پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

افزایش قابل توجه حملات سایبری به بخش مالی و منطقه عربی بیشترین آسیب را دیده است

گزارشی منتشر شده توسط Akamai Technologies بیان می‌کند که بخش مالی به هدف اصلی مجرمان سایبری در سال 2023 تبدیل شده است و شرکت‌ها تحت تأثیر قرار گرفته‌اند. در… اروپا، خاورمیانه، و آفریقا به ویژه.

براساس این گزارش، حملات سایبری به بخش مالی در مقایسه با سه ماهه دوم سال 2022 و 2023 شاهد افزایش 119 درصدی بوده است.

این افزایش، بخش مالی را با نزدیک به یک میلیارد حمله به برنامه‌های کاربردی وب و APIهای مرتبط با صنعت، به سومین نیروی آسیب‌پذیر در سراسر منطقه EMEA تبدیل می‌کند.

بیمه بیشترین آسیب‌پذیری را دارد و بیش از نیمی از حملات وب آن را هدف قرار می‌دهند که نشان دهنده افزایش 68 درصدی نسبت به سال گذشته است.

آکامای اشاره کرد که شرکت‌های بیمه یک هدف اصلی هستند، زیرا آنها اغلب مقادیر زیادی از اطلاعات شناسایی شخصی مرتبط با مشتریان خود را حفظ می‌کنند و به عوامل تهدید اجازه می‌دهند هویت را بدزدند.

منطقه اروپا، خاورمیانه و آفریقا نیز با 63.5٪ از این حملات در سراسر جهان، شاهد بیشترین حملات انکار خدمات توزیع شده بودند، تقریباً دو برابر تعداد ثبت شده در آمریکای شمالی، که با 32.6٪ در جایگاه دوم قرار گرفت.

حملات انکار سرویس توزیع شده، حملاتی هستند که توسط سیل وب سایت ها با سیلی از داده های غیر ضروری ارسال شده توسط دستگاه های آلوده به برنامه های کنترل شده از راه دور توسط هکرها انجام می شود.

آکامای معتقد است که جنگ در اوکراین در این حملات نقش دارد، زیرا مهاجمان متحد سیاسی روسیه به بانک‌های کشورهای اروپایی حامی اوکراین حمله می‌کنند و خاطرنشان می‌کند که این دلیل اصلی افزایش حملات در اروپا است. خاورمیانه و آفریقا.

حملات DDoS به شرکت‌های قمار، تجارت و تولید نیز در منطقه EMEA بیشتر از مجموع سایر مناطق بود.

ریچارد میوس، مدیر فناوری امنیتی و استراتژی EMEA در Akamai، اظهار داشت: “از آنجایی که مجرمان سایبری به دنبال پول هستند، خدمات مالی همچنان یک هدف بسیار جذاب باقی می‌ماند. در عین حال، این بخش یکی از تنظیم‌شده‌ترین بخش‌ها است، بنابراین برای شرکت ها ضروری است که استراتژی امنیتی خود را با قوانین و مقررات در حال ظهور هماهنگ کنند.»

منبع: aljazeera

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا