پیشنهادی فروشگاه فایل کارینت
خبرخوان

آینده فرا رسیده است: ارتش اسرائیل از هوش مصنوعی استفاده می کند

با تشدید تنش ها در سرزمین های اشغالی و با ایران، نیروهای دفاعی اسرائیل استفاده از هوش مصنوعی را برای انتخاب اهداف برای حملات هوایی و سازماندهی لجستیک نظامی آغاز کرده اند. در حالی که ارتش در مورد عملیات خاصی اظهار نظر نمی کند، مقامات می گویند که اکنون، از یک سیستم مشاوره هوش مصنوعی استفاده می کنند که می تواند، مقادیر زیادی داده را برای انتخاب اهداف برای حملات هوایی پردازش کند.

مدل هوش مصنوعی Fire Factory از داده های اهداف نظامی تایید شده برای محاسبه بار مهمات، اولویت بندی اهداف و اختصاص هزاران هدف به هواپیماها و پهپادها استفاده می کند. به گفته سخنگوی ارتش اسرائیل، در حالی که سیستم های هوش مصنوعی توسط اپراتورهایی کنترل می شوند که اهداف و طرح های حمله هوایی منفرد را تایید می کنند، این فناوری هنوز مشمول مقررات بین المللی یا ملی نیست.

طرفداران استدلال می کنند که الگوریتم های پیشرفته می توانند، از توانایی های انسانی پیشی بگیرند و به ارتش کمک کنند تا تلفات را به حداقل برساند. با این وجود، منتقدان در مورد عواقب مرگبار بالقوه سیستم های مستقل هشدار می دهند.

تل میمران، مدرس حقوق بین الملل در دانشگاه عبری اورشلیم و مشاور حقوقی سابق ارتش اسرائیل، گفت: اگر در محاسبات هوش مصنوعی خطایی وجود داشته باشد و اگر هوش مصنوعی غیر قابل توضیح است، پس چه کسی را برای این خطا مقصر میدانیم… شما می توانید، به خاطر چنین خطایی کل یک خانواده را بکشید.

جزئیات استفاده عملیاتی از هوش مصنوعی توسط ارتش اسرائیل تا حد زیادی، محرمانه باقی مانده است. با این وجود، اظهارات مقامات نظامی حاکی از آن است که نیروهای دفاعی اسرائیل در استفاده از چنین سامانه هایی در نتیجه وقوع خشونت های دوره ای در نوار غزه که اسرائیل اغلب، در پاسخ به حملات راکتی حملات هوایی را انجام میدهد، تجربه رزمی به دست آورده است.

در سال 2021، ارتش اسرائیل درگیری 11 روزه در نوار غزه را به عنوان اولین جنگ هوش مصنوعی در جهان توصیف کرد و با استناد، به استفاده از هوش مصنوعی برای تعیین مکان های پرتاب موشک و استقرار انبوهی از هواپیماهای بدون سرنشین اشاره کرد. اسرائیل همچنین، حملات مشابهی را در سوریه و لبنان انجام می دهد. در ماه های اخیر، اسرائیل تقریبا هر روز، به ایران درباره غنی سازی اورانیوم هشدار می دهد و تهدید می کند که تل آویو تحت هیچ شرایطی، به تهران اجازه دستیابی به سلاح هسته ای را نخواهد داد.

اگر، ایران و اسرائیل وارد یک رویارویی نظامی شوند، ارتش اسرائیل از متحدان ایرانی در نوار غزه، سوریه و لبنان انتظار دارد که تلافی و زمینه را برای اولین درگیری چند جانبه بزرگ اسرائیل از دهه 1970 فراهم کنند.

امتیاز بدید
‫0/5 ‫(0 نظر)

مشاهده بیشتر

تحریریه کارینت

مطالب فناوری، آموزشی، ترفند های وب و موبایل و کلی مطلب دیگه رو در وبلاگ کارینت دنبال کنید :) | ما را در تلگرام دنبال کنید (@karynet)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا