پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

اتحادیه اروپا تحقیقاتی را درباره اطلاعات نادرست و محتوای غیرقانونی در شبکه اجتماعی X آغاز کرد

کمیسیون اروپا رسماً تحقیقاتی را در مورد شبکه اجتماعی X و اقدامات آن برای مبارزه با اطلاعات ممنوعه قانونی درباره رویدادهای اسرائیل آغاز کرده است. دولت پلتفرم اعلام کرد که صدها حساب مرتبط با یکی از طرف های درگیری خاورمیانه حذف شده است، مانع از این نشد.

 Image source: Bastian Riccardi / unsplash.com

منبع تصویر: Bastian Riccardi / unsplash.com

پیش از این، تیری برتون، کمیسیونر تجارت و خدمات داخلی اتحادیه اروپا 24 ساعت به این پلتفرم مهلت داد تا برای مبارزه با محتوای غیرقانونی و اطلاعات نادرست در مورد رویدادهای اسرائیل اقدام کند – در غیر این صورت، شرکت طبق قانون خدمات دیجیتال (DSA) با جریمه قابل برگشت مواجه خواهد شد. که اوت گذشته به اجرا درآمد.

لیندا یاکارینو، مدیر عامل X یک پاسخ نامه به تاریخ در پلتفرم منتشر کرد چهارشنبه 11 اکتبر. او اظهار داشت که شرکت «منابع را مجدداً تخصیص داده و بخش‌های داخلی را که به طور شبانه روزی کار می‌کنند، برای رسیدگی به این وضعیت به سرعت در حال تغییر تخصیص داده است.». بلافاصله پس از شروع درگیری، مشخص شد که شرکت “گروهی از رهبران را برای ارزیابی وضعیت جمع آوری کرد”و اکنون تمرکز ویژه بر روی “محتوای غیر واقعی و دستکاری شده” است.

 Image source: NoName_13 / pixabay.com

منبع تصویر: NoName_13 / pixabay.com

مقامات اروپایی در حال حاضر در حال ارزیابی میزان مطابقت X با DSA هستند. انتظار می رود شواهد دقیق از شرکت در 18 اکتبر ارائه شود. موضوع بررسی “سیاست‌ها و شیوه‌هایمی‌گوید در نظر کمیسیون اروپا. درگیری اسرائیل مستقیماً در سند ذکر نشده است، اما آقای برتون نیز نامه مشابهی را به رئیس متا مارک زاکربرگ ارسال کرد.

خانم یاکارینو همچنین خاطرنشان کرد که از زمان وقوع رویدادها در خاورمیانه، X ده‌ها هزار قطعه محتوا را حذف یا پرچم‌گذاری کرده است و به بیش از ۸۰ درخواست حذف اتحادیه اروپا پاسخ داده است. مکانیسم یادداشت‌های انجمن نیز بر روی پلتفرم به کار خود ادامه می‌دهد – اعضای جامعه داوطلبانه اطلاعات مربوط به انتشارات فردی را بررسی می‌کنند و در صورت لزوم، توضیحات مناسب را مستقیماً در این انتشارات می‌گذارند. به گفته Yaccarino، به طور متوسط ​​پنج ساعت بین انتشار پست ها و ظاهر شدن نظرات Community Notes روی آنها می گذرد. عقیده ای وجود دارد که این شناخت فقط وضعیت را بدتر می کند: معلوم می شود که هزاران کاربر قبل از انجام اقدامات تعدیل وقت دارند با اطلاعات نادرست آشنا شوند.

منبع

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا