• خانه
  • ⬅️
  • تکنولوژی
  • ⬅️
  • آپدیت جدید اپ Google Authenticator با یک قابلیت کاربردی از راه رسید

آپدیت جدید اپ Google Authenticator با یک قابلیت کاربردی از راه رسید

اپ Google Authenticator – گوگل بزرگترین آپدیت را برای اپ Google Authenticator عرضه کرد که باعث می شود بکاپ گرفتن از کدهای تایید دو مرحله ای راحت تر و یکی از مشکلات بزرگی که کاربران به خصوص کاربران مبتدی با آن دست و پنجه نرم می کردند حل شود. به...

Article

آپدیت جدید اپ Google Authenticator با یک قابلیت کاربردی از راه رسید

اپ Google Authenticator – گوگل بزرگترین آپدیت را برای اپ Google Authenticator عرضه کرد که باعث می شود بکاپ گرفتن از کدهای تایید دو مرحله ای راحت تر و یکی از مشکلات بزرگی که کاربران به خصوص کاربران مبتدی با آن دست و پنجه نرم می کردند حل شود. به خاطر این تغییر هم ایکون این اپ تغییر کرده است.

تا پیش از این برای بکاپ گرفتن از کدهای تایید دو مرحله ای که به اپ Google Authenticator اضافه کرده بودید، نیاز به یک گوشی دیگر بود تا با استفاده از QR code کدها را به گوشی جدید منتقل کنید. این روش برای اکثریت افراد که به گوشی دیگری دسترسی ندارند کاری مشکل هست و باعث مشکلات متعدد افراد در هنگام گم شدن یا دزدیده شدن گوشی و عدم دسترسی به کدهایشان برای ورود به اکانت های مختلف شان میشد.

حالا مشابه Microsoft Authenticator، گوگل این مشکل را با بکاپ گرفتن از کدها در حساب گوگل حل کرده و حالا با وصل کردن Google Authenticator به اکانت گوگل، این کدها به صورت خودکار در حساب گوگل شما ذخیره می شوند و در هر گوشی که به حساب گوگل خودتان وارد شوید، کدهای تایید دو مرحله ای در دسترس شما خواهند بود.

البته این موضوع می تواند خطراتی هم داشته باشد و مثلا کسی که به اکانت گوگل شما دسترسی پیدا کند به کدهای تایید دو مرحله ای شما هم دسترسی دارد یا وقتی گوشی شما گم شود و در دستگاه دیگری به اکانت گوگل تان دسترسی نداشته باشید، وارد شدن به اکانت گوگل در گوشی جدید مشکلات جدیدی را به وجود می آورد.

به همین خاطر این قابلیت کاملا اختیاری هست و با اینکه به کاربران مبتدی پیشنهاد می شود آن را فعال کنند ولی کاربران حرفه ای می توانند برای حفظ امنیت این گزینه را خاموش کنند و به صورت عادی از کدهایشان بکاپ بگیرند یا از اپ هایی مثل Aegis استفاده کنند که روش های دیگری برای بکاپ گرفتن دارند.

دانلود نسخه جدید Google Authenticator :

Google Authenticator
Google Authenticator
Developer: Google LLC
Price: Free
‎Google Authenticator
‎Google Authenticator
Developer: Google
Price: Free
0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post
مـــطالب مـشـــابه بیشتر...