پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

اسکن هزاران ستاره چه نتیجه‌ای داشت؟

بیگ بنگ/  دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس از یک تلسکوپ رادیویی برای مطالعه‌ی 11680 ستاره استفاده کردند که قبلاً با تلسکوپ فضایی TESS رصد شده بود. آنها به این نتیجه رسیدند که به احتمال زیاد هیچ موجود هوشمندی در فاصله‌ی نزدیک‌تر از 360 سال نوری از ما وجود ندارد.
تیمی از دانشمندان به سرپرستی “ژان لوک مارگوت” از دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس، نتایج مطالعه‌ی ۱۱۶۸۰ ستاره‌ی نسبتاً نزدیک به زمین را منتشر کردند. این به عنوان بخشی از برنامه‌ی جستجوی حیات بیگانه تحت عنوان «آیا تو در کیهان تنها هستی؟» برگزار شد.
اساس این برنامه، با تحقیقات “ماهواره نقشه‌بردار فراخورشیدی گذران”(TESS) بدست آمد. این امر به دانشمندان فرصت داد تا بسیاری از اجرامی که می‌توانند سیاره باشند را شناسایی کنند، بنابراین دانشمندان تصمیم گرفتند که آیا می‌توان در اطراف آنها سیگنال رادیویی را شناسایی کنند یا خیر.
محققان برای انجام این کار از تلسکوپ رادیویی رصدخانه گرین بنک استفاده کردند. این تحقیق از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۳ طول کشید. دانشمندان مشاهداتی را در طول موج‌های ۱.۱۵ تا ۱.۷۳ گیگاهرتز انجام دادند.

چه چیزی مانع از دریافت سیگنال می‌شود؟

‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | ???? ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا