• خانه
  • ⬅️
  • خبرخوان
  • ⬅️
  • آیا ابزار جدید ساخت تراشه چین یک تغییر دهنده بازی است؟ SMEE می گوید بله!

آیا ابزار جدید ساخت تراشه چین یک تغییر دهنده بازی است؟ SMEE می گوید بله!

علی‌رغم محدودیت‌های فناوری جهانی، Shanghai Micro Electronics Equipment (SMEE)، چین تولید کننده پیشرو اسکنر لیتوگرافی است. در حال آماده شدن برای راه اندازی اولین اسکنر فرآیند ساخت کلاس 28 نانومتری خود تا پایان سال. قابل توجه است که اسکنر پیشرفته کنونی این شرکت تنها به سطح 90 نانومتر می رسد...

Article

علی‌رغم محدودیت‌های فناوری جهانی، Shanghai Micro Electronics Equipment (SMEE)، چین تولید کننده پیشرو اسکنر لیتوگرافی است. در حال آماده شدن برای راه اندازی اولین اسکنر فرآیند ساخت کلاس 28 نانومتری خود تا پایان سال. قابل توجه است که اسکنر پیشرفته کنونی این شرکت تنها به سطح 90 نانومتر می رسد و SSA/800-10W آینده را به یک نقطه عطف مهم تبدیل می کند.

این پیشرفت به چین کمک می کند تا با تراشه های خود بیشتر به خود متکی شود

برای زمینه، لیتوگرافی یک عنصر اصلی در تولید تراشه است و یک اسکنر 28 نانومتری به تدریج به چین این امکان را می دهد که کمتر به واردات فناوری ساخت تراشه وابسته باشد. با توجه به اتکا به خود، چین به شدت برای غلبه بر مرزهای فناوری تلاش می کند، به ویژه زمانی که قوانین صادرات جهانی، دستیابی به ابزارهای پیشرفته تولید تراشه را به طور فزاینده ای دشوار می کند.

China

ایالات متحده سیاست‌ها در حال حاضر آچاری را در برنامه‌های تولیدکنندگان تراشه چینی قرار داده و دسترسی به فناوری‌های حیاتی زیر 14 نانومتری را محدود کرده است. مقررات اضافی از هلند، ژاپن، و تایوان موضوع را پیچیده کرده اند. در نتیجه، غول‌های داخلی مانند SMIC و YMTC در پیشبرد جدیدترین فرآیندهای تولید خود با موانعی مواجه می‌شوند.

اسکنر آینده SMEE به عنوان یک دارایی استراتژیک در نظر گرفته می شود که در درجه اول به نفع SMIC یا یک موسسه تحقیقاتی تعیین شده است. با این حال، چالش ها همچنان باقی است. سوال اصلی فقط این نیست که آیا SMEE می تواند یک اسکنر 28 نانومتری ایجاد کند، بلکه این است که آیا می تواند آن را در مقیاس تولید کند یا خیر. تا زمانی که به صورت انبوه تولید نشود، تاثیر مثبت آن نظری باقی خواهد ماند.

در حالی که اسکنر جدید شکاف فناوری پیشرفته را یک شبه پر نمی کند، گامی کوچک و در عین حال مهم به سوی جاه طلبی های گسترده تر چین در چشم انداز نیمه هادی خواهد بود. چین با ایجاد یک جایگزین داخلی، البته برای فناوری قدیمی تر، اما همچنان مرتبط، در بخشی که استقلال در آن حیاتی تر می شود، جایگاه خود را به دست می آورد. به هر حال، سفر هزار مایلی با یک گام یا در این مورد، یک تراشه آغاز می‌شود.

مرتبط:

(از طریق)

منبع : gizmochina

برچسب ها

0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فهرست مطالب

more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...