پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

اپل ممکن است مجبور شود ۱۴ میلیارد دلار مالیات بپردازد

پس از اینکه حکم دادگاه در سال 2020 دارای اشتباهات قانونی بود، ممکن است اپل مجبور شود 14 میلیارد دلار مالیات به ایرلند بپردازد. دیوان دادگستری اروپا (ECJ) گفت که دادگاه عمومی اتحادیه اروپا مرتکب یک سری اشتباهات قانونی شده است و باید در تصمیم خود تجدید نظر کند.

سه سال پیش، اپل بی گناه شناخته شد به دلیل سوء استفاده از خلأ قانونی که به شرکت اجازه می داد تا 1 میلیارد دلار پس انداز کند. بین سال های 2003 تا 2014 به ایرلند پرداخت شده است.

Apple might have to pay $14 billion in taxes after all

در سال 2016، اپل توسط کمیسیون اروپا به دریافت رفتار ترجیحی به دلیل کاهش غیرقانونی مالیات در ایرلند متهم شد. این شرکت به جای 12.5٪ معمول، 1٪ مالیات شرکتی دریافت کرد و اتحادیه اروپا از این موضوع راضی نبود. هر دو طرف به دادگاه رفتند، اما دادگاه عمومی اتحادیه اروپا تصمیم کمیسیون مبنی بر پرداخت مالیات به ماسبق را لغو کرد.

انتظار می‌رود حکم جدید در ماه‌های آینده صادر شود. ECJ اعلام کرد که قوانین مالیاتی بخشی از بحث نیست. مایکل مک گراث، وزیر دارایی ایرلند، در بیانیه ای گفت که کشورش هرگز به اپل کمک دولتی نکرده است.

Apple might have to pay $14 billion in taxes after all

اپل مجبور شد در یک لحظه کل مبلغ را بپردازد و پول در یک حساب امانی نگهداری شود. اکنون، هر دو طرف باید منتظر باشند تا دادگاه عمومی قبل از ادامه پرداخت و بستن صفحه در این مورد، تصمیم جدیدی اتخاذ کند.

از طریق

منبع: gsmarena

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا