پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
تکنولوژی

ارور آیفون 4013: چه چیزی باعث آن می شود و 8 رفع می شود

Person's hand holding an iPhone with a Lightning cable, and more cables in the background.
Hannah Stryker / How-To Geek

خطای 4013 اغلب به دلیل یک مشکل سخت افزاری ایجاد می شود، اما ممکن است به دلیل نرم افزار در سمت Mac یا PC باشد. به روز رسانی، راه اندازی مجدد اجباری، تعویض کابل و تمیز کردن پورت شارژ خود را امتحان کنید. امتحان کردن فرآیند بازیابی در رایانه دیگری ممکن است کمک کند، همانطور که بازدید از Apple یا برخی تعمیرات DIY می تواند کمک کند.

خطای iPhone 4013 می تواند با جلوگیری از بازیابی دستگاه خود، کل روز شما را خراب کند. علت می تواند به طیفی از مشکلات مربوط شود، از خود دستگاه گرفته تا کابل شارژ، رایانه یا نقص نرم افزار. در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید سعی کنید آن را برطرف کنید.

خطای iPhone 4013 چیست؟

خطای 4013 ممکن است iPhone، iPad یا iPod touch، هر زمان که سعی کنید دستگاه خود را بازیابی کنید با استفاده از Mac یا Windows PC. پیامی مانند:

را مشاهده خواهید کرد

نام آیفون بازیابی نشد. یک خطای ناشناخته رخ داد (4013).

این کد خطای خاص به یک خطای سخت افزاری عمومی اشاره دارد، اما موارد دیگری مانند 9، 4005، و 4014 ممکن است به همین شکل ظاهر شوند. اگرچه ممکن است این مشکل مربوط به یک مشکل سخت افزاری باشد، اما چند نکته ساده وجود دارد که می توانید قبل از کثیف کردن دستان خود یا پرداخت هزینه تعمیر آن را امتحان کنید.

macOS یا iTunes را به‌روزرسانی کنید

اولین کاری که باید هنگام مشاهده خطای iPhone 4013 امتحان کنید این است که macOS را به روز کنید (در حالت ایده آل به آخرین نسخه آخرین نسخه) یا iTunes را اگر از ویندوز استفاده می کنید. می‌توانید به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار برجسته را در macOS Ventura یا نسخه‌های جدیدتر زیر تنظیمات سیستم > عمومی > به‌روزرسانی نرم‌افزار نصب کنید. در نسخه‌های قبلی، این گزینه در قسمت System Preferences > Software Update به جای آن ظاهر می‌شود.

Update macOS to the latest version

اگر به‌روزرسانی نرم‌افزار macOS به شما اطلاع می‌دهد که نسخه جدیدی از macOS در دسترس است (که با شماره نسخه اصلی جدید، یعنی «macOS 13.0» مشخص می‌شود)، اگر دلایل خوبی برای اجتناب از انجام این کار داشته باشید. در Windows می‌توانید iTunes را با باز کردن برنامه و کلیک کردن روی Help > Check for Updates.

به‌روزرسانی کنید

آیفون یا آی پد خود را اجباری راه اندازی کنید

مرحله بعدی برای رفع خطای 3014 این است که اجباری راه اندازی مجدد شود iPhone یا iPad (یا حتی iPod touch). دستورالعمل‌های انجام این کار بسته به دستگاهی که دارید متفاوت است.

در iPhone 8 یا جدیدتر (از جمله iPhone X) یا مدل iPad بدون دکمه هوم: دکمه افزایش صدا را فشار داده و رها کنید، دکمه کاهش صدا را فشار داده و رها کنید، سپس دکمه کناری (iPhone) را فشار داده و نگه دارید یا دکمه “بالا” (iPad) تا زمانی که دوباره راه اندازی شود.

Force restart an iPhone by pressing up volume, then pressing down volume, then press and holding the side button.
اپل

در iPhone 7 یا iPod touch نسل هفتم، دکمه افزایش صدا و کناری را فشار داده و نگه دارید تا نشان‌واره Apple را مشاهده کنید، که نشان می‌دهد دستگاه در حال راه‌اندازی مجدد است. در مدل‌های قدیمی‌تر iPad، iPhone یا iPod touch با دکمه Home (که در بالا ذکر نشده است)، دکمه Home و کناری (یا بالا) را فشار داده و نگه دارید تا نشان‌واره Apple را ببینید.

مرتبط: آیا یک مشکل عجیب آیفون دارید؟ آن را دوباره راه اندازی کنید!

دستگاه خود را به Mac یا رایانه شخصی خود وصل کنید و دوباره امتحان کنید

بعد از به‌روزرسانی و راه‌اندازی کامل دستگاه‌های خود، زمان آن رسیده است که بازیابی را دوباره امتحان کنید. iPhone، iPad یا iPod touch خود را با استفاده از یک کابل (ترجیحاً شخص اول، بدون آسیب) به رایانه خود وصل کنید. اکنون سعی کنید دوباره فرآیند را آغاز کنید.

اگر می‌خواهید نرم‌افزار دستگاه خود را بدون از دست دادن داده به‌روزرسانی کنید، مطمئن شوید که به‌جای بازیابی، گزینه Update را فشار دهید. اگر قبلاً در تلاش بودید دستگاه خود را بازیابی کنید، این خیلی مهم نیست. با کلیک بر روی “بازیابی” همه چیز روی دستگاه دوباره نصب می شود و از شما می خواهد که آن را به عنوان جدید تنظیم کنید یا بازیابی از iCloud یا با استفاده از یک نسخه پشتیبان محلی.

کابل USB را تغییر دهید یا پورت خود را تمیز کنید

اگر همچنان خطای 4013 را دریافت می‌کنید، کابل USB مورد استفاده خود را تعویض کنید. خطا ممکن است به دلیل مشکل در اتصال بین آیفون و رایانه شما باشد. در برخی موارد، این نوع مشکلات ناشی از کابل های معیوب است. کابل‌هایی که نشانه‌های آسیب آشکاری مانند فرسوده شدن یا ترک خوردن کانکتورها را نشان می‌دهند باید دور انداخته شوند. در بسیاری از موارد، حتی ارزش تعمیر آنها را ندارد، بنابراین یک کابل جدید دریافت کنید.

یکی دیگر از دلایل بالقوه خطای “iPhone نمی‌تواند بازیابی شود” می‌تواند کثیف بودن درگاه شارژ باشد. این می تواند اثرات کابل آسیب دیده را تقلید کند، بنابراین مطمئن شوید که به دقت را بررسی کنید و هر از چند گاهی پورت شارژ آیفون خود را تمیز کنید. فقط به این دلیل که آیفون شما به طور معمول شارژ می شود، این مشکل را رد نمی کند (از آنجایی که همه پین ​​ها برای برق استفاده نمی شوند، برخی به طور خاص برای داده استفاده می شوند).

Clean an iPhone's Lightning port with a toothpick
تیم بروکس / چگونه به گیک

سعی کنید با مک یا رایانه شخصی متفاوتی امتحان کنید

اگر دستگاه دیگری دارید که می‌توانید از آن برای بازیابی آیفون، آی‌پد یا آی‌پاد تاچ خود استفاده کنید، با این کار می‌توانید خطای 4013 را برطرف کنید. به احتمال زیاد دستگاه (به جای رایانه شخصی Mac یا Windows شما) سرزنش، اما شما باید همه چیز را رد کنید.

این ممکن است یک Mac یا PC یدکی باشد که مالک آن هستید، چیزی که از یک دوست قرض گرفته اید، یا رایانه ای که توسط محل کار یا مدرسه ارائه شده است.

آیفون خود را به اپل ببرید

اگر دستگاه شما همچنان تحت گارانتی است و مشکلاتی مانند کابل USB، کامپیوتر منبع و به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را رد کرده‌اید، آیفون خود را به اپل ببرید و از آن‌ها بخواهید آنچه که باعث خطای iPhone 4013 برای شما شده است را بررسی کنند. آنها بسته به علت مشکل، پیشنهاد تعویض یا تعمیر دستگاه شما را خواهند داد. اگر مشکل ناشی از آسیب فیزیکی است که شما وارد کرده‌اید، AppleCare+ در بیشتر موارد باید شما را با هزینه 99 دلار پوشش دهد.

اگر آیفون، آی‌پد یا آی‌پاد تاچ شما خارج از دوره گارانتی است (اطلاعیه «پوشش منقضی شده» را در قسمت تنظیمات > عمومی > درباره مشاهده خواهید کرد)، همچنان می‌توانید آن را به اپل ببرید و از آنها بپرسید که چه خبر است. . ممکن است اپل سعی کند آن را در فروشگاه برای شما بازیابی کند، بدون پرداخت هزینه. در غیر این صورت، قبل از انجام هر کاری، تخمینی برای تعمیرات دریافت خواهید کرد، بنابراین تا زمانی که مجوز تعمیر را صادر نکنید، از جیب خود خارج نشوید.

Interior of an Apple store
اپل

در عوض، می‌توانید به یک مرکز خدمات مجاز اپل بروید. هر دو قرار ملاقات را می توان با استفاده از وب سایت پشتیبانی Apple انجام داد.

گزینه دیگری که دارید این است که به یک مرکز تعمیرات غیرمجاز بروید که ممکن است بتواند مشکل را برای کمتر از اپل یا یکی از شرکای آن برطرف کند. شما باید بهترین قضاوت خود را برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا “خطر” در این مورد ارزش آن را دارد یا خیر، استفاده کنید، بنابراین مطمئن شوید که وب را برای بررسی بررسی می کنید.

یک اصلاح DIY برای خطای 4013 در نظر بگیرید

طبق چندین رشته Reddit (به طور خاص این یکی و این یکی)، مشکل خطای iPhone 4013 در iPhone X در نتیجه Face ID و حسگرهای گوشی جلو. برخی پیشنهاد می‌کنند با استفاده از این راهنمای iFixit این اتصال را قطع کنید. برای «به‌روزرسانی» میان‌افزار با استفاده از Mac یا رایانه شخصی، ایده‌آل اگر داده‌های شما در تلفن گروگان نگهداری می‌شوند.

اگر گوشی به طور معمول با سنسور گوشی جدا شده بوت می‌شود، اما با وصل بودن آن حلقه بوت می‌شود، می‌توانید این قسمت را جایگزین کنید (با استفاده از در فروشگاه iFixit به این شکل ذخیره کنید) برای تعمیر دائمی.

این نوع کار تعمیر برای همه مناسب نخواهد بود (و هیچ تضمینی برای رفع آن وجود ندارد) اما اگر دستگاه شما قدیمی است و تجربه ای دارید (یا می خواهید) در داخل آیفون حرکت کنید، ممکن است ارزش یک بار دیدن را داشته باشد. .

مشکلات دیگر آیفون خود را برطرف کنید

بسیاری از مشکلات آیفون برای رفع نیاز به کمی کار دارند، از برنامه‌هایی که مکرراً خراب می‌شوند به دستگاه‌هایی که خراب می‌شوند روشن شود، خطاهای مبهم در مورد دستگاه شما در دسترس نیست ، و دستگاه‌هایی که روی نشان‌واره Apple می‌چسبند.

مرتبط: iPhone اعلان ها کار نمی کنند؟ 8 رفع

منبع

مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :)  ✍️ اینجا هر کسی میتونه بنویسه!  | ???? ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا