• خانه
  • ⬅️
  • تکنولوژی
  • ⬅️
  • ادینبورگ: راه اندازی خط اتوبوس خودران و هوش مصنوعی

ادینبورگ: راه اندازی خط اتوبوس خودران و هوش مصنوعی

این خط که حدود 22 کیلومتر در غرب پایتخت اسکاتلند امتداد دارد، میزبان حدود 10000 مسافر در هفته خواهد بود. روابط عمومی شرکت “StejocTech” طی ارائه ای که دیروز پنجشنبه برگزار شد، اعلام کرد که اولین خط اتوبوس های خودران با سیستم خودران از هفته آینده آغاز می شود، البته...

Article

ادینبورگ: راه اندازی خط اتوبوس خودران و هوش مصنوعی_64672e928cb4b.jpeg

این خط که حدود 22 کیلومتر در غرب پایتخت اسکاتلند امتداد دارد، میزبان حدود 10000 مسافر در هفته خواهد بود.

روابط عمومی شرکت “StejocTech” طی ارائه ای که دیروز پنجشنبه برگزار شد، اعلام کرد که اولین خط اتوبوس های خودران با سیستم خودران از هفته آینده آغاز می شود، البته برای اولین بار یک کارمند در هر اتوبوس باشید تا در هر شرایط اضطراری کنترل را به دست بگیرید.

پیتر استفنز، مدیر امور عمومی Stagecoach، در طی ارائه‌ای که پنجشنبه در نزدیکی ادینبورگ برگزار شد، گفت: «فناوری خودران در اتوبوس‌ها در گذشته آزمایش شده است، اما این اولین بار است که از آن در خط اتوبوس استفاده می‌شود. “

این خط که حدود 22 کیلومتر در غرب پایتخت اسکاتلند امتداد دارد، میزبان تقریباً 10000 مسافر در هفته خواهد بود.

در پنج اتوبوس راه‌اندازی شده، که مجاز به حرکت با سرعت 50 کیلومتر در ساعت هستند، طبق قانون بریتانیا که در حال حاضر به وسایل نقلیه اجازه حرکت کامل را نمی‌دهد، راننده همچنان برای بررسی وضعیت حضور خواهد داشت. به طور مستقل در جاده های عمومی کارمند دیگری نیز در کشتی خواهد بود تا اطمینان حاصل کند که مسافران بلیط حمل و نقل دارند و به سؤالات آنها پاسخ می دهند.

یک سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی سایر وسایل نقلیه در جاده را برای جلوگیری از برخورد نظارت می‌کند، در حالی که دوربین‌ها و رادار برای جلوگیری از عابران پیاده، جاده را اسکن می‌کنند.

طبق گفته پیتر استفنز، این سرویس ایمن تر و کارآمدتر خواهد بود و تا 20% در مصرف سوخت صرفه جویی می کند.

او توضیح داد که سیستم وسیله نقلیه می تواند در صورت نیاز “در مقایسه با تعامل انسانی سریعتر پاسخ دهد” و اشاره کرد که این اتوبوس ها در طول زمان داده های بیشتری را برای “بهبود زمان سفر به طور مستقل” ارائه می دهند.

در سال 2021، یک اتوبوس برقی بدون راننده در شهر مالاگا اسپانیا به بهره برداری رسید، در پروژه ای که به عنوان یک سابقه اروپایی توصیف می شود. آزمایش‌های مشابهی در همان سال در کره جنوبی و در اوایل سال 2023 در سنگاپور انجام شد.

منبع: arab48

برچسب ها
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...