرم‌افزار در نسخه‌های قبلی macOS انجام دهید.

در اینجا می توانید دو نوع به روز رسانی را بیابید. «پچ» استانداردی وجود دارد که به صورت تدریجی باگ‌ها را برطرف می‌کند و عملکرد سیستم را بهبود می‌بخشد (مثلاً macOS 13.0.2)، یا ممکن است یک ارتقاء سیستم بسیار بزرگ‌تر را ببینید که مک شما را به جدیدترین نسخه macOS به‌روزرسانی می‌کند (مثلا macOS 13 Ventura). ).

از سیستم خارج شوید، سپس دوباره وارد شوید

گاهی اوقات مشکل به جای نرم افزار اصلی به حساب شما مربوط می شود. اگر فروشگاه App مدام رمز عبور درخواست می کند، ممکن است مشکل شما برطرف شود.

در حالی که برنامه Mac App Store باز و در فوکوس است، روی Store در بالای صفحه کلیک کنید، سپس “Sign Out” را در پایین لیست انتخاب کنید. اکنون دوباره با استفاده از گزینه Store > Sign In وارد شوید.

برنامه خاصی به‌روزرسانی نمی‌شود؟ شناسه Apple مرتبط

را بررسی کنید

آیا می‌دانستید که می‌توانید با استفاده از گزینه Store > Sign Out/Sign In به Apple ID شخص دیگری وارد شوید، برنامه‌ای را که خریداری کرده‌اند دانلود کنید، سپس دوباره به حساب خود وارد شوید؟ در حالی که ممکن است این روشی محکم برای به اشتراک گذاشتن خریدها با دوستان و خانواده به نظر برسد، اما هنگام به‌روزرسانی برنامه‌ها مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

این می‌تواند باعث شود که Mac App Store دائماً برای به‌روزرسانی برنامه‌ای که به Apple ID شخص دیگری مرتبط است، رمز عبور درخواست کند. اگر رمز عبور را نمی دانید، برنامه نمی تواند به روز شود و درخواست های بی وقفه ادامه می یابد. یا باید رمز عبور مرتبط با حساب را بدانید یا به سادگی برنامه را از پوشه برنامه های خود حذف کنید.

وضعیت سرورهای اپل را بررسی کنید

گاهی اوقات مشکل به شما مربوط نمی شود، بلکه به دلیل قطع سرویس ایجاد می شود. قبل از اینکه مرحله بعدی را ادامه دهید، صفحه وضعیت سیستم Apple را دوباره بررسی کنید که Mac App Store یا سرویس‌های مرتبط وجود ندارد. هیچ مشکلی نداره اگر چنین هستند، قبل از ادامه کار منتظر بمانید.

بازنشانی زنجیره‌کلیدهای پیش‌فرض

شواهدی وجود دارد (مانند این پست Reddit) که نشان می‌دهد یک فروشگاه برنامه Mac پاسخگو نیست را می توان با تنظیم مجدد کلیدهای پیش فرض محلی و iCloud حل کرد. علاوه بر پوستر اصلی، بسیاری از نظر دهندگان دیگر نیز کارآمد بودن راه حل را تأیید می کنند. این یک حرکت شدید است زیرا شما همه رمزهای عبور ذخیره شده را از دست خواهید داد و باید دوباره در سراسر سیستم وارد شوید.

یکی دیگر از کاربران Reddit تشریح می‌کند همه اثر انگشت‌های مرتبط با Touch ID و گذرواژه‌های ذخیره‌شده در حال حذف، اختلال در برنامه پیام‌ها و غیرفعال شدن ارسال پیام متنی در آیفون مرتبط، غیرفعال شدن Handoff، حذف برنامه‌های افزودنی از Safari و نمایش مخاطبین به‌عنوان «ناشناس» در FaceTime. با گذشت زمان، این مشکلات حل شد (و تنظیمات مربوطه را می توان دوباره روشن کرد).

برای ادامه، Keychain Access را راه‌اندازی کنید (آن را با Spotlight جستجو کنید، یا آن را در برنامه‌ها > Utilities پیدا کنید) سپس روی Keychain Access در بالای صفحه و سپس تنظیمات (یا Preferences) کلیک کنید. اکنون برای ادامه روی «Reset Default Keychains…» ضربه بزنید.

روش های دیگر برای نصب نرم افزار

Mac App Store فقط یکی از راه‌هایی که می‌توانید برنامه‌ها را در Mac خود نصب و به‌روزرسانی کنید. برخی از برنامه‌ها هم در اپ استور و هم مستقیماً از سوی توسعه‌دهنده در دسترس هستند، و برخی دیگر می‌توانند به راحتی با استفاده از سرویسی مانند Homebrew نصب می شود.

منبع

‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | ???? ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا