پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

اولین عمل جراحی آب مروارید پنگوئن‌ها در جهان

جهت دریافت لنز‌های پزشکی جدید، این شش پنگوئن ابتدا برای برداشتن عدسی چشم شان که به‌دلیل آب مروارید تار شده بود، تحت عمل جراحی قرار گرفتند.

آب مروارید یک بیماری شایع مرتبط با سن است که در حیوانات سالمند ایجاد شده و مانع بینایی آن‌ها می‌شود.

گروه حیات وحش ماندای گفته پس از اندازه‌گیری‌های دقیق، ظرف دو ماه برای هر پنگوئن عدسی‌هایی متناسب با چشم های‌شان در آلمان ساخته شده است.

یکی از دامپزشکان گروه حیات وحشت ماندای در این مورد گفت: ما متوجه تارشدن عدسی چشم‌های این پنگوئن‌ها شدیم و اینکه طوری حرکت می‌کردند که انگار برای دیدن پیرامون‌شان مشکل دارند.

پنگوئن‌ها بلافاصله پس از تشخیص آب مروارید، بیرون از آب و در یک بخش جدا قرار داده شده و دو بار در روز قطره‌های چشم برای‌شان تجویز شد.

حدود سه ماه پس از این عمل جراحی که برای هر پنگوئن تا بیش از دو ساعت طول کشید اکنون به نظر می‌رسد با افزایش قابل‌توجهی در میزان پاسخ‌دهی و فعالیت، به وضوح می‌توانند ببینند.

پنگوئن‌ها در پارک پرندگان جورونگ سنگاپور که یکی از جاذبه‌های گردشگری محبوب است و حدود ۵ هزار پرنده را در خود جای داده، زندگی می‌کنند.

شاه پنگوئن‌ها از اقیانوس اطلس جنوبی و اقیانوس هند جنوبی می‌آیند و دومین پنگوئن بزرگ در نوع خود در جهان هستند، در حالی که پنگوئن‌های هومبولت از آمریکای جنوبی هستند.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا