پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

ارزان شد: تیم کوک، مدیرعامل اپل سهام خود را فروخت!

تیم کوک امروز سهام Apple خود را فروخت. کوک که بیش از 20 سال با اپل کار کرده است، پس از مدت ها دوباره با فروش سهام، اقدامی نادر انجام داد. در اینجا جزئیات تعداد سهام تیم کوک، مبلغی که او فروخته است و موارد دیگر آمده است.

کوک تقریباً 88 میلیون دلار فروخت ارزش سهام!

تیم کوک که در سال 1998 کار خود را در اپل آغاز کرد، از آن زمان به پیشرفت خود در شرکت ادامه داده است. او در سال 2011 بهمدیرعاملاین شرکت تبدیل شد و گام های مهمی برای اپل برداشت. یکی از اینها سری آیفون 15 بود که اخیراً معرفی شده است، اگرچه موضوع امروز ما آیفون 15 نیست، بلکه سهام کوک است.

tim-cook-sold-his-shares-2

تیم کوک که از سال 2011 به عنوان مدیر عامل اپل فعالیت می کند، اعلام کرد که بخشی از سهام خود را فروخته است. او آخرین بار در سال 2021 سهام فروخت، زمانی که در آن زمان سهامی به ارزش 355 میلیون دلار فروخت. کوک در سال 2022 هیچ فروشی نداشت، اما اکنون سهامی به ارزش تقریبی 88 میلیون دلار با احتساب مالیات فروخته است.

در این دوره که سهام Apple کم بود، Apple مدیرعامل که 511 هزار سهم را فروخت، در مجموع 87.8 میلیون دلار دریافت کرد. با این حال، زمانی که مالیات ها حذف شد، پولی که در دست کوک بود به 41.5 میلیون دلار کاهش یافت. بنابراین کوک خالص 41.5 میلیون دلار از این فروش به دست آورد.

پیدا شدن اطلاعات دیگری از فروش مربوط به سایر سهام مدیرعامل در اپل است. بر اساس اطلاعات فاش شده، کوک در مجموع 3.3 میلیون سهم دارد که به او 585 میلیون دلار سهام اپل می دهد. این بدان معنی است که مدیر عامل اپل هنوز مقدار قابل توجهی از سهام را در اختیار دارد.

در حال حاضر، دلیل فروش سهام تیم کوک ناشناخته است. همانطور که گفته شد، واقعاً قابل توجه است که کوک در دوره ای که سهام اپل نسبتاً پایین است، سهام خود را فروخت. به نظر شما چرا تیم کوک سهام خود را فروخت؟ می توانید نظرات خود را در نظرات به اشتراک بگذارید.

منبع

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا