آناکوندایی که ترسی از آدم‌خواری ندارد

آنها می توانند با پوشش گیاهی مرطوب و سنگین زیستگاه خود به لطف استتار رنگ و طرح خود ترکیب شوند. آبزیان خوراک مطلوبی برای آناکونداهای سبز هستند، اگرچه آنها زمان خود را در خشکی می گذرانند. برای بهبود دید و تنفس هنگام شنا در آب، چشم و بینی این...

Article

Top-tech-news-ChatGPT-4-is-now-available-and-it-possesses-these-ten-almost-human-like-capabilities.-Alphabet-announced-plans-to-cut-approximately-12000-jobs-worldwide

 آنها می توانند با پوشش گیاهی مرطوب و سنگین زیستگاه خود به لطف استتار رنگ و طرح خود ترکیب شوند. آبزیان خوراک مطلوبی برای آناکونداهای سبز هستند، اگرچه آنها زمان خود را در خشکی می گذرانند. برای بهبود دید و تنفس هنگام شنا در آب، چشم و بینی این مارها در بالای سر آن‌ها قرار دارد. در جایی که باران فصلی وجود دارد، آناکونداها باید در طول فصل خشک آب را پیدا کنند یا باید در گل و لای تونل بزنند.

یکی از بزرگترین مارهای جهان آناکوندای سبز رنگ است. نرهای این گونه بسیار کوچکتر از ماده ها هستند. آنها می توانند تا 250 کیلوگرم وزن داشته باشند و به طول 9 متر و قطر 30 سانتی‌متر رشد کنند. آناکونداها به دلیل توانایی‌های حسی بسیار توسعه‌یافته‌شان، می‌توانند سیگنال‌های که از موجودات مجاور می‌آیند را با استفاده از زبان خود حس کنند.

در طول فصل جفت گیری، نرها نیز از این ظرفیت برای تشخیص فرمون ها از ماده ها استفاده می کنند. برای تشخیص بوهای شیمیایی موجود در هوا، زبان خود را تکان می دهند. آناکونداها همچنین می توانند حضور موجودات دیگر را از طریق ارتعاشات و با شناسایی نشانه های حرارتی با استفاده از اندام های خود تشخیص دهند.

آناکوندای سبز مانند همه مارها شکارچی است که منقبض کننده‌ای غیر سمی از خانواده بوآ است. آنها قربانی خود را با دندان های قدرتمند خود می گیرند، با بدن قدرتمند خود خفه می کنند و سپس آن را به طور کامل می‌بلعند.

مانند سایر مارها، آنها می توانند فک خود را جدا کنند تا موجودات غول‌پیکر دیگر را بخورند، اگرچه در هنگام نزدیک شدن به طعمه های بزرگ به دلیل احتمال آسیب، محتاط هستند. آناکوندای سبز دارای سرعت متابولیسم کندی هستند.

آنها شکارچیان حیله گری هستند که انواع مختلفی از طعمه ها را مصرف می کنند. ماهی، ماکیان و پستانداران کوچک اغلب توسط گونه‌های کوچک‌تر این مارمصرف می شوند. آناکونداهای بالغ می توانند موجودات بسیار بزرگتری مانند گوزن و پرندگان بزرگ را بخورند.

نرها می توانند گهگاه توسط ماده ها خورده شوند، عمدتاً در طول فصل تولید مثل. این گونه از مارها در میان معدود مارهایی هستند که می توانند انسان را بخورند.

برچسب ها

0 0 رای ها
به این مطلب امتیاز بدید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فهرست مطالب
more
مقالات بیشتر
Sponsored
مطالب حمایت شده
Comment
آخرین دیدگاه ها
More Similar post

مـــطالب مـشـــابه بیشتر...