آپدیت جدید تلگرام؛ از جستجوی هشتگ ها تا افکت برای پیام ها

🆕 تلگرام آپدیت جدید 10.13 را منتشر کرد که مهم ترین قابلیت آن اضافه شده امکان مشاهده تمام پست های منتشر شده در تلگرام با هشتگ خاصی هست. در این آپدیت وقتی روی هشتگی کلیک کنید، علاوه بر نمایش پست هایی در آن کانال که از ان هشتگ استفاده کردن...

Article

آپدیت جدید تلگرام؛ از جستجوی هشتگ‌ها تا افکت برای پیام‌ها...

🆕 تلگرام آپدیت جدید 10.13 را منتشر کرد که مهم ترین قابلیت آن اضافه شده امکان مشاهده تمام پست های منتشر شده در تلگرام با هشتگ خاصی هست.

در این آپدیت وقتی روی هشتگی کلیک کنید، علاوه بر نمایش پست هایی در آن کانال که از ان هشتگ استفاده کردن یا کانال هایی که عضو شدید، حالا می توانید تمام پست هایی در تلگرام که از آن هشتگ استفاده کردن را نیز ببینید بدون اینکه نیاز به عضویت در آن کانال ها و گروه های عمومی باشید.

چنین قابلیتی تلگرام را بیش از پیش به شبکه های اجتماعی دیگر نظیر اینستاگرام و X نزدیکتر و به کانال ها و گروه های عمومی امکان دسترسی بیشتر و راحت تر به محتوا را برای افراد جدید مهیا می کند.

با عرضه این قابلیت باید منتظر تبدیل شدن انتهای پست های تلگرام همانند پست های اینستاگرام با هشتگ های متعدد باشیم.

🎉 قابلیت بعدی افکت روی پیام هاست و حالا می توانید به پیام ها در هنگام ارسال، با ایموجی افکت هایی اضافه کنید تا وقتی گیرنده آن ها را دید انیمیشن آن افکت نیز برایش پخش شود.

برای استفاده از این قابلیت فقط کافیه در هنگام ارسال پیام انگشت خود را روی دکمه ارسال نگه دارید و یکی از ایموجی ها را انتخاب کنید.

کاربران عادی به 6 اموجی برای قرار دادن افکت دسترسی دارند ولی کاربران پریمیوم می توانند از هزاران ایموجی سفارشی برای افکت ها استفاده کنند.

افکتها فقط در چت های شخصی قابل استفاده هستند و در گروه ها در دسترس نخواهند بود.

در این آپدیت کاربرانی که قصد نقل قول کردن دو صفحه از یک کتاب را در پیامشان دارند، می توانند از قابلیت جدید Quote تلگرام استفاده کنند که با آن می توان نقل قول ها را کوچک کرد در حالی که قابلیت گسترش هم داشته باشند یا به راحتی این نقل قول ها را رد کرد.

برای اینکار فقط کافیه متن موردنظرتان را انتخاب و گزینه Quote را بزنید و در انتهای نقل قول دکمه collapse را فشار دهید.

از این بخش می توان برای مخفی کردن تعداد بالای هشتگ هم استفاده کرد.

در آپدیت جدید تلگرام حالا علاوه بر پیش نمایش لینک ها، امکان تغییر مکان عکس و ویدیو در پست ها هم اضافه شده و کاربران می توانند مکان عکس یا ویدیو را به بالای کپشن یا پایین ان منتقل کندن که مثلا برای چینش مناسب برخی میم‌ها می تواند کاربردی باشد.

برای استفاده از ان باید عکس ها و ویدیوهای مدنظرتان را انتخاب کنید، به ان ها یک کپشن اضافه کنید و دکمه ارسال را نگه دارید تا دکمه تغییر مکان برای شما ظاهر شود.

تلگرام حتی امکان تغییر مکان عکس و ویدیو بعد از ارسال و در حین ویرایش را هم مهیا کرده!

در این آپدیت وقتی فردی برای شما شماره موبایلی می فرستد، با کلیک روی آن منوی جدیدی ظاهر می شود که گزینه هایی مثل ارسال پیام به طور عادی یا از طریق تلگرام یا تماس عادی یا تماس از تلگرام برای ان نمایش داده می شود.

و بالاخره تلگرام دسکتاپ هم یکی از بزرگترین نواقصش حل شده و مشابه نسخه موبایل حالا در نسخه 5.1 می توان پیام های چت خاصی را بدون سین کردن، مشاهده کرد!

برای اینکار فقط کافیه دکمه Alt را نگه دارید و روی چت موردنظرتان کلیک کنید یا روی آواتار طرف مقابل چند ثانیه چپ کلیک کنید تا پنجره پیش نمایش پیام ها ظاهر شود و بتوانید بین پیام های اون چت بدون سین کردن بچرخید.

و در نهایت برای جستجوی سریع پیام های یک کاربر در گروه ها، حالا می توانید روی عکس پروفایل کاربر نگه دارید و گزینه Search messages را انتخاب کنید.

0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post

مـــطالب مـشـــابه بیشتر...